Jaki laptop HP do gier? Polecane laptopy HP!

HP do tej pory był kojarzony z urządzeniami mobilnymi z segmentu biznesowego. Zmieniło się to po wypuszczeniu serii HP Pavilion Gaming oraz urządzenia o wdzięcznej nazwie Omen. Czego możemy spodziewać się po laptopach do gier firmy HP? Odpowiedź w artykule.

laptop hp do gier

Laptop HP do gier – czy warto?

Jeżeli rozglądasz się za urządzeniami mobilnymi z segmentu gamingowego o mocnych podzespołach, świetnym designie i wytrzymałej obudowie powinieneś zerknąć na oferowane przez firmę Acer laptopy do gier. Czy warto jest wydać dużą ilość pieniędzy na urządzenie gamingowe? Tak – jeżeli jesteś zapalonym graczem i poszukujesz urządzenia, które podniesie twoje zacięcie gamera na wyższy level. Co odróżnia produkty Acera od innych mocnych parametrycznie laptopów?

Parametry laptopów HP do gier

Laptopy gamingowe od HP wyróżniają się wśród konkurencji głównie poprzez niespotykanie niską wagę i rozmiary urządzeń. Oferowane przez HP laptopy wyposażone są w mocne podzespoły z górnej półki i ciasno spakowane w smukłą obudowę. Czego można się spodziewać po sprzętach HP?

Procesor

Jak w większości laptopów do gier tej klasy, HP uzbroił swoje produkty w wydajne procesory. Mowa tutaj o Intel Core i7-6700HQ. Jest to czterordzeniowy procesor o taktowaniu nominalnym na poziomie 2600 MHz.

Karta graficzna

Kolejną cechą wyróżniającą laptopy z segmentu gamingowego jest zastosowanie mocnej, dedykowanej karty graficznej. W linii Omen od HP spotkamy się z układami GeForce GTX 965M. Stosunkowo duża moc karty graficznej pozwoli na uruchomienie w najwyższej szczegółowości obrazu najnowszych gier i zagwarantuje odświeżanie ekranu na zadowalającym poziomie.

Pamięć RAM

HP nie szczędził na ilości RAMu w swoich laptopach do gier. W urządzeniach tych spotkamy 12 GB oraz 16 GB pamięci RAM typu DDR4. Dzięki zastosowaniu takiej ilości RAMu możemy być spokojni o płynność rozgrywki.

Ekran

W laptopach gamingowych od HP znajdziemy matryce matowe o rozmiarach 15,6 cali oraz 17,3 cali. Matryca antyodblaskowa gwarantuje duże kąty widzenia oraz wysoki kontrast. W laptopach HP znajdziemy ekrany o rozdzielczości 1920 x 1080 (Full HD) oraz ekrany w rozdzielczości 4K. Wysoka szczegółowość prezentowanych treści to domena tego typu wyświetlaczy.

Dyski

W laptopach do gier firmy HP możemy spotkać się z dyskami SSD typu M.2 o pojemności 512 GB. Dyski SSD działają w oparciu o pamięć Flash i gwarantują zapis na poziomie 520 MB/s oraz odczyt o prędkości 540 MB/s.

Klawiatura

Szybkie i precyzyjne przekazywanie poleceń jest bardzo pożądane w segmencie gamingowym. W produktach HP do gier znajdziemy podświetlane klawiatury wysokiej jakości.

Inne parametry

W urządzeniach do gier od HP znajdziemy wiele rozwiązań optymalizujących rozgrywkę lub po prostu wpływających pozytywnie na komfort użytkowania. Jednym z nich jest dobry system nagłośnienia, który uprzyjemnia korzystanie z urządzenia.

Podczas dużego obciążenia podzespołów wydziela się dużo ciepła, który musi być należycie odprowadzone do otoczenia. Realizowane jest to za pomocą wydajnych systemów chłodzenia. W urządzeniach gamingowych od HP również nie zabrakło tego typu rozwiązań, szczególnie, że smukła obudowa laptopa nie pozwala powietrzu na swobodną cyrkulacje powietrza.
Kolejnym aspektem wartym uwagi jest poziom bezpieczeństwa, jaki gwarantują urządzenia HP. W laptopach do gier od HP znajdziemy gniazdo blokady Kensington MicroSaver oraz obsługę modułu TrustedPlatformModule (TPM).

Polecane laptopy HP

Jaki laptop HP do gier? Polecane laptopy HP!
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *