Jaki lustrzanka cyfrowa do 2000 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

W dzisiejszych czasach aparat fotograficzny przestał być turystycznym gadżetem, a stał się technicznym i technologicznym cackiem, które oprócz uwieczniania istotnych chwil ma bogate zaplecze niebanalne możliwości. Szczególnie te modele, które mieszczą się w kategorii do 2000 złotych.

Zastosowanie

Zastosowania aparatu fotograficznego nie trzeba wyjaśniać. Nowoczesny sprzęt pozwala jednak nie tylko na robienie zdjęć, ale także ich obróbkę graficzną poprzez przycinanie obrazu, zmienianie kolorytu tła, modyfikowanie ostrości zdjęcia, niwelowanie efektu czerwonych oczu i wprowadzania filtrów. Nie są to jedynie opcje przydatne dla profesjonalistów, ale dla każdego użytkownika, któremu zależy, aby jego fotografie prezentowały się dobrze i były wartościową pamiątką. Jest to ważne szczególnie w świecie, w którym dominują media społecznościowe, będące przekaźnikiem pozwalającym prezentować  swoje życie przede wszystkim za pomocą zdjęć, a więc ich atrakcyjność wpływa realnie na odbiór zamieszczanych treści i to, jak prezentujemy się w oczach obserwujących nas znajomych.

Dlaczego warto posługiwać się dobrym sprzętem?

Powyższe zastosowania aparatu wskazują, że warto zainwestować w dobry sprzęt, aby móc cieszyć się efektami wizualnymi na odpowiednim poziomie. Gwarantują to modele aparatów do 2000 PLN. Mają one dobrą jakość, adekwatną do ceny, która nie jest wygórowana wobec ich parametrów. Dodatkowo kompaktowy, niewielki rozmiar aparatów w tej klasie cenowej ułatwia ich obsługę, zwiększa wygodę korzystania z aparatów oraz podróżowanie z nimi. Z kolei odchylany wyświetlacz i wizjery, które są coraz częściej standardem w tego typu modelach ułatwiają znacznie robienie wyrazistych fotografii oraz filmów, ponieważ i ta funkcja jest obsługiwana przez sprzęt o wartości do 2000 PLN.

aparat fotograficzny do 2000 zł 1

Możliwości techniczne tych urządzeń są imponujące także dzięki rozdzielczość Full HD. Ultra zoom, który coraz częściej staje się jednym z parametrów tych maszyn fotograficznych jest w stanie powiększyć obiekt nawet od 6 do 20 razy. Należy jednak pamiętać, że takie powiększenie może odbijać się negatywnie na rozdzielczości zdjęcia, nie jest to jednak regułą.

Elementy, na które warto zwrócić uwagę

Dokonując wyboru odpowiedniego sprzętu warto zwrócić uwagę na takie parametry jak: – klasa aparatu (w tej kategorii cenowej najpowszechniejsze są „cyfrówki” kompaktowe, które cieszą się pozytywną opinia użytkowników, gdyż spełniają wymaga techniczne, graficzne i estetyczne nawet najbardziej wymagających fanów fotografii; – wielkość wyświetlacza (w tej kwestii poleca się duże gabaryty deskopów, tak aby był łatwo było dostrzec wszystkie szczegóły fotografii, wprowadzać ewentualne poprawki w ramach obróbki zdjęcia czy filmu oraz, co najważniejsze, uprościć intuicyjną obsługę urządzenia oraz pozwolić na wygodnie przeglądanie umożliwiają wygodne oglądanie i segregowanie wykonanych wcześniej ujęć. Także jasność wyświetlacza wpływa na komfort odbioru fotografii, więc również należy mieć na uwadze ten parametr;

Nie bez znaczenia jest też wydajność urządzenia, którą łatwo zweryfikować, po ilości zdjęć na jednym ładowaniu akumulatora. Liczba kilkuset do kilku tysięcy nie jest w tym wypadku wygórowanym żądaniem. Ta informacja odnośnie mocy przerobowej aparatu jest szczególnie istotna dla osób, które fotografują naturę, robią zdjęcia w podróży lub w innych warunkach, w których nie ma możliwości naładowania akumulatora, a uwiecznienie pewnych elementów jest konieczne. I nie chodzi tu wcale o potrzeby profesjonalnych fotografów, ale także każdej osoby, która robi zdjęcia. Niezawodność sprzętu, jego niskie zużycie baterii jest bowiem gwarantem, że nie  zawiesi się on wtedy, kiedy będzie najbardziej potrzebny. Dla tej pewności warto nawet wydać na sprzęt odrobinę więcej pieniędzy, aby móc cieszyć się nieograniczoną swobodą robienia zdjęć w dowolnym miejscu i czasie.

