Jaki laptop dla biznesmena wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.

Biznes bezlitośnie obchodzi się z tymi, którzy nie nadążają za konkurencją. Jeżeli nie nadążasz- nikniesz w tłumie. Biznesowy laptop pozwala zachować tempo pracy, wydajność i bezpieczeństwo danych. Bez znaczenia, czy prowadzisz małą, czy dużą firmę, jeśli duża część jej funkcjonowania opiera się na pracy na komputerze, wówczas warto wybrać solidny laptop biznesowy.

W tekście skupimy się na laptopach dla biznesmena. Podpowiemy, dlaczego warto wybrać sprzęt tego typu, jakie może mieć zastosowanie, na co zwrócić uwagę, a także jakimi parametrami powinien odznaczać się solidny laptop dla biznesmena.

Dlaczego warto wybrać laptop dla biznesmena?

Biznesowe laptopy to zwykle pionierskie technologie, które oferują wydajność, szyfrowanie danych, a co za tym idzie ich bezpieczeństwo. Poza tym z reguły są to szybkie urządzenia o dosyć dużych możliwościach transportowych. Jeżeli prowadzisz własną działalność, na pewno docenisz dedykowane biznesmenom laptopy.

Laptopy biznesowe są również trwałe. Odpowiednio mocne obudowy oraz konstrukcje, które wytrzymają niejeden upadek, wstrząsy lub inne uszkodzenia mechaniczne to codzienność biznesowych konstrukcji. Przecież bezpieczeństwo danych jest najważniejsze. Nie możesz pozwolić sobie na utratę danych kontaktowych, wprowadzonych do systemu faktur, czy innych ważnych dokumentów.

Decydując się na laptop biznesowy, należy pamiętać, że godne polecenia konstrukcje to o wiele większy wydatek, niż kupno standardowego laptopa. Wiąże się z tym funkcjonalność oraz wyżej wspomniane bezpieczeństwo, jakie oferują laptopy z biznesowego segmentu.

Zastosowanie laptopów dla biznesmenów

Laptopy dla biznesmena świetnie sprawdzają się w przypadku tworzenia i modyfikowania każdego rodzaju dokumentów z pakietu programów biurowych, umożliwiają sprawne przeprowadzanie prezentacji, wideo-rozmów, a także oferują masę usprawnień podczas obsługiwania korespondencji.

Laptop dla biznesmena z reguły oferuje wysoką funkcjonalność przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowych wymiarów. Dzięki temu łatwo go transportować i nigdy nie zawiedzie spowolnionym działaniem.

Biznesowe laptopy czerpią z najlepszych cech laptopów do wielu różnych zastosowań. Znajdziemy w nich nie tylko świetne podzespoły, ale również pojemne i wydajne baterie oraz porty i interfejsy, które znacznie wpłyną na funkcjonalność sprzętu.

Na co zwrócić uwagę wybierając laptop dla biznesmena?

laptop dla biznesmena

Sprzęt dla biznesmena powinien łączyć w sobie dużą wytrzymałość konstrukcyjną, odpowiednio dopasowaną przekątną ekranu i matrycę, długi czas pracy na baterii, obecność najważniejszych portów i interfejsów, a także oferować użytkownikowi najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Konstrukcja

Konstrukcja laptopa dla biznesmena powinna być odpowiednio trwała i mocna. Musi wytrzymać transportowanie urządzenia oraz czasem ekstremalne warunki biznesowe, w jakim przyjdzie nam użytkować laptop. Konstrukcja laptopa nie powinna budzić naszych wątpliwości. Całość powinna chodzić płynnie, plastik nie trzeszczeć pod naporem, a zawiasy powinny chodzić z wyczuwalnym oporem, bez luzów. Często możemy spotkać laptopy dla biznesmenów posiadające obudowy z magnezu lub aluminium.

Typ matrycy

Matryca w laptopie dla biznesmena powinna oferować wysoką jakość wyświetlanego obrazu, a także posiadać matową powłokę. Warto zainwestować w matryce IPS, które oferują lepsze odwzorowanie kolorów z palety RGB, większe kąty widzenia i szerszy kontrast. Lepsza jakość obrazu przyda się szczególnie, gdy pokazujemy prezentacje, wyceny lub inne rzeczy na ekranie monitora osobom trzecim. Dzięki odpowiedniemu kontrastowi i kątom widzenia będą oni w stanie zauważyć o wiele więcej szczegółów.

Matowa matryca podnosi komfort pracy, oferuje lepszą widoczność i pozwala na pracę w niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Laptopy biznesowe z matowymi matrycami doskonale sprawdzają się do pracy na zewnątrz. Nie widać na nich tłustych plam oraz kurzu.

Przekątna

Przekątna ekranu laptopa dla biznesmena powinna oferować zarówno komfortową pracę, jak i mobilność. Obecnie najpopularniejszymi laptopami biznesowymi są konstrukcje z przekątną od 13 do 15/ 15,6-cali. 15 cali wydaje się rozsądnym środkiem, w którym możemy połączyć komfort pracy z mobilnością urządzenia.

Interfejsy i złącza

Obecnie ciężko wyobrazić sobie laptop dla biznesmena bez takich złącz jak: złącza RJ-45, kilku portów USB w standardzie 2.0 i 3.0, jednego portu HDMI lub DisplayPort, czy wejścia słuchawkowego. Sprzęt powinien również posiadać moduł Bluetooth, Wi-Fi, a mile widziany będzie moduł 3G, które pozwoli korzystać z Internetu mobilnego.

Parametry laptopa dla biznesmena

Laptopy biznesowe to najczęściej jedne z wydajniejszych komputerów osobistych. Posiadają świetne parametry i podzespoły, które umożliwiają niczym niezakłóconą pracę. Do najważniejszych parametrów możemy zaliczyć procesor, pamięć RAM, oraz pamięć wewnętrzną.

Procesor

Sercem laptopa jest procesor. Warto zadbać o to, aby był możliwie najbardziej wydajny. Pozwoli to na wykonywanie działań związanych z prowadzeniem biznesu na najwyższym możliwym poziomie. Obecnie w najlepszych laptopach biznesowych najczęściej spotkamy się z układami Intel Core i5 oraz i7. W tańszych konstrukcjach popularne będą procesory Intel Core 2 Duo lub AMD Turion X2, jednak są to coraz rzadziej spotykane jednostki.

Pamięć operacyjna RAM

Im więcej pamięci RAM, tym lepiej. Absolutnym minimum w przypadku low-endowych laptopów biznesowych jest 2 GB. Do standardu możemy zaliczyć 4 GB, natomiast w laptopach biznesowych wysokiej klasy spotkamy się z 8 GB pamięci RAM.

Pamięć wewnętrzna

Warto wybierać laptopy, które posiadają dyski SSHD stworzone z szybkiego dysku SSD oraz wolniejszego, jednak pojemniejszego dysku talerzowego HDD. Połączenie hybrydowe doskonale sprawdza się w każdym rodzaju laptopów. Warto zadbać również, aby dyski posiadały odpowiednie zabezpieczenia przed utratą danych oraz żeby były wyposażone w technologię szyfrowania danych.

Polecane laptop dla biznesmena

Jaki laptop dla biznesmena wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.
4 2