Jaki laptop do gier do 2000 zł? Ranking laptopów gamingowych

Laptopy do gier muszą dużo kosztować? Niekoniecznie. Jeżeli jesteś w stanie pójść na pewne kompromisy, wówczas laptop do gier kupisz już za 2000 złotych. Będą to konstrukcje, na których uruchomimy nowe tytuły na przyzwoitych ustawieniach. W artykule podpowiadamy, dlaczego warto wybrać laptop do gier do 2000 złotych, na jakie cechy i aspekty zwracać uwagę przy wyborze, a także, jakimi parametrami powinna odznaczać się konstrukcja tego typu.

Dlaczego warto wybrać laptop do gier do 2000 złotych? Jaki tani laptop do gier

Głównym powodem jest cena. Omawiana kwota umożliwia kupno gamingowych laptopów z niższej półki jakościowej. Niemniej sprzęt pozwoli cieszyć się nam całkiem dobrymi osiągami i nie zrujnuje naszego budżetu. Inną niewątpliwą zaletą jest stosunkowo szeroka oferta producentów. Mając do dyspozycji 2000 złotych, bez problemu kupimy solidny mobilny komputer od takich producentów, jak: Acer, Lenovo, HP, czy LG.

Tanio nie zawsze znaczy źle. Oczywiście gamingowe komputery w podanej kwocie nie zaoferują nam takich podzespołów i jakości, jaką mogą pochwalić się sprzęty za dwukrotnie większe kwoty. Mimo to z reguły będą to solidnie wykonane sprzęty o nowoczesnym designie.

laptop do 2000

Na jakie cechy i aspekty zwracać uwagę wybierając tani laptop do gier do 2000 złotych?

Podstawową kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze laptopa do 2000 złotych, jest przekątna ekranu oraz zastosowana matryca. Poza tym warto zwrócić uwagę na ogólną jakość wykonania i design laptopa, a także na czas pracy na baterii.

Matryca

Od tego, w jaki sposób zamierzamy używać laptopa, powinien zależeć rozmiar przekątnej. Gdy zamierzamy grać mobilnie – w terenie, czy w podróży, lepszym wyborem będzie laptop z ekranem o rozmiarach 15,6-cali. W przypadku, gdy będziemy grać wyłącznie w domu, większy komfort rozgrywki zapewni 17-calowa konstrukcja. Laptopy do grania o przekątnej mniejszej niż 15,6-cali nie zapewnią nam odpowiedniej wygody grania oraz czytelności treści.

Jakość wykonania i design

2000 złotych umożliwi nam kupno dobrego laptopa do grania, który zaoferuje odpowiednio wysoką jakość wykonania. Nie będzie to oczywiście szczyt jakości, jednak wybierając tego typu sprzęt, zwróćmy uwagę na spasowanie poszczególnych elementów oraz materiał obudowy. Konstrukcja nie powinna skrzypieć ani uginać się pod naciskiem. Materiał nie powinien również sprawiać wrażenia tandetnego, kiepskiego plastiku.

Design laptopów do gier do 2000 złotych nie powali nas na kolana. W tym przypadku zdecydowanie ważniejsze jest wnętrze. W tak niewielkim budżecie musimy umieć podejmować kompromisy i zwracać szczególną uwagę na podzespoły komputera.

Czas pracy na baterii

Im większy, tym lepiej. Czas pracy na baterii determinuje mobilność sprzętu. Jeżeli zamierzamy grać w terenie, z dala od stałego źródła zasilania, powinniśmy wybrać komputer, który będzie w stanie pracować minimum 5 godzin na jednym cyklu ładowania. Gdy rozgrywkę będziemy prowadzić głównie w domu, wówczas czas pracy na baterii powinien odgrywać drugorzędną rolę.

Parametry laptopa do gier do 2000 złotych

Kluczowymi parametrami laptopów przeznaczonych do gier są: procesor, pamięć RAM, pamięć wewnętrzna oraz karta graficzna.

Procesor

Im więcej mocy obliczeniowej, tym lepiej. W przypadku gamingowych laptopów do 2000 złotych nie możemy oczekiwać cudów. Znajdziemy w nich głównie czterordzeniowe jednostki Intel Pentium, Core i3 lub AMD A8.

Pamięć RAM

Tutaj również – im więcej, tym lepiej. W konstrukcjach w podanym budżecie z reguły znajdziemy od 4 do maksymalnie 6 GB pamięci RAM DDR3. Pamięć operacyjna odpowiada za sprawne przetwarzanie danych podczas pracy złożonych programów oraz grania w gry.

Pamięć wewnętrzna

Jeżeli zamierzamy ciąć koszta laptopa, warto wybrać sprzęt ze stosunkowo małą ilością pamięci. W przypadku budżetowych gamingowych laptopów zdecydowanie ważniejszy jest typ dysku twardego niż jego pojemność. Zalecamy wybór małych, ale szybkich, wydajnych i bezpieczniejszych dysków SSD. Oferują one o wiele szybszy zapis i odczyt danych, a także są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Karta graficzna

Porządny laptop do gier powinien posiadać zewnętrzną kartę graficzną. W budżecie do 2 tysięcy złotych znajdziemy komputery wyposażone w dedykowane układy graficzne Intel HD 5500, Nvidia GeForce 920M, czy Radeon R5.

Ranking 5 laptopów do gier do 2000 zł


Jaki laptop do gier do 2000 zł? Ranking laptopów gamingowych
3.9 (77.78%) 9 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *