Jaki powerbank do 200 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

Powerbank to przenośny akumulator, który możemy podłączyć do dowolnego urządzenia mobilnego i naładować jego baterię. Najczęściej powerbanki posiadają interfejs USB, mini USB lub micro USB, dzięki czemu podłączenie laptopa, smartfona, kamery lub innych urządzeń kompatybilnych z tym portem nie stanowi żadnego problemu.

Na rynku istnieje bardzo dużo powerbanków o różnych parametrach. Rozpiętość cenowa tego typu urządzeń plasuje się od 50 złotych za chińskie, jednorazowe urządzenia, do nawet 600 złotych w przypadku luksusowych produktów opatrzonych odpowiednim logiem.

W artykule skupimy się na powerbankach do 200 złotych. Ta niewysoka cena pozwala na zakup bardzo dobrego sprzętu o odpowiedniej jakości wykonania i świetnych parametrach. W przedziale cenowym do 200 złotych można przebierać w propozycjach firm: Samsung, TP-Link, Platinet, czy PQI.

Ranking 5 najlepszych powerbanków do 200 zł

Czym się kierować przy zakupie powerbanku?

Pierwszym, najważniejszym parametrem sprzętu jest jego pojemność. Można przebierać między bardzo różnymi pojemnościami. Znajdziemy powerbanki, które ledwo dadzą radę naładować smartfon, jak i te, którymi naładujemy go 4-5-krotnie.

Warto rozglądać się za urządzeniami o pojemności od 6000 mAh, które pozwolą na minimum dwukrotne naładowanie telefonu. Często występującymi pojemnościami są te z przedziału od 7800 mAh do 10 000 mAh.

powerbank do 200 zł zdjęcie 2

Kolejnym istotnym parametrem jest prąd ładowania. Im większy prąd, tym powerbank szybciej naładuje nasz sprzęt. Prąd ładowania w przypadku średniej klasy powerbanków oscyluje w granicach 1 – 1,5 amperów, natomiast lepsze urządzenia są w stanie ładować prądem o wartości 2 A. Należy jednak pamiętać, że nowsze smartfony są w stanie przyjmować prąd o wartości do około 2 A.

Wybór sprawdzonej marki również jest istotny. Na rynku istnieje obecnie wiele firm „krzaków” i chińskich podróbek, które masowo produkują niskiej jakości sprzęt, który nie dość, że nie spełnia swojej roli i jego parametry są kiepskie, to jeszcze jest w stanie zagrozić naszemu urządzeniu mobilnemu. Z tego względu warto postawić na sprawdzone rozwiązania i mieć pewność, że smartfonowi lub laptopowi nic nie grozi.

Jakie pojemności?

Pojemności powerbanków są bardzo różne. Można znaleźć banki energii, które posiadają jedyne 1200 mAh i raczej nie wystarczą do pojedynczego naładowania smartfona, jak i takie, w których producent podaje zawrotną pojemność 20 000 mAh.

Tanie, chińskie powerbanki odznaczające się ogromną pojemnością zwykle nie nadają się do niczego. Pojemność, którą podaje producent, należy podzielić przez 3 lub nawet 4, wtedy otrzymamy rzeczywistą pojemność sprzętu. Do tego dochodzą niskie prądy ładowania, kiepskie wykonanie i ogromne straty energii w postaci ciepła.

Najczęściej występującymi pojemnościami są te od 5 000 mAh wzwyż. Wybór pojemności banku energii powinien zależeć od osobistych preferencji i sprzętów, które zamierzamy nim ładować. 6 000 mAh powinno w zupełności wystarczyć do dwukrotnego naładowania baterii smartfona. Z kolei powerbanki o pojemności 10 000 mAh spokojnie naładują laptop, tablet lub inny sprzęt z dosyć dużym akumulatorem.

powerbank do 200 zł zdjęcie 2

Wybór pojemności powinien zależeć również od naszego dostępu do sieci. Jeżeli często mamy możliwość ładować nasze urządzenia, wtedy nie potrzebujemy dużych pojemności powerbanku. W przypadku dalekich wypraw, przebywania poza cywilizacją lub braku możliwości częstego ładowania urządzeń, warto wybrać większą pojemność powerbanku i rzadziej go ładować.

Kształty powerbanków

Dużo tańszych i chińskich urządzeń kusi kształtem. Można spotkać powerbanki charakteryzowane na zabawki, postaci, zwierzątka lub inne, kolorowe i skomplikowane bryły przyciągające wzrok. Producenci starają się w ten sposób nadrobić braki w parametrach urządzenia.

Banki energii od renomowanych firm utrzymane są raczej w minimalistycznej konwencji. Proste, nieskomplikowane kształty, stonowane kolory i miłe w dotyku, a jednocześnie odporne materiały. Powerbanki najczęściej mają kształt płaskich prostopadłościanów w miłym dla oka designie.

Podczas wybierania banku energii, kształt powinien mieć drugorzędne znaczenie. Najważniejsze są parametry urządzenia, jego marka, a także odporność na uszkodzenia mechaniczne i ewentualne zabezpieczenia wewnątrz sprzętu.

Do czego można użyć powerbank?

Powerbanki mają bardzo szerokie zastosowanie i przydają się w bardzo wielu sytuacjach. Poza wspomnianymi wyżej podróżami i odcięciem od cywilizacji, banki energii przydają się do ładowania sprzętów „w biegu”, jadąc autobusem, będąc w pracy, szkole lub na uczelni.

Bank energii może ładować każdy sprzęt wyposażony w port USB lub jego warianty. Poza tym jeżeli nasze mobilne urządzenie nie dysponuje portem USB, zawsze możemy zaopatrzyć się w odpowiednią przejściówkę. Powerbankiem naładujemy telefon, tablet, laptop, kamerę, aparat, odtwarzacz MP3, GPS, smartband, smartwatch itd.

Powerbanki stają się niezwykle popularnymi gadżetami. Komfort korzystania z dobrodziejstw technologii przechodzi na jeszcze wyższy poziom, a wszystko dzięki braku ograniczeń w kwestii zasilania urządzeń mobilnych.

Ranking 5 najlepszych powerbanków do 200 zł

Jaki powerbank do 200 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 (100%) 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *