Jaki komputer do WoT (World of Tanks)? Wymagania sprzętowe.

World of Tanks to bardzo popularna i darmowa gra w systemie MMO. Została wyprodukowana przez studio Wargaming.net, które zasłynęło również z gier Order of War oraz całej serii Massive Assault. WOT daje graczom możliwość dowodzenia różnymi rodzajami czołgów i wykazywania się na płaszczyźnie zręcznościowej, taktycznej oraz symulacyjnej. Rozgrywkę charakteryzuje niezwykły dynamizm oraz realizm w odwzorowaniu czołgów oraz samych elementów starcia.

World of Tanks to gra, która łączy w sobie elementy MMO (rozgrywki sieciowej) ze sterowaniem znanym dobrze z gier FPS (klawisze WSAD oraz myszka) oraz możliwościami rozwoju, jak z dobrych produkcji RPG (drzewka rozwoju, zdobywanie doświadczenia). To wszystko w połączeniu z urozmaiconą rozgrywką oraz nietuzinkową tematyką dało bardzo ciekawy i widowiskowy efekt.

Gracz w WOT obejmuje dowodzenie nad pojedynczym czołgiem, by chwilę później brać udział w grupowych starciach, w których mogą uczestniczyć dziesiątki innych graczy. Robi wrażenie, prawda? To jeszcze nic. Warto dodać, że w WOT cały klimat i urok opiera się na możliwości dowodzenia czołgami różnych frakcji. Maszyny te są bardzo dobrym odwzorowaniem rzeczywistych czołgów francuskich, niemieckich czy radzieckich. Gracz ma możliwość dokonywania ulepszeń, dokupowania ekwipunku oraz ustalania składu załogi. Za wszelkie dodatkowe udogodnienia można zapłacić kredytami, które zdobywa się w trakcie rozgrywki.

Sterowanie w WOT jest dziecinnie proste. Każdy gracz miał chyba do czynienia z klasykiem, jakim jest zestaw klawiszy WSAD. W grze stosuje się również klawisze dodatkowe (między innymi E, R, F) oraz klawisze myszki. Zasady sterowania można bardzo łatwo przyswoić, po krótkim czasie gry działania uczestnika stają się już niemal automatyczne.

Gracz ma do wyboru wiele trybów rozgrywki, co znakomicie urozmaica czas spędzony przy grze. Można brać udział w dłuższych kampaniach oraz szybkich turniejach i pojedynczych starciach. Można spróbować swoich sił w Wojnach Klanowych, gdzie walka toczy się o kontrolę nad całą mapą z dużą ilością prowincji. W zależności od wybranego trybu gry, doceniane są zupełnie inne umiejętności. W niektórych trybach liczy się głównie celność i taktyka, w Wojnach Klanów przydadzą się także predyspozycje strategiczne, dyplomatyczne i umiejętność pracy zespołowej.

Na słowo pochwały zasługuje także strona graficzna World of Tanks. Grafikę cechuje duży realizm i to nie tylko w przypadku odwzorowania czołgów, ale również elementów tła i samych starć. Walka oraz eksplozje są wyjątkowo efektowne. Naprawdę jest na czym zawiesić oko, szczególnie jeśli komputer, na którym zainstalowano grę ma wystarczającą siłę, by gra i grafika mogły działać na pełnych obrotach.

Sprawdź gotowe konfiguracje dla graczy:

Twórcy gry bardzo przyłożyli się do swojej pracy. Efekt to dobra grafika, dźwięk oraz świetna i dynamiczna rozgrywka. Poniżej zestawienie wymagań sprzętowych do WOT.

Ustawienia minimalne World of Tanks:

 • System: Windows Vista/XP/7
 • Procesor (CPU): 2,2 GHz
 • Grafika: 256 MB (GeForce 6800GT lub ATI X800), DirectX 9.0c
 • Pamięć RAM: 1,5 GB dla Windows XP, 2 GB dla Windows Vista oraz Windows 7
 • Miejsce na dysku: minimum 3,5 GB
 • Internet: prędkość – 128 kb/s

Ustawienie średnie World of Tanks:

 • System: Windows XP, Vista lub Windows 7
 • Procesor: 3 GHz
 • Grafika: 512 MB (GeForce 8600GT lub ATI HD3850), DirectX 9.0c
 • Pamięć RAM: 2 GB dla Windows XP lub 3 GB dla Windows Vista oraz Windows 7
 • Miejsce na dysku: 3,5 GB
 • Internet: prędkość – 128 kb/s

Ustawienia maksymalne World of Tanks:

 • System: Windows XP, Vista lub Windows 7
 • Procesor: 2-rdzeniowy 3 GHz
 • Grafika: 512 MB (GeForce 9800 lub ATI 4850), DirectX 9.0c
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Miejsce na dysku: 3,5 GB
 • Internet: prędkość – 1024 kb/s lub wyższa

Gotową konfigurację znajdziecie tutaj!

Pełne zadowolenie z rozgrywki w World of Tanks można osiągnąć jedynie dzięki poprawnej konfiguracji sprzętu. Zdecydowanie najlepsze wrażenia z gry odniosą posiadacze dobrych urządzeń, które oferują możliwość rozgrywki na najwyższych ustawieniach grafiki oraz osoby posiadające wystarczająco szybkie łącze internetowe. Przy nieco słabszych komputerach warto obniżyć parametry grafiki. Rozgrywka będzie równie emocjonująca, choć nieco mniej zjawiskowa pod względem estetyki.

Jaki laptop do World of Tanks?

Ze względu na to, że WoT nie potrzebuje zbyt mocnych podzespołów można w niego zagrać nawet na tańszych konstrukcjach. Najważniejszymi elementami na które należy zwrócić uwagę jest pamięć RAM oraz procesor, to one będą najbardziej obciążone przy graniu na rozległych mapach.

Polecane laptopy do World of Tanks

Jaki komputer do WoT (World of Tanks)? Wymagania sprzętowe.
5 3