Jednocześnie warto pamiętać, aby parametry sprzętu dobierać do swoich faktycznych potrzeb i umiejętności. Znaczy to tyle, że nie warto kupować aparatu z funkcjami, których nie będzie się potrzebowało i wykorzystywało w praktyce, bo aparat służy jedynie do robienia okazjonalnych fotografii na wakacjach czy rodzinnych uroczystościach. Z drugiej strony, jeśli ktoś odkryje w sobie pasje do tej formy aktywności artystycznej i chce ją rozwijać to nie warto hamować hobby zachowawczą oszczędnością.

Jak sprzęt wybrać?

aparat fotograficzny do 2000 zł 2

Tym, którzy szukają aparatu o przyzwoitych parametrach technicznych, ale bez nadmiernego szaleństwa cenowego można polecić modele marki Panasonic: w szczególności DMC – GF6W wyposażony w trzycalowy ekran, wymienną optykę i zoom zależny od parametrów obiektywu. Ponadto rozdzielczość obrazu jest na poziomie 16 milionów pikseli, a ergonomiczny kształt aparatu ułatwia robienie zdjęć. Drugą propozycją od tej firmy jest Lumix DMC – G6K, który również ma rozdzielczość na poziomie 16 mln pikseli, trzycalowy obiektyw i zmienny zoom. Sprzętem dla bardziej wymagających jest Olympus E – PL6, który również na ekran o wielkości trzech cali i minimalnie lepszą rozdzielczość od przedstawionych wcześniej modeli (16,1mln pikseli), ale posiada funkcję stabilizacji obrazu oraz wymienną optykę. Bezdyskusyjną zaletą tego aparatu jest matryca Micro 3/4 Live MOS. Jeszcze więcej do zaoferowania ma Nikon 1 J5 z rozdzielczością na poziomie 20,8 mln pikseli, trzycalowy wyświetlacz i matrycę 13,2 × 8,8 mm (CX) CMOS, która jest jedną z najlepszych dostępnych obecnie na rynku. Miłośnikom fotografii można natomiast polecić produkt, który nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających użytkowników, nawet tych, którzy mają profesjonalne ambicje w robieniu zdjęć. Jest to aparat marki Canon, model EOS M3. Dysponuje doskonałą rozdzielczością na poziomie 24,2 mln pikseli, co daje świetną wyrazistość obrazu, dbałość o szczegół i naturalny koloryt zdjęć. Zalety te wspomaga dodatkowo nowoczesna  matryca 22,3 mm × 14,9 mm (APS-C) CMOS, która gwarantuje nie tylko jakość wytwarzanych dzięki aparatowi obrazów, ale także jest certyfikatem poziomu technicznego sprzętu, ponieważ jedynie najlepsi producenci mogą sobie pozwolić na tak zaawansowane rozwiązania technologiczne, jak to wspomniane. W kwestii wielkości wyświetlacza nie ma różnicy w stosunku do poprzednich modeli, gdyż Canon oferuje trzycalowy ekran, który jest standardem w tej klasie aparatów fotograficznych.

Generalnie, należy stwierdzić, że w przedziale cenowym do 2000 złotych można bez trudu kupić przyzwoitej jakości aparat cyfrowy, który będzie łączył w sobie wygodę użytkowania, solidną bazę technologiczną pozwalającą na robienie naprawdę dobrych zdjęć i specyfikację dostosowaną do potrzeb kupującego. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się pięknymi zdjęciami i dobrym aparatem w rozsądnej cenie.

Ranking 5 aparatów fotograficznych do 2000 zł


Jaki lustrzanka cyfrowa do 2000 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *