Jaki laptop do Excela? Notebook do programów biurowych.

Dobrym wyborem dla przedsiębiorcy będzie laptop, który kosztować będzie do 1000 złotych. Sprzęt nawet o niskiej cenie poradzi sobie z wypisywaniem faktur, arkusze kalulacyjne czy inne programy biurowe.

779423_1_f

Jaki wybrać laptop do programów biurowych? Na co zwrócić uwagę?

Laptop w niskiej cenie to także dobry wybór, jako komputer do pracy z aplikacjami do prowadzenia firmy. Laptop taki ma niskie wymagania, dlatego nie warto inwestować w znacznie droższe modele. Mimo niskiej ceny, taki laptop jest bezawaryjny oraz wystarcza na wiele lat. Można go również podłączyć do rzutnika.

  • Wydajność przy laptopie biurowym nie jest ważna. W sprzęcie który chcemy używać do pracy biurowej i arkuszy kalkulacyjnych super mocny procesor nie jest nam potrzebny. Tak samo dzieje się w przypadku karty graficznej, nie ma ona wpływu na tempo naszej pracy na laptopie.Tak więc ani karta graficzna, ani procesor nie jest wyznacznikiem i nie musi być z najwyższej półki. Do pracy na programach biurowych wystarczy tani laptop.
  • Wygoda to druga rzecz na którą należy zwrócić uwagę. Ergonomia to komfort pracy na laptopie. Jest to jeden z najważniejszych wyznaczników przy dokonywaniu wyboru podczas kupowania laptopa biurowego. Każdy jednak ma inne potrzeby, ale laptop musi być w każdym przypadku ergonomiczny. Ergonomiczny laptop, czyli taki który nie ma negatywnego wpływu na nasze zdrowie. W praktyce oznacza to, że możemy sobie dobrać odpowiednią klawiaturę, która będzie dopasowana do stylu pracy oraz zawodowych wymagań.

Jaki ekran powinien mieć twój laptop?

Biurowy laptop najlepiej jeśli posiada matową matrycę, dzięki której nie odbija światła. Pozwala to bez problemu na korzystanie z laptopa przy oknie w biurze czy w domu na tarasie. Dodatkowo matowa matryca nie męczy oczu, a nasz wzrok nie jest na nic narażony przez osiem godzin naszej pracy. W sprzedaży laptopy biurowe mają różne przekątne ekranu. Jeśli pracujemy tylko w biurze z naszym laptopem możemy wybrać duży rozmiar ekranu, ale jeśli zależy nam na mobilności powinniśmy pomyśleć o laptopie o mniejszych rozmiarach i małej wadze.

Ranking 5 laptopów do prac biurowych

Jaki laptop do Excela? Notebook do programów biurowych.
3 (60%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *