Jaki odkurzacz do 250 zł wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.

Ciężko wyobrazić sobie życie bez odkurzacza, szczególnie kiedy rynek odkurzaczy jest bardzo elastyczny i oferuje nam urządzenia z bardzo wielu półek cenowych. Obecnie wybór odkurzacza z tańszej i średniej półki cenowej nie powinien nastręczać wiele problemów, o ile wiemy, czego szukamy.

W artykule skupimy się na odkurzaczach do kwoty 250 złotych. Prezentowana cena umożliwi nam zakup dobrej jakości odkurzacza z niższej i średnio niskiej półki cenowej. Podpowiemy, dlaczego warto wybrać urządzenie odkurzające do podanej kwoty, jakie mogą być zastosowania odkurzaczy kosztujących mniej niż 250 złotych, na co zwracać uwagę wybierając odkurzacz, a także jakimi parametrami powinien odznaczać się dobry odkurzacz do 250 złotych.

Dlaczego warto wybrać odkurzacz do 250 złotych?

Odkurzacze w prezentowanej przez nas kwocie to urządzenia z dolnego pułapu polecanych rozwiązań. 250 złotych to budżet, który umożliwi nam zakup całkiem przyzwoitego urządzenia odkurzającego od renomowanych firm na rynku. Za 250 złotych z powodzeniem kupimy sprzęt od marki Philips, Electrolux, czy Zelmer.

Kwota 250 złotych umożliwia nam wybór z całkiem pokaźnego asortymentu wymienionych marek, jak i innych czołowych i mniej znanych producentów odkurzaczy. Odkurzacze z tego segmentu cenowego łączą cechy niezbyt wygórowanej ceny z całkiem przyzwoitą jakością oraz podstawową funkcjonalnością, która zadowoli większość standardowych użytkowników odkurzaczy.

Zastosowanie odkurzaczy do 250 złotych

Tak jak wspomnieliśmy, odkurzacze w prezentowanej kwocie to sprzęty o dosyć podstawowej funkcjonalności. Z powodzeniem możemy wykorzystywać ich do czyszczenia domowych powierzchni, czy do sprzątania wnętrza samochodu.

W cenie do 250 złotych raczej nie kupimy dobrego odkurzacza przemysłowego, który umożliwi czyszczenie piwnic, tarasów, czy garażów. Na jaki zatem odkurzacz możemy sobie pozwolić, mając do wydania 250 złotych? Możemy przebierać między ofertą odkurzaczy workowych i bezworkowych, a także zaopatrzyć się w przyzwoity odkurzacz z filtrem wodnym. Jak widać nasze możliwości wyboru przy tak skromnym budżecie, są całkiem spore.

Na co zwracać uwagę wybierając odkurzacz do 250 złotych?

odkurzacz do 250 zł ranking

Przy budżecie w granicach do 250 złotych należy dokładnie określić, czego oczekujemy od urządzenia piorącego. Zwykle są to mniej wszechstronne konstrukcje, przez co nasz wybór powinien być przemyślany, a cechy odkurzacza dokładnie przeanalizowane. Do najważniejszych rzeczy, na jakie należy zwrócić uwagę przy kupnie odkurzacza, należą: jego typ, zainstalowany wewnątrz filtr, typ worka oraz dodatkowe akcesoria dołączane do zestawu.

Typ odkurzacza

Początkowo na polskim rynku dostępne były wyłącznie proste i nieco toporne odkurzacze workowe. Obecnie rynek nasycony jest wieloma konstrukcjami, dzięki czemu konsumenci mają możliwość wyboru. Nawet w tak niewielkim budżecie z łatwością znajdziemy odkurzacze workowe, bezworkowe (cyklonowe), wodne oraz samochodowe (mobilne).

