Jaki pad do PES’a wybrać? Ranking 5 najlepszych padów.

Jesteś fanem Pro Evolution Soccer, jednak granie na klawiaturze Ci nie odpowiada? Koniecznie kup pada do PC’ta. Nie wiesz, jaki pad do PES’a wybrać? Służymy radą i pomocą. W artykule podpowiadamy, na co zwracać uwagę, kupując pad do Pro Evolution Soccer, zwracamy uwagę na kluczowe aspekty, a także prezentujemy ranking padów do PES’a pod względem popularności i rekomendacji ekspertów. 

Jaki pad do PES’a wybrać?

Pad do PES powinien być przede wszystkim wygodny, ergonomiczny i funkcjonalny. Przed zdecydowaniem się na zakup pada, warto zastanowić się, jaka konstrukcja okaże się dla Ciebie najwygodniejsza – pady z układem typu Dualshock, czy Xbox? Dobór pada to kwestia mocno indywidualna. Warto poświęcić chwilę na przestudiowanie specyfikacji dostępnych produktów.

Ranking padów do PES’a

MiejsceZdjęcieNazwa
1.Gamepad Microsoft Xbox360/PC Controller for Windows (52A-00005) - na kabelGamepad Microsoft Xbox 360 / PC Controller for Windows (52A-00005) - na kabel
2.Gamepad Microsoft Xbox One + bezprzewodowy adapter dla Windows 10 (NG6-00003)Gamepad Microsoft Xbox One + bezprzewodowy adapter dla Windows 10 (NG6-00003)
3.Gamepad Logitech F310 (940-000135)Gamepad Logitech F310 (940-000135)

Na co zwracać uwagę kupując pad do Pro Evolution Soccer?

Jak wspomnieliśmy wyżej, przed zakupem powinieneś określić, czy wolisz pady typu Dualshock, czy  typu Xbox. Poza tym zastanów się, czy wolisz pad bezprzewodowy, czy przewodowego. Sprawdź ilość przycisków, triggerów i obecność gałek, zapoznaj się z jakością wykonania pada, a nade wszystko sprawdź, czy będzie on kompatybilny z Twoim komputerem.

pad do PES, xbox one

Pad bezprzewodowy czy przewodowy?

Pady bezprzewodowe pozwalają na o wiele wygodniejszą eksploatację. Gracz nie jest ograniczony kablem i z powodzeniem może grać w Pro Evolution Soccer z dala od komputera. Do dwóch podstawowych minusów padów bezprzewodowych możemy zaliczyć wyższą cenę oraz konieczność okresowego ładowania akumulatorów urządzenia. Decydując się na pad bezprzewodowy sprawdź, jak długo może działać na jednym cyklu ładowania.

Pady przewodowe to konstrukcje zdecydowanie tańsze. Jeśli zamierzasz grać w odległości 1 – 2 metrów od komputera (zależnie od długości przewodu) taki pad może okazać się dobrym rozwiązaniem. Problem możesz napotkać podczas lokalnej rozgrywki multiplayer ze znajomym – przy komputerze może zabraknąć miejsca dla waszej dwójki.

Ilość przycisków, triggerów i gałek

To właśnie od nich uzależniona jest funkcjonalność pada. O ile większość padów posiada standardowy rozkład oraz ilość przycisków, o tyle rozmieszczenie oraz obecność gałek i triggerów może być różna. Dla wielu graczy PES’a gałki stanowią obowiązkowe wyposażenie pada, podobnie jak triggery. Warto sprawdzić ich rozłożenie i wybrać konfigurację odpowiednią do swoich predyspozycji i wymagań. Warto zaznaczyć, że dla wielu graczy to właśnie pady do Xboxa są najwygodniejszymi gamepadami.

Jakość pada

Przed zakupem warto zweryfikować jakość użytych do produkcji pada materiałów. Jakość plastików, spasowanie elementów oraz obecność antypoślizgowych gripów pozwoli Ci ocenić, czy pad faktycznie okaże się komfortowy podczas długich rozgrywek, a jego wytrzymałość pozwoli na długą eksploatację.

Kompatybilność

Pad musi być kompatybilny z wersją systemu, której aktualnie używasz. Sprawdź to w nocie technicznej urządzenia. Jeśli nie korzystasz z najnowszego systemu od Microsoftu, zweryfikuj, czy pad będzie bezproblemowo działał na aktualnym Windowsie – w ten sposób po przesiadce na nowszy system operacyjny nie będziesz musiał wymieniać pada.

Polecane pady do PES’a

Nadal nie wiesz, jaki pad do PES ‚awybrać? Poniżej prezentujemy ranking najpopularniejszych i najchętniej kupowanych padów do PES przez społeczność graczy. Koniecznie sprawdź nasz ranking przed podjęciem zakupowej decyzji.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *