Jaki laptop do nagrywania gier? Ranking 5 najlepszych modeli.

Nagrywanie gier i umieszczanie ich na portalu YouTube, Twitchu, czy innych miejscach służących do stramowania staje się coraz popularniejsze, a społeczność stramujących graczy rośnie w siłę. Niestety nagrywanie rozgrywki w czasie rzeczywistym wiąże się z dodatkowym obciążeniem sprzętu. W artykule podpowiemy, jaki laptop do nagrywania gier wybrać. Napiszemy, dlaczego warto wybrać porządny laptop do stramowania, a także, na jakie cechy i parametry zwrócić uwagę.

Dlaczego warto nagrywać gry dobrym laptopem?

Gamingowe laptopy to obecnie bardzo popularny segment urządzeń do grania. Rola PC’tów nie słabnie, jednak szeroka oferta producentów mobilnych komputerów dla graczy sprawia, że to właśnie potężne notebooki wyposażone w wydajne podzespoły stają się głównym celem streamerów.

Nagrywanie gier na mocnym laptopie uchroni nas od spadku FPSów, zbytniego przeciążania układu graficznego, czy znacznego pogorszenia kultury pracy. W skrajnych przypadkach streaming nowszych gier nie będzie możliwy.

Polecane laptopy do nagrywania gier

Na co zwracać uwagę wybierając laptop do nagrywania gier?

Aspektów, które powinniśmy wziąć pod uwagę, jest bardzo wiele. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na podzespoły laptopa. Do najważniejszych z nich należą: procesor, karta graficzna, pamięć RAM, chłodzenie oraz mikrofon.

Procesor

Procesor musi być odpowiednio mocny. Na tyle, aby bez problemu poradzić sobie z uruchomieniem gry na wysokich wymaganiach i jednocześnie zarządzać kilkoma programami działającymi w tle. Dobrym pomysłem jest wyposażenie się w procesor Intel Core i5 lub i7 z dodatkową możliwością podkręcenia taktowania.

Karta graficzna

Karta graficzna jest najbardziej obciążana zarówno podczas grania, jak i streamowania. Najlepiej wybierać kartę graficzną z odpowiednim zapasem mocy tak, aby mogła posłużyć nam dłużej i jednocześnie poradzić sobie ze streamingiem w przyzwoitej jakości.

Pamięć RAM

Im więcej, tym lepiej. Do grania w nowe gry i tym bardziej do nagrywania tych gier niezbędne jest zaopatrzenie się w szybką i pojemną pamięć RAM. Warto wybierać laptopy posiadające kości minimum DDR3 o łącznej pojemności nie mniejszej niż 8 GB.

Chłodzenie

Od efektywności chłodzenia uzależnione są zarówno osiągi, jak i kultura pracy laptopa. Jeżeli sprzęt będzie wyposażony w głośny układ chłodzenia, wówczas może wpłynąć to na zakłócenia w let’s playu. Warto wybierać laptopy z potwierdzonym cichym i wydajnym chłodzeniem.

Mikrofon

Mikrofon to urządzenie peryferyjne, jednak bardzo ważne w karierze streamera. Dobry mikrofon zadba o czysty dźwięk oraz jego odpowiednią jakość. Laptopy posiadają co prawda wbudowany rejestrator dźwięku, jednak nie należy on do najlepszych jakościowo. Zdecydowanie lepiej postawić na zewnętrzne urządzenie.

Jaki laptop do nagrywania gier? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *