Jaki laptop do LOLa do 2000 zł? Notebook do League of Legends.

Laptop z typowo gamingowym DNA zachwyci z pewnością niejednego wytrawnego gracza. Jak zrobić komputerem wrażenie na kolegach i nie zapłacić przy tym fortuny, zwłaszcza jeśli często zmienia się używany sprzęt? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę na etapie wyboru laptopa i jakie parametry urządzeń do gier typu LOL są najistotniejsze. Zapoznaj się z poniższym artykułem, a wybór będzie zdecydowanie łatwiejszy.

Dlaczego warto kupić laptopa do LOLa

League of Legends to lubiana na całym świecie sieciówka i pionier gatunku Multiplayer Online Battle Arena. Łączy elementy zręcznościowe i RTS, będąc popularną komputerową grą bitewną. Fani z pewnością docenią wysoki komfort użytkowania laptopa dedykowanego tej kultowej już grze.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego laptopa do 2000 zł

Czym zatem powinien się charakteryzować dobry laptop gamingowy do LOLa? Niekoniecznie najwyższą z możliwych ceną. Przed wyborem laptopa przeanalizuj jego podstawowe parametry i dokonaj rozsądnego wyboru. W przedziale urządzeń do 2000 złotych laptop powinien posiadać mocną kartę graficzną oraz procesor, a także bardzo dużo pamięci RAM. Ponadto zwróć uwagę na twardy dysk, matrycę, baterię, a także dodatkowe funkcje, takie jak: sposób wykonania obudowy, porty USB czy posiadane czytniki kart. Ważna jest również posiadaną gwarancja na podzespoły, które muszą być dobrane tak, aby móc bezproblemowo obsługiwać najnowsze tytuły i zdecydowanie uprzyjemniać graczom pracę i rozrywkę.

Procesor laptopa do LOLa do 2000 złotych

W cenie do 2000 złotych da się z powodzeniem wybrać wielozadaniowego laptopa do gier. Sprawność działania zapewni mu mocny procesor, taki jak np. 4-rdzeniowy Intel Atom Z3735F. Najlepiej wybierać urządzenia z możliwie jak najwyższą liczbą rdzeni, co zapewnia dodatkowo energooszczędność i dłuższe korzystanie z laptopa bez konieczności ładowania baterii.

Pamięć RAM laptopa gamingowego

Płynność pracy umożliwi laptopowi do LOLa kombinacja przykładowo 2 GB pamięci RAM DDR3 oraz 32 GB pamięci wewnętrznej Flash. Nie ma już wówczas potrzeby rozszerzania urządzenia o dodatkowe parametry pamięci. Zastosowanie w laptopie pamięci RAM DDR3 posłuży nie tylko graczom, ale również osobom korzystającym ze sprzętu w celach biznesowych bądź czysto rozrywkowych i multimedialnych.

Dysk twardy

Jaki dysk w laptopie do gier typu LOL będzie najlepszy? Najnowocześniejszy, szybki i niezawodny dysk SSD, który wspomaga szybkie działanie komputera przenośnego. Gwarantuje on dodatkowo cichą pracę systemu, jest energooszczędny i bardziej odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia niż dyski nieco starszego typu. Podczas gry można mieć uruchomione w tle inne aplikacje, a główna aktywność wcale nie zwolni. Da się również ustawić ciekawą opcję kolejkowania poszczególnych zadań do wykonania.

Karta graficzna laptopa

Bez karty graficznej o satysfakcjonujących gracza parametrach nie ma sensu rozpoczynać gry. Jak zatem zadowolić doświadczonych fanów gier komputerowych kartą graficzną w laptopie z półki cenowej do 2000 złotych? Należy wybierać karty zintegrowane, takie jak np. Intel HD Graphics. Przy okazji taki laptop sprawdzi się nawet podczas użytkowania przez grafika, który zajmuje się profesjonalną obróbką zdjęć.

Matryca laptopa do LOLa

Za najbardziej komfortowe matryce do gier komputerowych uważane są te matowe bądź półmatowe, które zapewniają dużą wygodę podczas codziennej pracy i rozrywki. Nie męczą one również oczu, nadają się do pomieszczeń słabo oświetlonych i na otwarte, słoneczne przestrzenie zewnętrzne. Warto wybierać energooszczędne podświetlenie LED, które faktycznie znacząco podnosi czas pracy na baterii. Rozdzielczość HD 1366×768 zapewnia dobrą jakość podczas grania w LOL, oglądania zdjęć czy filmów oraz czysto biznesowego użytku sprzętu.

Bateria laptopa do LOLa do 2000 złotych

Im mniejsza jest matryca laptopa, tym dłużej popracuje bateria komputera przenośnego bez potrzeby ładowania jej. W laptopach do gier nie ma to jednak praktycznego przełożenia na rzeczywistość, gdyż wielkość matrycy ma duże znaczenie. Bateria o pojemności 10 000 mAh to bardzo dobry wybór, który umożliwia naprawdę wielogodzinna pracę bez zbędnych przerw.

Inne parametry laptopa

Powyższe parametry są dominującą kwestią na etapie wyboru najodpowiedniejszego laptopa do LOLa poniżej 2000 złotych. Czym jeszcze zatem warto się kierować przed zakupem najlepszego komputera przenośnego? Wybierając laptopa, koniecznie sprawdź jeszcze jego:

  • obudowę – najczęściej stosowane obecnie są: tworzywo sztuczne, aluminium, włókno węglowe, zazwyczaj odporne na wilgoć i zalanie; postaraj się unikać plastiku,

  • posiadane porty USB oraz interfejsy, czyli czytniki kart – im ich więcej, tym dla użytkownika lepiej; standardem są dwa pełne porty USB, mini HDMI, czytnik kart microSD, port mini jack; warto upewnić się, czy na wyposażeniu znajduje się również szczególnie przydatny USB 3.0 do prędkiego kopiowania danych oraz szybkiej komunikacji z resztą urządzeń,

  • gwarancję na poszczególne podzespoły – ta na baterię jest na ogół nieco krótsza niż na całe urządzenie, a często da się także przedłużyć ogólną gwarancję, co jest niezwykle przydatne.

Ranking laptopów do League of Legends


Jaki laptop do LOLa do 2000 zł? Notebook do League of Legends.
4 (80%) 4 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *