Jaki laptop mobilny do 1500 zł, polecane modele

Współcześnie mamy coraz większy wybór dobrej jakości mobilnych laptopów w cenie nieprzekraczającej 1500 zł. Przed decyzją o zakupie, warto określić, jakie parametry są dla nas najbardziej istotne, kiedy i gdzie zamierzamy używać sprzętu, a także, do czego będziemy go wykorzystywać.

Mobilny laptop niezastąpiony w podróży

Osoby, które często korzystają z laptopów poza domem, na uczelni lub w podróży docenią niewielkie gabaryty i niską wagę takiego sprzętu. Bardzo ważnym kryterium wyboru jest w takiej sytuacji pojemność akumulatora. Kiedy znajdujemy się w terenie, często nie mamy możliwości podłączenia sprzętu do zasilania, dlatego im dłużej będzie on działał na baterii, tym lepiej.

Dostępne są tu modele posiadające 10-calowy ekran, który będzie całkowicie wystarczający do przeglądania internetu i pisania wiadomości mailowych. Lekkie ważące niewiele ponad kilogram komputery pozwalają na sprawne przenoszenie, które nie będzie dla nikogo problemem. Część laptopów posiada funkcję odłączania klawiatury, dzięki czemu można wykorzystywać je także jako tablet. Producent zatroszczył się również o wydajne baterie, które pozwalają nawet na dwanaście godzin pracy bez konieczności ładowania.

13-calowy ekran

Propozycją dedykowaną wszystkim tym, dla których praca przy 10-calowym ekranie wydaje się bardzo trudna lub wręcz niemożliwa są notebooki HP. Komputery dostępne w ofercie tej firmy posiadają nieco większą, 13-calową matrycę, która zdecydowanie poprawi czytelność internetowych treści. Dodatkowym udogodnieniem jest fakt, że producent w niektórych modelach stosuje matowy ekran, który ułatwia pracę w miejscach o dużym nasłonecznieniu.

Większy ekran – lepszy komfort pracy

Większy ekran ma szczególne znaczenie dla osób, które używają laptopa do pracy. Pisanie dłuższych treści lub wykonywanie zadań biurowych na bardzo małym ekranie w dłuższej perspektywie czasu może prowadzić do frustracji. Rozwiązaniem w takim przypadku wydaje się zakup laptopa 15-calowego, który znakomicie sprawdzi się w podróży, będzie się również nadawał do użytku domowego.

Jednymi z lepszych propozycji w przedziale cenowym do 1500 zł są laptopy marki LENOVO. Znajdziemy tu niewielkie modele posiadające 18,6 mm grubości, a także 1,5 kg wagi, które nie będą stanowiły znacznego dyskomfortu w podróży. Firma wyposażyła swój sprzęt w wydajne akumulatory, który pozwalają nawet na siedem godzin pracy bez konieczności ładowania. Szybkie procesory i dobra rozdzielczość ekranu sprawią, że jakość pracy będzie dla wielu osób zadowalająca.

Ranking ultrabooków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *