Jaki odkurzacz piorący? Ranking 5 najlepszych modeli.

Jeżeli standardowy odkurzacz to dla Ciebie za mało, z pewnością zainteresuje Cię oferta odkurzaczy piorących. Dzięki funkcji prania pozwalają lepiej zadbać o czystość dywanów, tapicerek oraz wykładzin. To też idealne rozwiązanie do domu alergika.

Czyszczenie poplamionych dywanów to wcale nie taka łatwa sprawa. Z pomocą przychodzi jednak bardzo przydatne urządzenie, jakim jest odkurzacz piorący. W skrócie, jego działanie polega na wytwarzaniu aktywnej piany, która jest po chwili zasysana wraz z rozpuszczonym brudem. Dużą zaletą jest możliwość zasysania płynów, dzięki czemu z łatwością można posprzątać np. rozlany napój.

Odkurzacz piorący – dla kogo?

Jeśli zastanawiasz się czy warto kupić odkurzacz piorący, to po pierwsze policz w domu wszystkie dywany i wykładziny. Mimo swych zalet, nie jest to najlepsze rozwiązanie do małych mieszkań, ze względu na sporą wagę odkurzacza i konieczność częstego czyszczenia jego części. Świetnie za to sprawdzi się w domu, w którym:

  • Są alergicy. Zastosowanie odpowiednich filtrów pozwala pozbyć się kurzu, roztoczy oraz innych alergenów
  • Są dzieci i/lub zwierzęta. Być może nie jest to reguła, ale taka kombinacja, mimo, że wypełnia dom radością, może mieć wpływ na ogólny porządek. Odkurzacz piorący w mig poradzi sobie z przypadkowymi plamami lub odbiciami małych stópek/łapek na dywanie.
  • Jest dużo powierzchni do sprzątania. Niezależnie od powierzchni czy rodzaju zabrudzeń, odkurzacz piorący ułatwi sprzątanie, nawilżając przy tym dodatkowo powietrze.

Poniższe zestawienie prezentuje pięć najpopularniejszych odkurzaczy piorących porównanych pod względem najważniejszych informacji. Jeżeli zastanawiasz się, który producent jest najlepszy, spośród urządzeń marek takich Karcher, Zelmer i Hyundai, wybraliśmy modele cieszące największym zainteresowaniem. Sprawdź top 5 najpopularniejszych odkurzaczy piorących!

Ranking 5 odkurzaczy piorących

Jaki odkurzacz piorący? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 4