Odkurzacze workowe

Odkurzacze workowe to najstarszy typ konstrukcji odkurzaczy. Producenci oferują wiele różnorodnych wariantów tego typu rozwiązania. Odkurzacze workowe są przede wszystkim tanie, dzięki czemu mając 250 złotych do wydania, najczęściej będziemy napotykać właśnie tego typu konstrukcje. Odkurzacze workowe są proste w obsłudze, jednak mają pewne wady. Przede wszystkim ich moc uzależniona jest od stopnia zapełnienia worka. Skuteczność, z jaką pochłaniają kurz i drobnoustroje jest niewielka w porównaniu do innych konstrukcji. Możemy kupić zarówno odkurzacze wyposażone w jednorazowe papierowe worki lub worki tekstylne do wielokrotnego zastosowania.

Odkurzacze bezworkowe

Nieco nowsze rozwiązanie, które jest również niewiele droższe od odkurzaczy workowych. Metoda działania polega na oddzielaniu kurzu, zanieczyszczeń i wszelkiej maści brudu od powietrza za pomocą generowania wiru wewnątrz urządzenia. Zanieczyszczenia trafiają do plastikowego pojemnika, gdzie zostają składowane. Niestety podczas pracy odkurzacze bezworkowe rozsiewają kurz oraz drobnoustroje, w związku z czym nie są zalecane alergikom.

Odkurzacze z filtrem wodnym

W kwocie do 250 złotych jesteśmy w stanie również zaopatrzyć się w całkiem przyzwoity odkurzacz wodny. Działa on na zasadzie oddzielania kurzu i zanieczyszczeń od powietrza za pomocą mgiełki wodnej wewnątrz urządzenia. Podczas pracy nawilża domowe powietrze, zostawiając przyjazny mikroklimat. Odkurzacze wodne zalecane są szczególnie alergikom i osobom wrażliwym na suche powietrze w domu. Odkurzacze wodne to stosunkowo nowa technologia, przez co odkurzacze tego typu mogą być nieco bardziej awaryjne. Odkurzacze z filtrem wodnym możemy dodatkowo podzielić na odkurzacze parowe oraz piorące.

Odkurzacze akumulatorowe

Odkurzacze przeznaczone do czyszczenia samochodów lub trudno dostępnych miejsc z dala od sieci. Najtańsze z nich kupimy już za 50 złotych. Pamiętajmy jednak, że sprzęt tego typu może spełniać dodatkową funkcję. Te odkurzacze nie nadają się do odkurzania dużych powierzchni.

Filtry

Wydając 250 złotych, możemy kupić odkurzacz z dużą ilością filtrów chroniących zarówno sprzęt, jak i nas przed wznoszącym się w powietrze pyłem. Najpopularniejsze są oczywiście filtry papierowe i tkaninowe, jednak w kwocie do 250 złotych z łatwością kupimy odkurzacze z przyjaznymi alergikom filtrami HEPA.

Dodatkowe akcesoria

Producenci dokładają do odkurzaczy różne końcówki, które umożliwiają nam czyszczenie tapicerek, dywanów, parkietów, podłóg, czy sprzątanie w trudno dostępnych szczelinach. Przed wyborem odkurzacza warto zwrócić uwagę również na te dodatkowe akcesoria, ponieważ zależy od nich nasz późniejszy komfort sprzątania.

Parametry odkurzaczy do 250 złotych

Do najważniejszych parametrów odkurzaczy należą: moc sprzętu oraz generowany hałas.

Moc

Wybierając odkurzacz, moc jest najistotniejszym parametrem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę. Zależy od niej skuteczność i wydajność sprzątania. Wyróżniamy moc silnika oraz moc ssania. W kwocie do 250 złotych możemy wybierać między odkurzaczami o mocy na silniku na poziomie od 1200 do 1600 W. Moc ssania odkurzaczy mieści się w przedziale od 9 do nawet 500 W.

Generowany hałas

Odkurzacz powinien chodzić możliwie jak najciszej. Od tego parametru zależy komfort odkurzania oraz późniejsze ewentualne bóle głowy. Szczególnie warto sprawdzić, jak głośno pracuje odkurzacz, gdy mamy w domu małe dziecko lub starsze osoby, które wymagają ciszy. Odkurzacz nie powinien być głośniejszy od 70 – 60 dB.

Polecane odkurzacze do 250 zł


Jaki odkurzacz do 250 zł wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.
3 (60%) 5 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *