Jaki laptop do 3000 zł? Ranking Top 6 najlepszych modeli

Mając do dyspozycji 3000 złotych na laptopa, jesteśmy w stanie kupić solidny sprzęt ze średniej i wyższej półki cenowej. Tego typu konstrukcje zaoferują nam nowoczesne i mocne podzespoły, a także zapewnią możliwie wysoki komfort obsługi. W artykule piszemy, dlaczego warto wybrać laptop do 3000 złotych, na jakie cechy zwrócić uwagę wybierając laptop w podanej kwocie, a także jakimi parametrami powinien się on charakteryzować.

Dlaczego warto wybrać laptop do 3000 złotych?

Za 3 tysiące złotych kupimy świetny komputer oferujący szeroką funkcjonalność oraz świetne podzespoły. Bez problemu kupimy zarówno multimedialne konstrukcje, biznesowe notebooki,jak i gamingowe laptopy. Za 3000 złotych będziemy w stanie kupić również gorsze jakościowo ultrabooki. W ramach omawianego budżetu bez problemu znajdziemy urządzenia zarówno od popularnych producentów laptopów, jak i od marek premium specjalizujących się w tworzeniu mobilnych komputerów wysokiej jakości. Mając do dyspozycji 3 tysiące złotych, przed nami stać będzie oferta takich marek, jak: Acer, HP, Lenovo, Asus, Dell i wielu innych.

Laptopy za 3000 złotych to połączenie wysokiej jakości wykonania z nowoczesnym designem oraz zaimplementowanymi mocnymi podzespołami. Jest to najczęściej wybierana grupa cenowa wśród wielu konsumentów poszukujących dobrego laptopa na lata.

Na jakie cechy zwrócić uwagę wybierając laptop do 3000 złotych?

Podstawową kwestią, jest określenie przeznaczenia laptopa. Podana kwota umożliwia nam wybór spośród wielu konstrukcji o różnorodnym zastosowaniu. Za 3 tysiące złotych kupimy solidny laptop biznesowy, funkcjonalny laptop multimedialny, a także przyzwoity laptop gamignowy.

Jaki laptop wybrać?

Laptopy biznesowe dedykowane są wszystkim tym, którzy oczekują od sprzętu wygodnej obsługi, szerokiej funkcjonalności w kwestii tworzenia i obróbki różnorodnych dokumentów, zarządzania bazami danych i kontaktami, a także specjalnych zabezpieczeń szyfrujących dane i utrudniających dostęp do komputera niepowołanym osobom.

Laptopy multimedialne to najpopularniejsza grupa mobilnych urządzeń. Dedykowane są wszystkim tym, którzy nie mają jasno sprecyzowanych wymagań względem komputera i chcą kupić sprzęt „do wszystkiego”. Multimedialne konstrukcje do 3000 złotych to zwykle godne polecenia funkcjonalne maszyny oferujące przyzwoite podzespoły i funkcjonalności.

Wydając 3000 złotych, możemy również pokusić się na laptop gamingowy. Tego typu urządzenia posiadają najlepsze podzespoły i oferują największą wydajność. Z reguły są również największe i najmniej mobilne.

laptop do 3000

Wielkość laptopa ma znaczenie

Laptopy to urządzenia mobilne. Ich mobilność uzależniona jest głównie od gabarytów, które to z kolei determinowane są wielkością ekranu. Przed kupnem sprzętu należy dokładnie określić, jakiej mobilności oczekujemy od komputera.

Najbardziej mobilne są konstrukcje wyposażone w wyświetlacze o przekątnych od 11 do 13 cali. O ile 11-calowy ekran oferuje kiepską czytelność prezentowanych treści, o tyle 13-calowe laptopy cieszą się dużym powodzeniem wśród osób szukających wygodnego do transportowania, a jednocześnie czytelnego laptopa.

Laptopy o matrycach od 15,6 do 17-cali to większe konstrukcje przeznaczone do pracy bardziej stacjonarnej. 15,6-calowy laptop zwykle okazuje się idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie chcąc rezygnować z mobilności, szukają sprzętu oferującego możliwie duży ekran. 15,6-calowe laptopy występują głównie w konstrukcjach biznesowych i multimedialnych.

17-calowe ekrany to domena laptopów gamingowych lub dużych laptopów multimedialnych do oglądania filmów. Tego typu sprzęty polecane są wszystkim tym, którzy oczekują od komputera największej czytelności ekranu i komfortu obsługi i jednocześnie korzystają z niego głównie w jednym miejscu.

Parametry laptopów do 3000 złotych

W zależności od typu laptopa, który nas interesuje, jego parametry będą nieco się różniły. Na parametry komputera wpływ mają zaimplementowane w nim podzespoły. Do najważniejszych podzespołów, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, należą: rozdzielczość ekranu, procesor, pamięć RAM, pamięć operacyjna, pamięć wewnętrzna, karta graficzna, interfejsy i porty.

Rozdzielczość ekranu

Teoretycznie im większa rozdzielczość ekranu, tym lepiej. Jednak w przypadku laptopów i ich wysilonych układów graficznych, zbyt duże rozdzielczości spowodują, że karta graficzna będzie zbyt obciążona. Mając do dyspozycji 3 tysiące złotych, najlepszym rozwiązaniem jest wybór laptopa z ekranami prezentującymi treści w jakości Full HD.

Procesor

Procesor to jeden z ważniejszych podzespołów. Decydując się na laptop w kwocie do 3 tysięcy złotych, bez problemu znajdziemy czterordzeniowe wydajne procesory od firmy Intel. W podanej kwocie cenowej prym wiodą CPU Intel Core i3, i5, a nawet i7. W laptopach w podanej kwocie cenowej znajdziemy również procesory AMD: A8 i A6.

Pamięć RAM

Im więcej pamięci operacyjnej, tym laptop sprawniej będzie radził sobie ze skomplikowanymi obliczeniami i wykonywaniem wielu procesów naraz. Duża ilość pamięci RAM jest szczególnie pożądana w przypadku laptopów gamingowych. Powinniśmy decydować się na konstrukcje posiadające od 4 do 8 GB pamięci operacyjnej.

Pamięć wewnętrzna

W zależności od typu i przeznaczenia laptopa pamięć wewnętrzna może być realizowana przez dysk HDD, jak i SSD. Dyski HDD słyną z lepszego współczynnika ilości pamięci do jej ceny, natomiast dyski SSD posiadają lepsze parametry i są bezpieczniejsze. Jeżeli mamy wybierać między bardziej pojemnym dyskiem HDD a mniej pojemnym dyskiem SSD, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest opcja druga.

Interfejsy i porty

Im więcej obsługiwanych portów i interfejsów, tym lepiej. Dobry laptop z podanej półki cenowej powinien posiadać kilka portów HDMI, DisplayPort oraz USB 3.0, oraz minimum jeden port USB typu C. Poza tym powinien obsługiwać nowoczesne interfejsy bezprzewodowe, takie jak Bluetooth 4.0 lub 4.1, a także Wi-Fi w standardzie n, lub nowszym ac.

Ranking 6 laptopów do 3000 zł


Jaki laptop do 3000 zł? Ranking Top 6 najlepszych modeli
2.6 (52%) 5 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *