Jaki laptop kupić dla studenta, nauczyciela, ucznia, streamera?

Szukasz odpowiedniego laptopa i zastanawiasz się jaki model spośród setek dostępnych na rynku wybrać? W tym artykule dowiesz się na co zwrócić uwagę podczas wybierania laptopa, oraz dowiesz się jaki laptop kupić dla studenta, streamera, ucznia, oraz nauczyciela. Zacznijmy jednak od postaw.

Jaki laptop kupić

Na co zwrócić uwagę wybierając laptopa?

Ten sprzęt można opisać za pomocą wielu parametrów. Najważniejsze jest zastanowienie się czego wymagasz od swojego sprzętu. Laptop dla ucznia musi spełniać inne wymagania niż laptop dla studenta, czy streamera. Gdy już wiesz czego potrzebujesz, to czas zwrócić uwagę na kilka podstawowych komponentów.

Dysk twardy

Dla wielu osób to tylko ilość gigabajtów. Oczywiście pojemność dysku ma znaczenie, jednak istotny jest jego rodzaj. Dyski SSD są znacznie szybsze niż dyski HDD, dlatego jeżeli zależy Ci na szybkim działaniu komputera to wybierz pierwsze rozwiązanie. Jeżeli zależy Ci na szybkości, ale jednocześnie potrzebujesz dużej pojemności, a masz ograniczony budżet, to poszukaj laptopa, który posiada dwa dyski – SSD i HDD.

Procesor i pamięć RAM

Jest to serce komputera, od tego jak wydajny będzie procesor w dużej mierze zależy szybkość komputera (chyba, że zamierzasz np. grać w gry, to wtedy duże znaczenie nabiera karta graficzna). W większości przypadków za szybkość działania najbardziej odpowiada procesor, pamięć ram i wcześniej wspomniany dysk twardy.

Karta graficzna

W wielu przypadkach jest to tak naprawdę dodatek, ponieważ większość osób w znikomym stopniu wykorzystuje kartę graficzną. Jeżeli zamierzasz wykorzystywać komputer do zastosowań biurowych, to wystarczy zintegrowana jednostka.

Bateria i wielkość matrycy

Są to bardzo istotne aspekty, gdy mówimy o laptopach, ponieważ mają to być urządzenia mobilne. Istotne jest to np. w przypadku studentów, którzy na laptopach sporządzają notatki. W takiej sytuacji postaw na dobrą baterię, oraz na rozmiar matrycy, który nie będzie sprawiał kłopotów podczas przewożenia laptopa.

Żeby ułatwić wybór odpowiedniego sprzętu dla siebie, na koniec przygotowałem kilka rad, na co zwrócić największą uwagę przy zakupie laptopa w poszczególnych przypadkach.

Jaki laptop kupić dla studenta?

Najważniejsza jest dobra bateria, oraz stosunkowo mała waga. Dzięki tym dwóm aspektom laptop będzie mobilny i będzie można na nim sporządzać notatki. Warto również zastanowić się czy będzie on służył również do grania – jeżeli tak, to warto dodatkowo wybrać sprzęt, który posiada dedykowaną kartę graficzną, w pozostałych przypadkach wystarczy zintegrowana.

Jaki laptop kupić dla ucznia?

Większość uczniów nie podróżuje tak często z laptopem, dlatego mobilność ma mniejsze znaczenie. Warto natomiast zwrócić uwagę na wydajność, większość uczniów lubi grać, dlatego warto, żeby taki laptop posiadał wydajny procesor, oraz dedykowaną kartę graficzną.

Jaki laptop kupić dla nauczyciela?

Sytuacja jest podobna jak w przypadku studenta – istotna jest mobilność. Warto również zwrócić uwagę w tym przypadku na wygląd – dobrze wyglądający sprzęt budzi większy respekt wśród uczniów. Dodatkowo jeżeli pracuje się głównie na programach biurowych, to warto postawić na wytrzymałość sprzętu, ponieważ dobry laptop może służyć nawet i przez 5 lat.

Dodatkowo jeżeli nauczyciel zamierza laptopa podłączać do rzutnika, to warto upewnić się, że posiada on odpowiednie wejścia.

Jaki laptop kupić dla streamera?

Tutaj mówimy o najbardziej wymagającym sprzęcie. Potrzebny jest mocny procesor (najlepiej z rodziny i7) i dobra karta graficzna. Dzięki nim będzie możliwa płynna rozgrywka, oraz udostępnianie streamu. Dodatkowo warto zadbać o dysk SSD, który umożliwi szybką i wygodną obróbkę materiałów Video.

Warto również zwrócić uwagę na wielkość i jakość matrycy. Istnieją laptopy 17-sto calowe, które do grania są zwykle wygodniejsze, jednocześnie odbywa się to kosztem mobilności.

Polecane laptopy dla dla studenta, nauczyciela, ucznia oraz streamera


Jaki laptop kupić dla studenta, nauczyciela, ucznia, streamera?
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *