Jaki laptop Samsung do gier? Polecane laptopy Samsung!

Samsung ma w swojej ofercie ogromną ilość laptopów do zastosowań multimedialnych oraz biurowych. Producent próbuje swoich sił w segmencie gamingowym poprzez wypuszczenie wysokowydajnych urządzeń mobilnych. Jakie parametry charakteryzują gamingowe urządzenia mobilne Samsunga? Odpowiedź w artykule.

laptop do gier Samsung

Laptop Samsung do gier – czy warto?

Jeżeli stoisz przed wyborem laptopa do gier, warto rzucić okiem na urządzenia od Samsunga. Nowa linia wysokowydajnych sprzętów powinna zainteresować wszystkich zapalonych graczy. Na jakie parametry należy zwrócić uwagę?

Parametry laptopów Samsung do gier

Laptopy gamingowe od Samsung to dość sporych rozmiarów urządzenia o grubości 50mm i wadze oscylującej w granicach 3,9 kg. Oferowane przez HP laptopy wyposażone są w stosunkowo mocne podzespoły.

Procesor

Jak w większości laptopów do gier tej klasy, HP uzbroił swoje produkty w wydajne procesory. Mowa tutaj o Intel Core i7-2670QM. Jest to czterordzeniowy procesor o taktowaniu nominalnym na poziomie 2600 MHz z obsługą ośmiu wątków.

Karta graficzna

Mocna i wydajna karta graficzna jest sprzymierzeńcem gracza. Pośród urządzeń gamingowych Samsunga znajdziemy układy AMD Radeon HD 6970M. Duża moc karty graficznej pozwoli w pełni nacieszyć się walorami estetycznymi najnowszych gier.

Pamięć RAM

Firma Samsung w swoich produktach do gier zdecydowała się na standardowe rozwiązanie, czyli zastosowanie 8 GB pamięci RAM z możliwością rozszerzenia do 16 GB. Na pochwałę zasługuje duża ilość slotów na pamięć, gdyż jest ich aż cztery. Obsługiwana pamięć to DDR3.

Ekran

Bardzo ważny element, którego jakość wpływa na ilość doznań podczas rozgrywki. W laptopach gamingowych od Samsunga znajdziemy zarówno matryce matowe, jak i błyszczące o rozmiarach 15,6 cali oraz 17,3 cali. Matryca antyodblaskowa gwarantuje duże kąty widzenia oraz wysoki kontrast, natomiast matryca typu glare odznacza się żywszymi kolorami i większym kontrastem. Korzystanie z laptopa z błyszczącą matrycą jest uciążliwe podczas wysokiego nasłonecznienia poprzez powstające na jej powierzchni refleksy. W laptopach HP znajdziemy ekrany o rozdzielczości 1920 x 1080 (Full HD).

Dyski

W laptopach do gier firmy Samsung możemy spotkać się ze standardowymi dyskami twardymi o pojemności 750 GB. Istnieje również możliwość zamontowania dodatkowego dysku SSD. Urządzenia najczęściej wyposażone są w dysk SSD zamontowany na stałe w płycie głównej o pojemności 8GB, którego zadaniem jest przyspieszanie startu systemu.

Klawiatura

Szybkie i precyzyjne przekazywanie poleceń jest bardzo ważnym aspektem w segmencie gamingowym. Klawiatury stosowane w urządzeniach mobilnych do gier od Samsunga są dobrze wykonane i dają możliwość podświetlenia o 8 stopniach intensywności. Podczas grania zmienia się kolor podświetlonych klawiszy. Przyciski W, S, A, D wyróżnione są kolorem czerwonym.

Inne parametry

W urządzeniach do gier od Samsunga znajdziemy wiele rozwiązań optymalizujących rozgrywkę lub po prostu wpływających pozytywnie na komfort użytkowania. Jednym z nich jest dobry system nagłośnienia, który uprzyjemnia korzystanie z urządzenia. Dwa głośniki oraz subwoofer to standardowe wyposażenie gamingowych laptopów Samsunga.
Podczas dużego obciążenia podzespołów wydziela się dużo ciepła, który musi być należycie odprowadzone do otoczenia. Zastosowane w urządzeniach Samsunga systemy chłodzące są stosunkowo ciche i dobrze odprowadzają temperaturę do otoczenia.

Polecane laptopy do gier

Jaki laptop Samsung do gier? Polecane laptopy Samsung!
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *