Jaki laptop biznesowy do 3000 zł? Polecane laptopy do 3000 złotych!

Segment laptopów biznesowych znacznie różni się od najczęściej wybieranych laptopów multimedialnych. Urządzenia tej klasy muszą oferować szereg udogodnień zwiększających komfort pracy oraz gwarantujących wysoki poziom bezpieczeństwa. Jakie cechy powinien posiadać dobry laptop biznesowy oraz na co możemy liczyć w urządzeniu do 3000 zł?

laptop biznesowy do 3000

Laptop biznesowy – czy warto?

Jeżeli szukamy laptopa do pracy świetnym rozwiązaniem jest zakup urządzenia z segmentu biznesowego. Urządzenia te charakteryzują się wytrzymałą obudową i świetną stylistyką. Większość modeli laptopów biznesowych posiada matową matrycę, która pozwala na komfortową pracę w trudnych warunkach oświetleniowych (wysokie nasłonecznienie).

Kolejną ważną cechą laptopów z tego segmentu jest ich wysoka mobilność. Smukłe urządzenia o niskiej wadze z baterią wystarczającą na kilka godzin pracy wpływają na praktyczność urządzenia. Jeżeli poszukujesz niezawodnego i mobilnego urządzenia do pracy powinieneś zainteresować się laptopami z segmentu biznesowego.

Parametry laptopa biznesowego do 3000 zł

Na rynku można znaleźć setki laptopów w różnych konfiguracjach. Na jakie parametry należy zwrócić uwagę aby wybrać urządzenie biznesowe dopasowane do własnych potrzeb?

Procesor

Jeden z najważniejszych elementów decydujących o mocy obliczeniowej, a co za tym idzie przydatności do pracy urządzenia. W laptopach biznesowych do 3000 zł możemy znaleźć procesory pokroju Intel Core i3 lub Intel Core i5. Takie rozwiązania gwarantują wystarczającą moc obliczeniową aby zapewnić odpowiedni komfort pracy.

Karta Graficzna

W urządzeniach mobilnych z segmentu biznesowego do 3000 zł najczęściej znajdziemy zintegrowane propozycje od Intela. W niektórych konfiguracjach sprzętowych można natknąć się na dedykowane karty graficzne mniejszych mocy. Niemniej jednak w urządzeniach biznesowych karta grafiki odgrywa małą rolę, tym bardziej, że zintegrowane propozycje obecnie dorównują mocą starszym dedykowanym kartom graficznym.

Pamięć RAM

Jeden z podzespołów laptopa biznesowego, na który należy zwrócić szczególną uwagę. Im więcej pamięci RAM tym lepiej, dlatego przy wyborze laptopa z tego segmentu lepiej jest wybrać większą jej ilość. Warto również sprawdzić czy w wybranym przez nas modelu laptopa RAM pracuje jednokanałowo – czy istnieje możliwość łatwego zainstalowania dodatkowej kości. Na pokładzie urządzeń mobilnych do 3000 zł najczęściej znajdziemy 8 GB RAMu z możliwością rozszerzenia do 16 GB.

Ekran

Wiele propozycji do 3000 zł wyposażone jest w matowe matryce o przekątnej od 13,3 cali do 15,6 cali. Wśród proponowanych przez producentów urządzeń znajdziemy również matryce typu glare. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup laptopa z matową matrycą o dobrych parametrach. Głównie chodzi tu o stosunkowo równomierny rozkład luminancji, szerokie kąty widzenia i wysoką rozdzielczość. Powierzchnia antyodblaskowa pozwala na komfortowe korzystanie z urządzenia nawet przy silnym oświetleniu ekranu, nie tworząc nieprzyjemnych dla oka refleksów. Zalety matowej matrycy docenimy, gdy przyjdzie nam korzystać z laptopa na zewnątrz w słoneczny dzień.

Dysk

Kolejnym aspektem, o którym nie wolno zapomnieć jest rodzaj i pojemność zastosowanego w urządzeniu dysku. W segmencie biznesowym często spotkamy dwa dyski – SSD, który pełni funkcję partycji systemowej oraz HDD o dużej pojemności do przechowywania danych. Najczęściej w tej klasie spotkamy się z dyskami SSD o pojemności 256 GB oraz dyskami HDD o pojemności 500 GB, bądź 1 TB.

Bezpieczeństwo pracy

Bardzo ważną cechą, która odróżnia laptopy z segmentu biznesowego od pozostałych jest wysoki poziom bezpieczeństwa danych realizowany za pomocą szeregu usprawnień. Niemalże w każdym modelu laptopa obecnego na rynku znajdziemy gniazdo Kensington Lock, które pozwala na zamknięcie laptopa specjalną linką, chroniąc tym samym przed kradzieżą urządzenia. Oprócz tego często w urządzeniach tej klasy spotkamy się z szyfrowaniem danych TPM.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nieautoryzowane skopiowanie danych na inny nośnik oraz wyjęcie dysku z komputera jest znacznie trudniejsze. Niektóre laptopy biznesowe do 3000 zł wyposażane są w czytnik linii papilarnych, który obok standardowego hasła użytkownika stanowi świetne narzędzie zabezpieczające przed dostępem do komputera osób nieupoważnionych. Ciekawą formą zabezpieczenia jest również Smart Card. Dostęp do komputera realizowany jest poprzez umieszczenie w czytniku specjalnej karty.

Wytrzymała obudowa i mocna bateria

Kolejnym ważnym aspektem jest materiał wykonania i spasowanie elementów obudowy laptopa biznesowego. Często w tej klasie laptopy biznesowe zbudowane są tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym lub węglowym. Korpus laptopa wykonany jest z aluminium lub stopu magnezu. Takie rozwiązania sprawiają, że urządzenie ma dużą wytrzymałość mechaniczną i jest odporne na zarysowania.

Mocna bateria pozwoli na długi czas pracy laptopa w przypadku, gdy nie mamy dostępu do sieci. Najczęściej spotkamy się z 3- lub 4- komorowymi bateriami Litowo – Jonowymi, bądź Litowo – Polimerowymi.

Polecane laptopy do 3000 złotych

Jaki laptop biznesowy do 3000 zł? Polecane laptopy do 3000 złotych!
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *