Jaki monitor 120Hz? Wybieramy najlepszy monitor!

Kupując komputer, zwłaszcza do gier, stawiamy raczej na wydajne podzespoły. Monitor natomiast nie jest tak wysoko na liście priorytetów. Jednak, aby uzyskać najlepsze wyniki w grach typu FPS, wyścigach i innych, które stawiają na szybką akcję, warto pomyśleć o zakupie monitora, który będzie precyzyjnie i bez opóźnienia wyświetlał obraz wolny od rozmyć i artefaktów.

Jaki monitor 120Hz? Wybieramy najlepszy monitor!

Nowoczesne gry wymagają od nas zwykle nieco umiejętności, a także odpowiedniego sprzętu. Zwłaszcza takie, w których o zwycięstwie może zadecydować ułamek sekundy, np. sieciowe gry FPS, takie jak Counter Strike, Call of Duty czy Battlefield.

Na rynku znaleźć możemy wiele monitorów o różnych częstotliwościach odświeżania. Do najpopularniejszych należą 60hz, 144Hz i dziś omawiane 120HZ. Co więc zyskujemy wybierając urządzenie o większej wartości tego parametru? Układy graficzne często ocenia się przez pryzmat liczby klatek na sekundę, podczas renderowania wybranej gry – im więcej tym lepiej.

Problem w tym, że nawet osiągając dużą liczbę klatek, monitor o standardowej częstotliwości 60Hz będzie mógł ich wyświetlić maksymalnie właśnie 60. A każda pominięta klatka to dla gracza strata potencjalnej okazji na reakcję.

Poza tym, większa częstotliwość przekłada się na płynniejszą animację oraz mniejsze opóźnienia między akcją gracza a jej wyświetleniem na ekranie, czyli tzw. input lag. W tej kategorii monitorów najczęściej spotkać możemy przekątne od 24 cali wzwyż.

Warto także zaznaczyć że formaty 120Hz i 144Hz są bardzo zbliżone, a różnica między nimi jest właściwie niezauważalna. Co więcej, wielu producentów wytwarza już tylko modele obsługujące obydwie częstotliwości, zamiast samej 120Hz.

Poniższe zestawienie prezentuje pięć propozycji monitorów 144 Hz porównanych pod względem najważniejszych informacji. Jeżeli zastanawiasz się, który producent jest najlepszy, spośród urządzeń marek takich BenQ, Philips, AOC, ViewSonic, Dell, iiyama czy Samsung , wybraliśmy modele cieszące największym zainteresowaniem. Sprawdź nasz propozycje monitorów o odświeżaniu 144Hz!

Ranking 5 monitorów 120 Hz


Jaki monitor 120Hz? Wybieramy najlepszy monitor!
4.3 (85%) 4 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *