Jaki laptop na prezent? Rekomendowane propozycje

Laptop świetnie nadaje się na prezent. Ryzyko, że nie spodoba się obdarowanemu praktycznie nie istnieje.

Problem tylko, jak wybrać właściwy model, jeśli na sklepowych półkach obok tradycyjnych laptopów można znaleźć urządzenia konwertowalne czy ultrabooki.

Przy podjęciu decyzji ważne jest, dla kogo ma być przeznaczony komputer i do jakich celów będzie wykorzystywany.

Przypadek I: Miłośnik gier

Jeśli laptop ma trafić w ręce pasjonata gier to urządzenie musi posiadać odpowiednie parametry, aby było wydajne. Ogromną rolę gra tu karta pamięci, której pojemność nie powinna być mniejsza niż 8 GB. Karta 4 GB-ajtowa znacznie spowolni pracę laptopa, a więc obniży też poziom satysfakcji z gry. Z tego samego powodu ważne jest, aby komputer był wyposażony w twardy dysk SSD w granicach 240 GB, nowoczesny procesor (dobrze sprawdzają się Intel Core i 5 oraz i 7, gorzej Intel Core Pentium i Intel Core i 3). Wrażenia wizualne będą adekwatne, jeśli sprzęt posiada kartę graficzną nVidia. Dużym plusem jest również ekran Full HD, przy czym nie jest on konieczny. Wielu graczom do świetnej zabawy wystarcza wyświetlacz z matową matrycą.

W kategorii laptopów do gier warto zwrócić uwagę na propozycje marek Acer, Lenovo i Dell.

Przypadek II: Człowiek interesu

laptop na prezent ranking

Jeśli prezent ma uszczęśliwić nowoczesnego przedsiębiorcę, to powinien być to laptop biznesowy. Ważne jest aby miał najnowszy system operacyjny (najlepiej Windows 8.1 albo Windows 10), wytrzymały procesor (Inter Core 7i jest w tym wypadku niezawodny) oraz dobrą kamerę i czuły mikrofon. Dwa ostatnie elementy są istotne dla komfortu prowadzenia telekonferencji. W przypadku laptopów biznesowych warto wybrać model z klawiaturą odporną na zachlapania, i co najistotniejsze, modułem TPM, który zabezpiecza dane przechowywane w pamięci urządzenia. Gadżetem kompatybilnym z funkcją TPM jest czytnik linii papilarnych wbudowany w komputer.
Szczególnie warte polecenia są modele laptopów biznesowych marek Toshiba, Apple oraz HP.

Przypadek III: Wielbiciel nowoczesnych technologii

W przypadku osoby, której informatyczne nowinki nie są obce można pokusić się o wybór urządzenia konwertowalnego lub ultrabooka. Pierwszy z wymienionych komputerów charakteryzuje się dwudzielną konstrukcją: w jego skład wchodzi bowiem tablet oraz doczepiana klawiatura, którą w zależności od potrzeb można dołączyć do tableta lub zdemontować. W efekcie,użytkownik sam decyduje, jaki sposób korzystania z urządzenia jest dla niego w danym momencie wygodniejszy. Z kolei ultrabooki to laptopy o bardzo niskiej wadze i niebywale cienkiej strukturze. Posiadają także dotykowy ekran i supernowoczesny design. Pod względem technicznym również deklasują konkurencję, ponieważ najlepsze modele mają wyjątkowo mocny procesor Inter Core M oraz bardzo wytrzymałe złącza, a także niestandardowe rozwiązania graficzne. To laptopy dla prawdziwych koneserów! W ich produkcji prym wiodą: Asus, HP i Dell.

Wybór komputera nie jest sprawą prostą, ale wiedząc, czego się szuka, dużo łatwiej poruszać się w fascynującym świecie nowoczesnych technologii.

Polecane laptopy na prezent

Jaki laptop na prezent? Rekomendowane propozycje
4 (80%) 2 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *