Jaki laptop MSI do gier? Polecane laptopy MSI!

MSI to jedna z największych i najpopularniejszych firm zajmująca się produkcją urządzeń dedykowanym graczom. W ofercie producenta znajdziemy szeroki wachlarz modeli laptopów o świetnych konfiguracjach sprzętowych, nie dziwne więc, że zapaleni gracze często sięgają po rozwiązania MSI.

Czym charakteryzuje się dobry laptop gamingowy i czego można się spodziewać po urządzeniach MSI? Odpowiedź w artykule.

laptop MSI do gier

Laptop MSI do gier – czy warto?

Jeżeli poszukujesz urządzenia, które zagwarantuje Ci mobilność oraz dostarczy najwyższej klasy doznań płynących z grania w najnowsze tytuły, powinieneś zainteresować się produktami MSI. Czy warto jest więc wydać sporą sumkę na dobry laptop gamingowy? Odpowiedź brzmi tak – jeśli należysz do grona zapalonych graczy, a z jakichś względów musisz posiadać urządzenie mobilne to sprzęty od MSI będą odpowiedzią na wszystkie Twoje potrzeby. Co odróżnia produkty MSI od innych mocnych parametrycznie laptopów?

Parametry laptopów MSI do gier

Wszystko czego potrzebuje zapalony gracz to mocne i wydajne podzespoły. W ofercie MSI coś odpowiedniego znajdą zarówno gracze z mniejszym budżetem, jak i osoby nie oszczędzające na rozrywce. Czego można się spodziewać po laptopach gamingowych od MSI?

Procesor

Sercem laptopa gamingowego jest wydajny procesor, który zapewni stabilną i płynną rozgrywkę. Wśród urządzeń od MSI znajdziemy zarówno urządzenia, które wyposażone są w słabszy procesor, odpowiedni dla graczy z mniej zasobnym portfelem oraz mocne jednostki, które przez długi czas udźwigną wymagania najnowszych tytułów. W najtańszej odsłonie spotkamy się z procesorem Intel i7-7700HQ, a w najmocniejszej konfiguracji Intel i7-7920HQ.

Karta graficzna

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze laptopa gamingowego jest jego karta graficzna. Dedykowana karta graficzna wysokiej mocy lub dwie karty (działające w trybie SLI w droższych konfiguracjach) pozwolą na odpalenie gry na najwyższych detalach. W ofercie MSI, laptopy wyposażane są w wydajne karty graficzne pokroju GeForca GTX 1060 lub w najmocniejszych produktach – dwie karty GeForce GTX 1080.

Pamięć RAM

Laptop gamingowy, aby dobrze spełniał swoje zadanie musi być wyposażony w dużą ilość pamięci RAM. MSI oferuje w tym aspekcie laptopy gamingowe z 8 GB pamięci RAM w najuboższej wersji oraz aż 64 GB w najmocniejszych urządzeniach mobilnych. Duża ilość pamięci RAM pozwala na płynną rozgrywkę.

Ekran

Wśród laptopów gamingowych od MSI dominują matryce matowe o rozmiarach od 15,6 cali do 18,4 cali. Zaletą matowej matrycy są jej szerokie kąty widzenia i brak refleksów na powierzchni, które powstawałyby podczas silnego światła padającego na ekran. W laptopach MSI znajdziemy ekrany o rozdzielczości 1920 x 1080 (Full HD). Charakteryzują się one wysoką luminancją, dobrym kontrastem i stosunkowo dobrym odwzorowaniem barw.

Dyski

W laptopach do gier firmy MSI możemy znaleźć szeroką gamę konfiguracji dyskowej. Wśród wielu modeli oferowanych urządzeń mobilnych spotkamy się z dyskami HDD o pojemności 1 TB lub dyskami SSD opartymi o interfejs M.2. Do wyboru mamy spory wachlarz konfiguracji.

Dysk HDD 1 TB i dodatkowy SSD o pojemności 256 GB to układ w jaki wyposażone są tańsze modele MSI. W droższych zestawach można spotkać nawet 4 dyski SSD o łącznej pojemności 3536 GB. Dyski SSD z interfejsem M.2 gwarantują najwyższą wydajność, oprócz tego są one małe i lekkie, co świetnie sprawdza się w urządzeniach mobilnych.

Klawiatura

W laptopach gamingowych klawiatura, a w zasadzie rodzaj zastosowanych przełączników odgrywa ogromną rolę. Ważną cechą klawiatur gamingowych jest możliwość jednoczesnego naciśnięcia dużej ilości przycisków. W droższych modelach MSI możemy się natknąć na klawiatury mechaniczne ze switchami Cherry MX, które gwarantują wysoką responsywność i ogromną żywotność.

Tego typu rozwiązanie jest bardzo ważne w grach, gdzie o powodzeniu akcji decydują ułamki sekund. Z tego powodu szybkie i precyzyjne przekazywanie poleceń jest bardzo pożądane. Klawiatura oferuje różne stopnie podświetlenia, jak również różne kolory. Daje to ogromne możliwości personalizacji.

Inne parametry

W urządzeniach do gier od MSI znajdziemy wiele rozwiązań optymalizujących rozgrywkę. Jednym z nich jest zastosowanie wysokiej jakości kart sieciowych. Automatyczna selekcja priorytetów wskaże aplikacje, które są najbardziej wrażliwe na opóźnienia, a następnie je zredukuje. Wpłynie to pozytywnie na szybkość i płynność rozgrywki sieciowej.

Kolejnym ciekawym aspektem laptopów gamingowych MSI jest zastosowanie wysokiej jakości głośników. Rozwiązania zastosowane w laptopach to systemy dźwiękowe Dynaudio.
Podczas dużego obciążenia podzespołów wydziela się dużo ciepła, który musi być należycie odprowadzone do otoczenia. Specjalne systemy chłodzenia zastosowane w urządzeniach pozwolą na pozbycie się wysokiej temperatury elementów w sposób niezwykle cichy i subtelny. Zastosowana w laptopach technologia to Cooler Boost Titan.

Polecane laptopy MSI do gier

Jaki laptop MSI do gier? Polecane laptopy MSI!
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *