Jaki monitor do PlayStation 4? Ranking 5 najlepszych modeli.

Nie w każdej sytuacji zamontowanie dużego telewizora jest dobrym rozwiązaniem, w szczególności jeśli pomieszczenie nie ma zbyt wielu metrów kwadratowych. W takiej sytuacji optymalnym rozwiązaniem może się okazać wybór monitora do którego podłączymy konsolę PlayStation 4.

Jaki monitor do PlayStation 4? Ranking 5 najlepszych modeli.

MiejsceZdjęcieNazwaW sklepie
1.BenQ ZOWIE XL2411 BenQ ZOWIE XL2411Zobacz cenę
2.Asus VG248QEAsus VG248QE
Zobacz cenę
3.LG 24GM77-BLG 24GM77-B Zobacz cenę
4.iiyama G-MASTER Red Eagle GB2488HSUiiyama G-MASTER Red Eagle GB2488HSUZobacz cenę
5.AOC G2460FQAOC G2460FQ Zobacz cenę

Największy wpływ na jakość wyświetlanego obrazu ma matryca, obecnie na rynku najpopularniejszymi rodzajami są: TN oraz IPS. Pierwsza z nich charakteryzują się niskim czasem reakcji, ale gorszym odwzorowaniem kolorów i słabszymi kątami widzenia. Z kolei IPS, są matrycami droższymi, oferujące doskonałe odwzorowanie kolorów. Dodatkowo charakteryzują się także szerokimi kątami widzenia.

W przypadku rozmiaru matrycy można kierować zasadą im więcej tym lepiej, ale trzeba przy tym pamiętać, że konsola PlayStation 4 pracuje w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, więc nie ma sensu szukać ekranu, który obsługuje większe rozdzielczość, ponieważ i tak nie zostanie ona wyświetlona.

Monitor do PlayStation 4 powinien charakteryzować się niskim czasem reakcji, aby zapewnić najlepsze doznania z rozgrywki w okoliach 1ms do 2ms. Częstotliwość odświeżania w 60 Hz będzie w zupełności wystarczająca i nie warto jest inwestować w 120 Hz czy tym bardziej w 144 Hz.

Ostatnią, ale nie najmniej ważną kwestią są porty. PlayStation 4 korzysta wyłącznie z portu HDMI, więc przynajmniej jeden takowy powinien znaleźć się w monitorze, choć większość monitorów jest wyposażonych w wiele portów wideo, to po prostu należy zwrócić uwagę, czy ma przynajmniej jeden port HDMI.

Ranking 5 najlepszych monitorów do PlayStation 4


Jaki monitor do PlayStation 4? Ranking 5 najlepszych modeli.
4.7 (93.33%) 3 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *