Jaki powerline wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.

Co zrobić w sytuacji, gdy sieć Wi-Fi ma ograniczony zasięg i po prostu nie radzi sobie w domowych warunkach, ponieważ na jej drodze stoją liczne przeszkody fizyczne, które zakłócają sygnał. W takiej sytuacji na ratunek przychodzi PowerLine, który do transmisji danych wykorzystuje sieć elektryczną.

Jak działa PowerLine?

Pomysł ten nie jest zupełnie nowy, ponieważ stosuje się go od dobrych kilku lat, a sama technika nosi nazwę PLC – Power Line Communication. Do niej stosuje się minimum dwa adaptery, które montuje się w gniazdkach elektrycznych, do jednego z nich podłącza się kabel ethernetowy z źródła internetu, a z drugiego adaptera wyprowadzamy kabel wprost do urządzenia z którym chcemy się połączyć.

Dla kogo?

Można byłoby więc zadać pytanie dla kogo jest przeznaczone tego typu rozwiązanie? Skoro poprowadzenie przewodów sieci Ethernet często jest wygodniejsze i oferuje wyższe transfery. Czasem po prostu nie ma innego wyjścia, gdyż poprowadzenie kabla jest niemożliwe, np. stara kamienica, wynajęte mieszkanie lub z innego powodu.

powerline

W wielu tego typu sytuacja wystarczy zwykła łączność bezprzewodowo, czyli Wi-FI, lecz jeśli zależy nam na najwyższych transferach, to ten sposób będzie mało efektywny. Tym bardziej, że Wi-Fi jest ograniczone, ponieważ nie działa na zbyt dużych odległościach, co może być szczególnie problematyczne w dużych pomieszczeniach.

Prędkość przesyłu danych

Transfery pomiędzy urządzeniami wahają się najczęściej między 200 Mbps do 500 Mbps. Niestety, ale w większości przypadków nie uzyskamy takiej prędkości, a to wszystko przez różnego typu zakłócenia, które mają wpływ na szybkość transferu. Do tego dochodzi jeszcze jakość sieci elektrycznej przez co jeśli jest ona stara, może być niewystarczająca aby skorzystać w pełni z dobrodziejstw PowerLine.

Poniżej przygotowaliśmy zestawienie, które przedstawia ofertę z adapterami PowerLine, które świetnie sprawdzą się w domu w zastępstwie za sieć Wi-Fi.

Ranking 5 najlepszych powerline

Jaki powerline wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 1
przekierowanie do sklepu morele.net
odnośnik prowadzi na stronę sklepu morele.net