Jaki odtwarzacz MP3 do 100 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

Rynek odtwarzaczy MP3 to mocno nasycony segment branży skupiającej się na mobilnych odtwarzaczach MP3. Mimo miażdżącej przewadze smartfonów, które najczęściej służą nam do słuchania muzyki, odtwarzacze MP3 to wciąż popularne urządzenia.

W tekście skupimy się na odtwarzaczach MP3 do kwoty 100 złotych. Podpowiemy, dlaczego warto zainteresować się sprzętem tego typu do podanej kwoty, jakie może być zastosowanie nowych odtwarzaczy MP3, na co zwrócić uwagę wybierając odtwarzacz MP3 do 100 złotych oraz jakimi parametrami powinien odznaczać się dobry odtwarzacz MP3 do podanej kwoty.

Dlaczego warto kupić odtwarzacz MP3 do 100 złotych?

Głównym powodem, dla którego warto zdecydować się na odtwarzacz MP3 za 100 złotych, jest cena. W podanej kwocie nie kupimy żadnego innego mobilnego odtwarzacza muzycznego, a o smartfonie lub telefonie możemy zapomnieć. Wydając 100 złotych, możemy jednak z powodzeniem szukać odtwarzaczy MP3, które mimo niewielkiego budżetu zaoferują nam naprawdę dobrą specyfikację.

Kolejnym powodem, dla którego warto zainteresować się tanimi odtwarzaczami MP3 z tej półki cenowej, jest stosunkowo długi czas pracy na baterii, a także łatwa możliwość wymiany baterii zasilających odtwarzacz. Jest to szczególnie przydatne podczas dłuższych wyjazdów. Baterie AA lub AAA, którymi najczęściej zasilają odtwarzacze, są ogólnodostępne i możemy dostać je niemal w każdym sklepie. Dzięki temu zapewnimy sobie ciągłość pracy odtwarzacza.

odtwarzacz mp3 do 100 zł

Zastosowanie odtwarzacza MP3 do 100 złotych

Odtwarzacze MP3 dzięki swoim niewielkim wymiarom doskonale sprawdzają się jako mobilne odtwarzacze podczas codziennych dojazdów do pracy lub szkoły, w trakcie nawet najcięższych treningów, czy jako przenośne radio FM słuchane przed snem.

Szczególnie mocno tanie odtwarzacze MP3 ukochały sobie osoby, które boją się zniszczyć drogi smartfon lub droższe urządzenie do mobilnego słuchania muzyki podczas treningu, lub niebezpiecznych dla sprzętu aktywności.

Mając do wydania 100 złotych na odtwarzacz MP3, możemy zdecydować się na urządzenia od firm: Quer, Trevi, 4World, Blow, Intenso, Manta Multimedia. Najtańsze odtwarzacze MP3 kupimy już za 13 złotych.

Na co zwrócić uwagę wybierając odtwarzacz MP3 do 100 złotych?

Wybierając odtwarzacz MP3, warto zwrócić uwagę na wbudowany wyświetlacz, jakość i gabaryty obudowy oraz dodatkowe funkcje.

Wyświetlacz

W podanym przedziale cenowym odtwarzacze MP3 głównie występują bez zaimplementowanych wyświetlaczy, szczególnie w dolnym pułapie cenowym. Wyświetlacze LCD podnoszą zużycie energii elektrycznej. Dzięki nim łatwiej możemy zorientować się w menu, a także na odtwarzaczach wyświetlane są informacje o utworze, wykonawcy, godzinie, dacie itd.

Obudowa

Obudowy odtwarzaczy MP3 to zwykle zwarte i kompaktowe konstrukcje o minimalnej wadze. Nawet w tak niskim budżecie możemy znaleźć naprawdę dobrze spasowane obudowy o przyjemnym designie. Najmniejsze odtwarzacze MP3 często posiadają specjalny klips na obudowie, dzięki któremu możemy zapiąć MP3 na ubraniu, szlufce, czy kieszeni.

Dodatkowe funkcje

Mając do wydania 100 złotych na odtwarzacz MP3, możemy zdecydować się na urządzenia o najważniejszych funkcjach, lub takie, które posiadają dodatkowo: programowalną listę odtwarzania, odtwarzanie losowe, tworzenie playlisty, spore możliwości sortowania utworów lub ich wyszukiwania, a także funkcję przewijania muzyki. W odtwarzaczach MP3 do podanej kwoty możemy znaleźć również sprzęty obsługujące radio FM.

Parametry odtwarzaczy MP3 do 100 złotych

Do najistotniejszych parametrów odtwarzaczy MP3 należą: obsługiwana pamięć wewnętrzna, obsługiwane pliki, oraz czas pracy.

Pamięć wewnętrzna

Wydając 100 złotych na odtwarzacz MP3, możemy spotkać urządzenia, które nie posiadają własnej pamięci, a w celu przechowywania utworów konieczne jest dokupienie karty pamięci. Możemy również przebierać między odtwarzaczami wyposażonymi w pamięć od 2 do 8 GB. Pamięć wewnętrzna w odtwarzaczach MP3 realizowana jest za pomocą technologii Flash, dzięki czemu urządzenie jest odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Obsługiwane formaty

Im więcej formatów plików obsługuje odtwarzacz MP3, tym lepiej. W kwocie do 100 złotych spotkamy raczej podstawowe i najbardziej popularne formaty obsługiwanych plików. Zwykle w odtwarzacze tego typu obsługują MP3, WAV i WMA.

Pliki MP3 to standard. Jest to najbardziej stratny format zapisu plików dźwiękowych. Format WMA został wprowadzony przez firmę Microsoft. Pozwala na zmieszczenie ponad 2x większej ilości utworów, niż gdybyśmy zapisywali je w formacie MP3. Format WAV to pliki zapisywane bez kompresji. Zajmują dużo pamięci, jednak oferują o wiele lepszą jakość dźwięku.

Czas pracy

Czas pracy odtwarzaczy MP3 w kwocie do 100 złotych uzależniony jest od zastosowanych baterii oraz obecności wyświetlacza, który jest jednym z bardziej drenujących baterię elementów. Zwykle tanie odtwarzacze MP3 są w stanie pracować pod obciążeniem od 2 do 10 godzin. Mogą być zasilane jedną lub dwoma bateriami AAA, lub AA. Rzadziej spotkamy MP3 obsługujące akumulatorki, które możemy ładować.

Polecane odtwarzacze MP3 do 100 zł

Jaki odtwarzacz MP3 do 100 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
4 (80%) 4 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *