Jaki odkurzacz myjący podłogi wybrać?

Odkurzacz myjący podłogi to dobra inwestycja. W przeciwieństwie do użycia mopa, dzięki odkurzaczowi myjemy powierzchnię czystą wodą przez cały czas. Na podłodze nie pozostają też smugi. Czyszczenie za pomocą takiego urządzenia trwa od około 10 do 40 minut.

Polecane odkurzacze myjące

Dlaczego warto kupić odkurzacz myjący podłogi?

Odkurzanie na mokro usuwa nie tylko zanieczyszczenia, ale też alergeny, bakterie i drobnoustroje. Zbieranie kurzu jest efektywniejsze.

Oddzielne zbiorniki na czystą i brudną wodę gwarantują, że cały czas myjemy podłogę czystą wodą. To chroni przed roznoszeniem zebranego już z podłogi brudu, co dzieje się często w przypadku użycia mopa.

Odkurzacz myjący podłogi usuwa płyny i plamy za pomocą szybkoobrotowej szczotki. To oszczędza czas – przy zwykłym odkurzaniu najpierw trzeba pozbyć się plam z podłogi. Urządzenie wciąga płyny znajdujące się na powierzchni, którą sprzątamy.

Po zakupie odkurzacza myjącego mop staje się niepotrzebny. Mniej sprzętów równa się więcej miejsca w domu.

Odkurzacz myjący podłogi odsysa wodę już podczas mycia. To skraca czas suszenia czyszczonej powierzchni aż o 50%, jeśli zestawimy sprzątanie odkurzaczem i mopem.
Philips AquaTrio Pro
Niektóre odkurzacze myją podłogi samą wodą, nie trzeba do nich używać żadnych detergentów. Trudne do usunięcia plamy można jednak namoczyć za pomocą odkurzacza. W tym celu należy do niego wlać wodę i płyn.

Zastosowanie odkurzacza myjącego podłogi

Odkurzacz myjący podłogi jest urządzaniem łączącym trzy funkcję: odkurzanie, mycie oraz suszenie podłóg. Można go używać do wszelkich twardych powierzchni zabezpieczonych przed działaniem wody. Odkurzacz umyje:

  • podłogę z kamienia naturalnego,
  • podłogę pokrytą gresem,
  • panele kamienne lub drewniane – te drugie muszą być zaimpregnowane bądź polakierowane,
  • deski – je również trzeba zabezpieczyć,
  • wykładzinę PCV.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza myjącego podłogi?

Kupując odkurzacz myjący podłogi, warto zwrócić uwagę na dołączone do urządzenia ssawki i szczotki. Odkurzacz powinien posiadać ssawkę do mycia podłóg twardych, opcjonalnie może być do niej dołączona ściereczka z mikrofibry. Nie jest to jednak koniecznie, ponieważ adapter do ssawki ma na zakończeniu miękkie włosie. To sprawia, że nie zostawia smug na czyszczonej powierzchni. Ssawka ma dość szeroki wlot, który wciąga np. resztki produktów spożywczych.

Warto sprawdzić, czy urządzenie ma zwijany kabel. Istotna jest też jego długość – im dłuższy, tym lepiej. Model bez kabla, ale z akumulatorem byłby jeszcze bardziej praktyczny. To jednak mogłoby wpływać na jego większą wagę.

Nie każdego odkurzacza myjącego podłogi można użyć od razu. Niektóre z urządzeń muszą się rozgrzać przed rozpoczęciem pracy. Na to również warto zwrócić uwagę, kupując sprzęt.

Jakie powinny być parametry odkurzacza myjącego podłogi?

Odkurzacz myjący podłogi zużywa zdecydowanie mniej energii niż standardowy odkurzacz workowy. Zwykłe urządzenie to utrata aż 1000-1200 watów, a ekologiczna jego wersja potrzebuje 700-800 watów. Odkurzacz myjący podłogi zużywa około 50% mniej energii. Zwróć uwagę, jaki dokładnie jest ten parametr w urządzeniu, które chcesz kupić. Im mniejsza ilość energii, tym lepiej.

Wybierając odkurzacz, sprawdź, na ile metrów kwadratowych powierzchni wystarcza jeden cykl sprzątania. Cykl sprzątania oznacza czas, na jaki wystarcza czystej wody. Istnieją odkurzacze, które czyszczą jednorazowo nawet 60 metrów kwadratowych podłóg. Dobierz ten parametr do wielkości swojego mieszkania lub domu.

Ważna jest prędkość obrotów wałków czyszczących – standard to 6700 obrotów na minutę. Szybko działające wałki odpowiadają za to, że rozpylana na podłodze woda tworzy bardzo cienką warstwę. Łatwo ją wysuszyć.

Istotna jest też waga odkurzacza, szczególnie jeśli mieszkasz w domku jednorodzinnym bądź piętrowym mieszkaniu. Niektóre odkurzacze myjące podłogi ważą nawet 7 kg.

Jaki odkurzacz myjący podłogi wybrać?
3 (60%) 7 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *