Jaki laptop dla studenta wybrać? Wybieramy najlepszy laptop na uczelnię.

Rok akademicki coraz bliżej a przyszli studenci zastanawiają się jaki laptop wybrać. Dostępnych modeli na rynku jest cała masa i nie wiadomo który będzie najlepszy. W poniższym artykule opiszemy na co zwrócić uwagę podczas wyboru laptopa na uczelnię.

Jak wybierać odpowiedni laptop dla studenta?

  • Niewielkie wymiary i niska waga to podstawa. Pozwoli to na bardziej komfortowe użytkowanie podczas wykładów i podróży.
  • Najlepszy stosunek ceny do wyposażenia i wydajności.
  • Komfort pracy szybki i wydajny laptop to podstawa.

Laptop dla studenta powinien w głównej mierze służyć do nauki ale nie tylko. Podczas wielogodzinnych przygotowań do egzaminu powinniśmy znaleźć trochę wolnego czasu na rozrywkę. Więc idealny laptop dla studenta powinien zapewniać możliwość uruchomienia gier oraz komfort pracy. Niewielkie wymiary i niska waga pozwoli nam na łatwy transport i użytek nie tylko w domowym zaciszu. Podczas długich przerw między wykładami lub zajęciami przyjdzie nam korzystać z laptopa w kawiarniach lub pubach. Najlepszy laptop dla studenta powinien się cechować pojemną i wytrzymałą baterią. Poniżej przedstawimy kryteria jak wybierać najlepszy komputer dla studenta.

Procesor jaki wybrać?

Nowoczesne laptopy dysponują wydajnymi procesorami. Na procesorze można zaoszczędzić i wybrać wydajny procesor Intel i3 względem droższych procesorów które jedynie dysponują kilku procentowym wzrostem wydajności. Pamiętajmy aby laptop był wyposażony w minimalną ilość 4GB pamięci RAM oraz możliwość jej rozbudowy.

laptop dla studenta

Jaka karta graficzna najlepsza?

Karta graficzna nie ma dużego wpływu na działanie prostych programów biurowych czy przeglądarek internetowych. Jeżeli nie będziemy grać w najnowsze tytuły, które wymagają zastosowania wydajnej karty graficznej to na uczelnię wystarcza nam zintegrowana karta graficzna. A gdy wiemy ze jednak laptop będzie też używany do grania należy zastanowić się nad wybraniem karty graficznej minimum GF GT 610M. Pozwoli nam na granie przy średnich detalach oraz zapewni płynnie działające gry.

Jaki dysk twardy?

Jak nam zależy na dużej ilości miejsca na dysku to najrozsądniejszym wyborem będzie dysk 1TB. Wtedy mamy pewność ze nie braknie nam miejsca na nasze dane. A gdy chcemy mieć szybko działający laptop należy wziąć pod uwagę zakup dysku SSD. Zamontowany dysk SSD pozwoli na szybki zapis i odczyt naszych danych.

Wyposażenie dodatkowe – jakie?

Absolutnym minimum jakie powinien posiadać laptop to 4 lub więcej portów USB z czego jeden w standardzie USB 3.0.  Zastosowanie portu USB 3.0 pozwoli nam na szybki transfer między laptopem a dyskiem zewnętrznym. Koniecznie jest aby laptop był wyposażony w wyjście HDMI, będziemy mieć możliwość podłączenia laptopa do projektora lub telewizora. Warto też aby laptop miał slot na karty pamięci które coraz częściej stają się nośnikiem danych. Czytnik płyt CD/DVD jest coraz mniej już popularny z powodu możliwości pobrania wszystkiego z internetu.

Waga i rozmiar? Jak wybrać?

Najlepszym wyborem jest ekran o przekątnej 15,6”. Pozwoli nam na łatwy transport laptopa, ponieważ taki laptop zmieści się do każdego plecaka. Najlepsza waga to 3kg. Jest to najbardziej optymalna waga której praktycznie nie odczujemy przy transporcie naszego laptopa.

Polecane laptopy dla studentów

Jaki laptop dla studenta wybrać? Wybieramy najlepszy laptop na uczelnię.
5 1