Jaki laptop dla handlowca wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.

Mobilność to podstawa w handlu. Częste dojazdy do klientów i praca w terenie wymuszają na handlowcach wyposażenie się w wydajny i mobilny komputer osobisty. Mimo wielu dostępnych konstrukcji laptopy ciągle są najchętniej wybieranymi urządzeniami przez handlowców.

W tekście skupimy się na laptopach wspomagających handel. Podpowiemy, dlaczego warto wybrać sprzęt tego typu, jakie może mieć zastosowanie, na co zwrócić uwagę, a także jakimi parametrami powinien odznaczać się solidny laptop dla handlowca.

Dlaczego warto wybrać laptop dla handlowca?

Jeżeli jesteśmy handlowcami, warto zainteresować się wyborem solidnego i mobilnego laptopa. Sprzęty przeznaczone dla tej grupy odbiorców z reguły łączą w sobie zalety wysokiej funkcjonalności, odpowiedniej wydajności oraz mobilności. Wszystko to składa się na sprawną pracę w terenie.

Decydując się na laptop dla handlowca, możemy liczyć na całą masę najróżniejszego sprzętu od czołowych producentów laptopów. Możemy wybrać sprzęt z nieco tańszej półki lub poszukać laptopa bardziej biznesowego, który poza szeroką funkcjonalnością zaoferuje również szyfrowanie danych lub inne opcje poprawiające bezpieczeństwo naszych danych.

Najtańszy laptop, który z powodzeniem wykorzystamy w pracy handlowca, kupimy już za niecałe 600 złotych. Jak widać, ceny laptopów przeznaczonych dla tej grupy odbiorców nie wydają się przesadzone.

Zastosowanie laptopów dla handlowców

Laptopy dla handlowca doskonale sprawdzi się w przypadku tworzenia i modyfikowania plików i dokumentów w programach z pakietów biurowych, obsłuży programy do kosztorysowania, wyceny, lub inne wyspecjalizowane aplikacje i programy używane w pracy przez handlowców. Na tego typu sprzętach będziemy również w stanie wyświetlić prezentację klientowi, porozmawiać przez wideo-komunikator, czy do woli konsumować internetowe treści.

Laptopy dla handlowców oferują wysoką mobilność, wydajność i szeroką funkcjonalność, a także całą masę usprawnień i zabezpieczeń, które chronią nasze dane przed kradzieżą lub uszkodzeniem. W związku z tym, że laptopy najczęściej wykorzystywane są przez handlowców w terenie, oferują nam długi czas pracy na baterii.

Na co zwrócić uwagę wybierając laptop dla handlowca?

laptop dla handlowca

Laptop dla handlowca powinien być wytrzymały, posiadać odpowiednie wymiary, długi czas pracy na baterii, a także oferować użytkownikowi najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Konstrukcja

Laptopy dla handlowców nie mogą być przesadnie duże. Sprzęt będzie zapewne wykorzystywany głównie w terenie, w związku z czym powinniśmy przedłożyć komfort transportu nad ogromny ekran. Doskonale sprawdzą się laptopy o zwartej i kompaktowej formie z ekranami nieprzekraczającymi 15,6-cala, a najlepiej sprawdzą się sprzęty o 13-calowym ekranie.

Typ matrycy

W pracy handlowca doskonale sprawdzą się laptopy z tańszymi matrycami TN. Nie oferują one tak świetnych parametrów przedstawianego obrazu, jednak mają inną niesamowitą zaletę- są o wiele tańsze od konstrukcji opartych na matrycach IPS.

Warto również zdecydować się na matrycę matową, która pozwoli nam na komfortową pracę w niesprzyjających warunkach oświetleniowych, w tym na pracę w słonecznie dni na zewnątrz. Matryce matowe mają jeszcze jedną zaletę- nie widać na nich tłustych odcisków palców aż w takim stopniu, jak ma to miejsce w przypadku matryc o powłoce błyszczącej.

Bateria

Bateria w laptopie dla handlowca powinna pozwolić na maksymalnie długi czas pracy na jednym cyklu ładowania. Doskonale sprawdzą się sprzęty z dodatkowo powiększanymi bateriami. Powinniśmy rozglądać się za laptopami, które zaoferują minimum 5 godzin pracy na baterii.

Parametry laptopa dla handlowca

Do najważniejszych parametrów laptopów dla handlowców powinniśmy zwrócić uwagę na procesor, pamięć RAM, pamięć wewnętrzną, oraz komunikację.

Procesor

Procesor w przypadku laptopa dla handlowca powinien być odpowiednio wydajny. Nie ma sensu jednak kupować laptopa z najmocniejszym procesorem na rynku. W pracy handlowca doskonale sprawdzą się procesory dwurdzeniowe i czterordzeniowe. Polecamy procesory Intel Core 2 Duo oraz Intel Core i3.

Pamięć operacyjna RAM

Od pamięci RAM zależy wydajność sprzętu przy pracy z wieloma zadaniami naraz lub przy działaniu z obszernymi aplikacjami i programami. W laptopie dla handlowca 4 GB pamięci operacyjnej powinno być odpowiednią ilością.

Pamięć wewnętrzna

Pojemność dysku jest sprawą indywidualną, jednak rozsądną pojemnością jest 500 GB. Doskonałą opcją będzie dysk hybrydowy, który łączy w sobie cechy szybkiej wydajności i przyjaznej ceny. Warto zadbać również o bezpieczeństwo danych. Wiele laptopów oferuje szyfrowanie danych lub wzmocnioną ochronę dostępu do komputera.

Komunikacja

Doskonałą opcją, która na pewno przyda się podczas pracy w terenie, jest obecność modułów Bluetooth, Wi-Fi oraz modułu 3G, który pozwoli korzystać z bezprzewodowego Internetu mobilnego.

Polecane laptopy dla handlowców

Jaki laptop dla handlowca wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *