Jaki laptop dla programisty wybrać? Pomagamy w zakupie.

Zawód programisty można wykonywać także, nie wychodząc z domu. Niekiedy zdarza się, że potrzeba, abyśmy wykonali swoją pracę w domu. Dlatego laptop dla programisty powinien być przystosowany do użytku domowego, a także do programowania. Najlepszym wyborem są laptopy do wszystkiego. Zakup takiego sprzętu pozwala nam na swobodę użytkowania czy to w pracy, poza miastem, czy zabrać na spotkanie biznesowe. Laptopy coraz częściej dorównują komputerom stacjonarnym pod względem wydajności. Dobry laptop dla programisty można już kupić za ok. 3500zł. Programiści, którzy zarabiają w ten sposób, muszą mieć najbardziej wydany sprzęt, aby nie ograniczał ich sprzęt. Poniżej przedstawimy cechy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu laptopa do programowania.

overview_hero_hero

Ekran — dodatkowy monitor?

Wielu programistów do programowania w domu zapewne dokupi zewnętrzny monitor. Zakup większego monitora poprawia pracę ze względu na większy obszar pracy. W przypadku laptopów nasza pozycja przed laptopem jest lekko pochylona, co gwarantuje skurcze mięśni szyi i karku. A monitor dodatkowy ułożymy sobie do własnych potrzeb. Najlepiej wybrać laptopy z matrycą Full HD oraz jak z największą przekątną.

Laptop z dobrą klawiaturą

Dobra klawiatura w laptopie to podstawa. Klawiatura dla programisty powinna być wygodna i dobrze rozmieszczona. Warto zwrócić uwagę na profil klawiatury. Kupując laptopa wybierajmy klawisze, które dobrze są wyprofilowane. Dodatkowym atutem laptopa dla programisty jest podświetlana klawiatura. Przycisk lewy CTRL powinien znajdować się pod lewym małym palcem. Niestety warto na to zwrócić uwagę, bo niekiedy zdarza się ze w miejscu przycisku CTRL jest przycisk Fn.

Podzespoły

Laptop do programowania nie musi posiadać najwyższej specyfikacji. Ten sprzęt nie jest wykorzystywany w grach ani do obróbki grafiki. Najważniejsze dla programisty jest wielozadaniowość. Najlepszym wyborem jest procesor firmy Intel Haswell oraz 8GB pamięci ram lub więcej. Warto zastanowić się nad kupnem komputera z dyskiem SSD co pozwoli na szybsze wczytywanie naszych programów co polepszy komfort pracy.

Poniżej prezentujemy top 5 najlepszych laptopów dla programisty. Poniższe zestawienie przedstawia laptopy takich producentów jak Lenovo, Hewlett-Packard, Dell, Asus, Acer, Toshiba, Apple.

Ranking 5 laptopów dla programisty


Jaki laptop dla programisty wybrać? Pomagamy w zakupie.
2.4 (48.57%) 7 vote[s]

2 myśli na temat “Jaki laptop dla programisty wybrać? Pomagamy w zakupie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *