Jaki plecak do pracy wybrać?

Coraz więcej firm odchodzi od obowiązującego dress code’u, a co za tym idzie, pracownicy przestają ubierać się formalnie. Zamiast garniturów, aktówek, koszul i krawatów, obecnie w biurach możemy spotkać sportowo-casualowe zestawy – sportowe buty, T-shirty, plecaki, czy jeansy. Zwrócenie większej uwagi na wygodę przez pracodawcę owocuje tym, że pracownicy pracują wydajniej, a przede wszystkim chętniej przychodzą do pracy.

W artykule skupimy się na jednym z ważniejszych aspektów osobistego wyposażenia pracownika – mianowicie na plecaku. Podpowiemy, dlaczego warto chodzić do pracy z plecakiem, jakie może być jego zastosowanie, czym kierować się przy wyborze plecaka oraz na jakie cechy zwrócić uwagę.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w plecak?

Plecaki są niezwykle wygodne, a przede wszystkim uniwersalne. W prosty sposób możemy dopasować plecak do konkretnego zastosowania – do biegania, na rower, do pracy, do noszenia zakupów, czy transportowania laptopa. Jeżeli odpowiednio dobierzemy plecak, do wszystkich tych czynności w zupełności wystarczy nam jeden plecak.

Plecak do pracy równocześnie może świetnie spisywać się jako plecak do innych zadań, dzięki czemu możemy sporo zaoszczędzić, zwłaszcza gdy zastanawiamy się między plecakiem, torbą, czy aktówką.

Plecaki do pracy z reguły posiadają dużo przegródek, a także możemy liczyć na świetny design, dzięki czemu z łatwością spersonalizujemy swój sprzęt. Poza tym plecaki są o wiele wygodniejsze i zdrowsze od toreb i aktówek. Możemy przebierać między pojemnością, stylem, rozmieszczeniem kieszeni i wieloma innymi cechami plecaków.

Na co zwrócić uwagę wybierając plecak do pracy?

Przede wszystkim należy określić takie cechy plecaka jak: pojemność, zwrócić uwagę na szelki, rzeczy, które będziemy nosić w plecaku, jak często zamierzamy nosić plecak na plecach w ciągu dnia, a także, w jakich warunkach przyjdzie go nam użytkować. Warto pomyśleć również, czy plecak ma być nakierowany na konkretną zawartość, czy może wolimy sprawić sobie sprzęt uniwersalny, który posłuży nie tylko do pracy.

Pojemność i gabaryty plecaka do pracy

Pojemność plecaka oraz jego ogólne gabaryty z reguły determinują jego wygodę. Jeżeli plecak będzie wykorzystywany do nas do noszenia laptopa, różnych papierów, portfela i kluczy, w zupełności wystarczy nam malutki – 15 litrowy plecak. Spokojnie zmieścimy do niego wszystkie wymienione rzeczy, a jeszcze znajdzie się miejsce na lunch, powerbank, czy parasolkę lub bluzę.

Jeżeli planujemy nosić w plecaku również ubiór roboczy na zmianę, kurtkę, czy większe zapasy jedzenia, a plecak będzie nam również służył do transportowania zakupów lub przy wycieczkach poza miasto, warto pomyśleć o plecaku około 30 litrów. Do plecaków tego typu z łatwością zmieścimy wszystkie rzeczy, które zabieramy ze sobą do pracy, a jeszcze zostanie nam sporo miejsca na dodatkowy osprzęt i ewentualne zakupy.

Na 30 litrach zwykle kończą się tzw. plecaki miejskie, dlatego, jeśli jest to dla nas za mała pojemność, możemy pomyśleć o kupnie małego plecaka turystycznego/wycieczkowego, który swoim wyglądem nie zdradzi, że zamiast do pracy, idziemy zdobywać Giewont.

plecak do pracy

Rozmieszczenie kieszeni

Im więcej przemyślanych kieszeni w plecaku, tym lepiej. Jeśli chodzimy do pracy z własnym laptopem lub podczas pracowniczych godzin musimy wyjść w teren ze sprzętem biurowym, warto pomyśleć o specjalnej przegródce na laptopa. Pozwoli ona na bezpieczny transport sprzętu oraz jego wygodne ułożenie w plecaku.

Dobierając przegródkę do posiadanego laptopa, należy bezwzględnie zwrócić uwagę, czy sprzęt zmieści się w kieszeni. Przegródki w plecakach tworzone są niemal do każdej przekątnej laptopa, dzięki czemu nie powinniśmy mieć problemu z doborem plecaka do swojego urządzenia. Najpopularniejsze są plecaki z przegródką od 13 do 17 cali.

Poza jedną główną kieszenią warto zadbać o kieszenie boczne, w których komfortowo możemy trzymać klucze, dokumenty, portfel lub inne małe rzeczy, do których chcemy mieć szybki dostęp. Druga, nieco mniejsza komora przednia pozwoli na oddzielenie większych elementów wyposażenia – przykładowo w głównej komorze możemy trzymać laptop i bluzę, a w mniejszej śniadanie, butelkę z wodą i np. parasolkę.

Szelki i plecy

Szelki powinny być możliwie szerokie, a plecy jak najbardziej sztywne. Taka konfiguracja pozwoli odciążyć nam nasze plecy i sprawi, że plecak będzie wygodny. Dobre dopasowanie plecaka do krzywizny kręgosłupa oraz naszych gabarytów również jest istotną kwestią. Jeśli plecak znajduje się na naszych plecach codziennie przez kilka godzin, warto zadbać, żeby był możliwie wygodny i bezpieczny dla naszego zdrowia.

Powinniśmy decydować się na plecaki z utwardzanymi plecami np. z pianki lub stelaży z tworzyw sztucznych. Szelki powinny być na tyle szerokie, żeby nie ocierały nam barków oraz żeby dobrze odciążały dolny odcinek kręgosłupa. Warto pomyśleć o plecaku z dodatkowym zapięciem z przodu lub w przypadku większych plecaków – z zapięciem na odcinku lędźwiowym.

Design i wykonanie

Plecaki obecnie tworzone są w najróżniejszych wariantach kolorystycznych, z bardzo szerokiej gamy materiałów. Warto pomyśleć o plecaku wodoodpornym tworzonym z mocnego poliestru lub corundu.

Wybierając plecak do biura, warto pomyśleć o nieco stonowanych kolorach, które będą współgrały z przestrzenią pracowniczą. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście kolor czarny, jednak nie musimy się do niego ograniczać.

Polecane plecaki do pracy

Jaki plecak do pracy wybrać?
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *