Jaki laptop do 2000 zł? Ranking Top 5 modeli!

Mając do dyspozycji 2000 złotych na mobilny komputer, jesteśmy w stanie kupić solidny sprzęt z nieco niższej średniej półki cenowej. Laptopy w podanej kwocie odznaczają się przyzwoitymi parametrami, które umożliwią nie tylko pracę biurową i konsumowanie multimediów, ale także uruchomienie nowszych gier. W artykule podpowiadamy, dlaczego warto wybrać laptop do 2000 złotych, na jakie cechy i aspekty zwrócić uwagę przy wyborze komputera, a także jakimi parametrami powinny odznaczać się notebooki w podanej kwocie.

Ranking 5 laptopów do 2000 zł

MiejsceZdjęcieNazwa
1.Lenovo V110-15Lenovo V110-15
2.Lenovo IdeaPad 110-15IBRLenovo IdeaPad 110-15IBR
3.Acer Aspire ES1-531Acer Aspire ES1-531
4.Lenovo IdeaPad 100-15IBD
5.Acer TravelMate B117-MAcer TravelMate B117-M

Dlaczego warto wybrać laptop do 2000 złotych?

Podstawową zaletą urządzeń z tego przedziału cenowego jest szeroka gama produktów. Mając do dyspozycji 2 tysiące złotych, bez problemu kupimy popularne sprzęty od czołowych producentów elektroniki użytkowej. Dobrym wyborem będą laptopy takich marek jak: Lenovo, HP, Dell, czy Acer.

Kolejną niewątpliwą zaletą jest cena. 2000 złotych to niewielkie pieniądze, jak za laptop. Urządzenia w podanym budżecie nie należą do demonów wydajności, jednak oferują przyzwoite parametry i solidne wykonanie. Poza tym większość komputerów do 2 tysięcy złotych może pochwalić się wysokim współczynnikiem ceny do jakości i funkcjonalności.

Jeżeli zatem zależy nam na funkcjonalnym komputerze mobilnym z całkiem dobrymi podzespołami w atrakcyjnej kwocie, laptopy do 2000 złotych to sprzęty, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Na jakie cechy i aspekty zwrócić uwagę wybierając laptop do 2000 złotych?

Podstawowym czynnikiem, który powinien mieć znaczący wpływ na wybór laptopa, powinno być planowane zastosowanie komputera. Możemy wyróżnić wiele konstrukcji komputerów mobilnych, spośród których każda przeznaczona jest do nieco innych czynności i charakteru użytkowania komputera.

laptop do 2000, laptop lenovo

Do czego będziesz używać laptopa?

Jeżeli komputer będzie służył Ci wyłącznie do surfowania po sieci, dobrym rozwiązaniem jest kupno netbooka. Są to komputery o nieco słabszych parametrach, jednak ich konstrukcja oferuje maksymalnie wygodne sufrowanie po sieci przy jednoczesnym zachowaniu ergonomii budowy i atrakcyjnych cen.

Innym typem komputerów mobilnych, które kupimy w cenie do 2000 złotych, są konstrukcje biznesowe. Laptopy z tego segmentu przeznaczone są do podstawowych prac biurowych oraz posiadają funkcjonalności ułatwiające prowadzenie biznesu – np. dodatkowe szyfrowanie danych, czy programy do zarządzania kontaktami. Zwykle posiadają odpowiednio dużą moc obliczeniową, jednak ich możliwości wyświetlania grafiki są mocno ograniczone.

Laptopy multimedialne to najpopularniejsza grupa komputerów mobilnych, na jaką się natkniemy w budżecie do 2000 złotych. Są to uniwersalne komputery, które wyposażone są w optymalne podzespoły i oferują najbardziej powszechne funkcjonalności.
Jeżeli jesteśmy amatorami mobilnego grania, laptopy do 2000 złotych nie zaoferują nam zbyt wiele. Co prawda będziemy mogli kupić pseudo gamingowe sprzęty, jednak ich parametry pozostawiają dużo do życzenia. Jeżeli faktycznie zależy nam na mobilnym graniu na wysokim poziomie, lepiej dołożyć i wybrać dobry gamingowy laptop.

Ekran to podstawa

Wielkość ekranu to cecha laptopa, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Od wielkości matrycy zależą ogólne gabaryty sprzętu, a także to, czy sprzęt zaoferuje nam komfortową obsługę.

Jeżeli częściej korzystasz z komputera „w terenie” i zwykle podróżujesz z nim u boku, zdecydowanie lepiej wybrać sprzęt z mniejszym ekranem. Rozsądnym wyborem w przypadku mobilnych laptopów będzie 13-calowy ekran. Gdy komputer będzie służył Ci do pracy w domu oraz w biurze i często będziesz go ze sobą transportował, 15,6-calowe ekrany okażą się optymalnym rozwiązaniem między czytelnością ekranu a mobilnością laptopa. 17-calowe komputery najlepiej sprawdzą się w przypadkach, gdy z laptopa będziemy korzystać głównie w jednym miejscu.

Warto również zwrócić uwagę na powłokę ekranu. Wybierając laptop do 2000 złotych, możemy spotkać się z urządzeniami wyposażonymi w matowe matryce. Tego typu powłoka idealnie sprawdzi się, gdy będziemy korzystać ze sprzętu w słoneczne dni oraz przy ostrym oświetleniu sztucznym. Poza tym na matowych matrycach trudniej zaobserwować kurz i tłuste ślady.

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając laptop do 2000 złotych?

Kluczowymi podzespołami w mobilnych komputerach są: procesor, pamięć RAM, pamięć wewnętrzna oraz obsługiwane porty i interfejsy.

Procesor

Nie powinniśmy spodziewać się cudów. W podanej kwocie będziemy mogli wybierać między dobrymi, jednak tańszymi jednostkami. Zwykle będą to czterordzeniowe układy Intel Pentium, AMD A8, Intel Core i3, a nawet Intel Core i5.

Pamięć RAM

Im więcej, tym lepiej. Omawiane laptopy zaoferują nam zwykle około 4 – 6 GB pamięci RAM. Jest to wartość, która w zupełności powinna wystarczyć do pracy biurowej oraz odtwarzania multimediów. 4 GB pamięci operacyjnej umożliwi również uruchomienie mniej wymagających gier.

Pamięć wewnętrzna

Ilość pamięci, którą zaoferuje dysk twardy, powinna być dopasowana do osobistych preferencji. W konfiguracjach laptopów do 2 tysięcy spotkamy się zarówno z dyskami HDD o pojemności 1 TB, jak i dyskami SSD o pojemności 120 GB. Zdecydowanie polecamy wybór dysków SSD, które oferują o wiele lepsze parametry, są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, wibracje i wstrząsy, a także szybciej odczytują i zapisują dane.

Porty i interfejsy

Im więcej, tym funkcjonalność laptopa będzie większa. Warto wybrać komputer wyposażony w minimum 2 porty HDMI, DisplayPort i minimum jeden port USB w standardzie C. Laptop powinien również posiadać możliwie nowe standardy interfejsów bezprzewodowych, takich jak Bluetooth 4.0 wzwyż oraz Wi-Fi w standardzie n lub ac.

Ranking 5 laptopów do 2000 zł


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *