Jaki laptop do nagrywania gier? Ranking 5 najlepszych modeli.

Najważniejszym elementem przy nagrywaniu gier zdaje się być dobra karta graficzna oraz dobry procesor.

Przy słabym sprzęcie możemy spodziewać się tego, że będzie nam się zacinał obraz, bądź w ogóle nie będziemy mieli możliwości nagrania jakiejkolwiek nowszej gry.

772807_2_f

Należy się więc zastanowić czego dokładnie oczekujemy od laptopa, w jakie chcemy grać gry i jaki mamy budżet na to przeznaczony.

Bardzo dobre parametry, które możemy uzyskać przy niewydawaniu niebotycznych sum to:

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 640M
Procesor: Intel Core i5-3210M 2.50 – 3.10 GHz
Pamięć RAM: 4GB DDR3

Warto przemyśleć ile chcemy wydać na laptopa do nagrywania gier.

Wiadomo, że lepszym rozwiązaniem jest komputer stacjonarny, ponieważ przy mniejszym nakładzie finansowym możemy uzyskać lepsze parametry sprzętowe, jednak komputery mają swoje wady.

Główną wadą komputera stacjonarnego jest to, że nie jest przenośny. Jeśli ważne jest dla kogoś to, by zabierać swój sprzęt w podróż, na wakacje, czy przenosić do innego pokoju – z komputerem stacjonarnym nie mamy takiej możliwości. Za to laptop świetnie nam się sprawdzi jeśli chcemy by był sprzętem przenośnym, a za niewiele większą sumę możemy kupić dobrego laptopa do nagrywania gier.

Najlepiej kupić sprzęt nowy, nie wiadomo do końca czego możemy się spodziewać po używanym laptopie. Może mieć ukryte wady, a jak wiadomo, nie wszyscy sprzedający w lombardach czy komisach są na tyle uczciwi, by nas o tym poinformować. Nowy sprzęt ma gwarancję producenta, więc lepiej wydać więcej pieniędzy i zabezpieczyć się w razie awarii laptopa, niż kupować używany sprzęt tylko z gwarancją rozruchową.

Wcale nie jest przesądzone, że do nagrywania gier potrzebny jest nam komputer stacjonarny, jak piszą na większości forum, wystarczy tylko dobrze dobrać laptopa do naszych oczekiwań tak, by był na naszą kieszeń i już po niedługim czasie możemy cieszyć się niezłą zabawą z użytkowania, Warto również zasięgnąć opinii dotyczącej parametrów sprzętowych od kogoś, kto zna się na tym lepiej, jeżeli my sami nie mamy odpowiedniej wiedzy do wyboru sprzętu dla siebie.

Poniżej prezentujemy nasze propozycje:

Ranking 5 laptopów do nagrywania gier

Jaki laptop do nagrywania gier? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 1