Jaki odtwarzacz MP3 do 200 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

Odtwarzacze MP3 coraz mocniej wypierane są z rynku przez nowoczesne smartfony, czy tablety, które również są w stanie odtwarzać utwory muzyczne, czy łączyć się z radiem FM. Mimo to rynek odtwarzaczy MP3 ma się całkiem nieźle.

W tekście skupimy się na odtwarzaczach MP3 do kwoty 200 złotych. Podpowiemy, dlaczego warto zainteresować się sprzętem tego typu do podanej kwoty, jakie może być zastosowanie nowych odtwarzaczy MP3, na co zwrócić uwagę wybierając odtwarzacz MP3 do 200 złotych oraz jakimi parametrami powinien odznaczać się dobry odtwarzacz MP3 do podanej kwoty.

Dlaczego warto kupić odtwarzacz MP3 do 200 złotych?

Tak jak wspomnieliśmy, odtwarzacze MP3 to nieco zapomniany sprzęt, mimo to warto się nim zainteresować z kilku powodów. MP3 są relatywnie tanie, a w kwocie do 200 złotych jesteśmy obecnie w stanie kupić naprawdę dobre urządzenie, którego jakość wykonania oraz parametry odtwarzanej muzyki zadowolą większość, nawet bardziej wymagających użytkowników.

Odtwarzacze MP3 do podanej kwoty to zwykle kompaktowe i solidne urządzenia, które nie są aż tak podatne na uszkodzenia, jak obecne smartfony. Dzięki temu możemy używać ich podczas treningów, czy innych aktywności fizycznych bez obawy o uszkodzenie sprzętu.

Wybierając MP3 do 200 złotych, możemy przebierać między najróżniejszymi urządzeniami od topowych producentów elektroniki użytkowej specjalizujących się w odtwarzaczach muzycznych. Wydając 200 złotych, możemy natknąć się na takie firmy jak: Lenco, SanDisk, Trevi, Transcend, Grundig, Apple, Sony, czy Intenso.

odtwarzacz MP3 do 200 zł ranking

Zastosowanie odtwarzacza MP3 do 200 złotych

Obecnie najpopularniejszym zastosowaniem mobilnych MP3 jest sport. Producenci zauważyli, że malutkie i niesamowicie poręczne odtwarzacze MP3 biją na głowę pod tym względem toporne i często ogromnych rozmiarów smartfony.

Większość odtwarzaczy MP3 w kwocie do 200 złotych mieści się do kieszeni, możemy przypiąć je do paska, a nawet do koszuli. Niektóre z nich posiadają gabaryty pendrive’ów, a jeszcze inne produkowane są w formie klipsów.

Odtwarzacze MP3 w podanym przedziale cenowym pozwolą nam słuchać swojej ulubionej muzyki w wielu formatach, są kompatybilne z audiobookami, pozwolą nam posłuchać radia FM, a niektóre wyposażone są również w niewielki ekranik, który ułatwia nawigowanie po menu urządzenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając odtwarzacz MP3 do 200 złotych?

Przed wyborem odtwarzacza MP3 do 200 złotych, warto zwrócić uwagę na takie cechy jak wbudowany wyświetlacz, ogólna jakość i konstrukcja obudowy oraz dodatkowe funkcje.

Wyświetlacz

Zdecydowana większość odtwarzaczy MP3 posiada malutkie prostokątne ekrany LCD lub miniaturowe okienka, które wyświetlają najpotrzebniejsze informacje. Im mniejszy ekran, tym mniejszy pobór energii elektrycznej. Jeżeli zależy nam na możliwie długim czasie pracy na baterii, warto omijać urządzenia z dużymi ekranami, które przypominają raczej odtwarzacze MP4.

Obudowa

Obudowa w MP3 zwykle jest świetnie spasowana i niezwykle odporna na wstrząsy, uszkodzenia mechaniczne, czy warunki atmosferyczne. Jeżeli obawiamy się o swój drogi smartfon, podczas słuchania muzyki biegając, jeżdżąc na rowerze, czy chodząc na siłownię, warto zastanowić się nad wyborem odtwarzacza MP3.

Dodatkowe funkcje

Wybierając odtwarzacze MP3, warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność, która znacznie poprawi komfort korzystania z urządzenia i pozwoli lepiej dopasować je do osobistych preferencji. Mając do wydania 200 złotych na sprzęt tego typu, z łatwością znajdziemy urządzenia posiadające programowalną listę odtwarzania, odtwarzanie losowe, tworzenie playlisty, spore możliwości sortowania utworów lub ich wyszukiwania, a także funkcję przewijania muzyki. Oczywiście w większości MP3 znajdziemy również tuner FM z systemem RDS.

Parametry odtwarzaczy MP3 do 200 złotych

Najważniejszymi parametrami odtwarzaczy MP3 są pamięć wewnętrzna, obsługiwane formaty plików, regulacja dźwięku, oraz czas pracy.

Pamięć wewnętrzna

W odtwarzaczach do 200 złotych pamięć wewnętrzna realizowana jest za pomocą pamięci flash. Im większa jej pojemność, tym więcej utworów zmieścimy na urządzeniu. W podanej kwocie możemy znaleźć odtwarzacze o pojemności od 4 do 8 GB. Pamięć flash znacznie poprawia odporność MP3 na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli pragniemy przechowywać na MP3 większą ilość utworów, warto zainteresować się sprzętem posiadającym gniazdo na karty pamięci microSD.

Obsługiwane formaty

Im więcej formatów plików obsługuje MP3, tym lepiej. Najczęściej MP3 z podanego przedziału cenowego umożliwiają odtworzenie plików MP3, WMA, FLAC, WAV, AIFF, RIFF, PCM, OGG, AAC, ATRAC, czy Audible.

Regulacja dźwięku

Regulacja dźwięku uzależniona jest od procesora dźwięku. Odtwarzacze MP3 wyposażone w procesory dźwięku pozwalają na wydobycie przestrzenności dźwięku oraz jego korektę, za pomocą specjalnych edytorów.

Czas pracy

Odtwarzacze MP3 słyną z długiego czasu na pojedynczym komplecie baterii lub akumulatorków. Zwykle są w stanie odtwarzać muzykę od 6 do nawet 20 godzin ciągłej pracy. Warto wybierać odtwarzacz o jak najdłuższym czasie pracy na jednym komplecie baterii.

Polecane odtwarzacze MP3 do 200 zł

Jaki odtwarzacz MP3 do 200 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 1
Gazetka Morele.net
Poznaj wyjątkowe ekspresy Nespresso, teraz w promocji do 100 złotych taniej