Jaki komputer do Wiedźmina 3: Dziki Gon, wymagania sprzętowe

Oto pytanie, które przeraża wielu graczy: czy mój komputer będzie w stanie sprostać wymaganiom najbardziej oczekiwanej gry roku? Zapoznaj się z wymaganiami sprzętowymi gry Wiedźmin III: Dziki Gon i sprawdź czy musisz biec do sklepu. Premiera już 19 maja!

Już po raz trzeci będziemy mogli wcielić się w rolę Geralta z Riwii. Koniec poprzedniej części zostawił wielki bałagan w Północnych Królestwach, jednak nie to będzie zaprzątać głowę Białowłosemu. Tym razem Wiedźmin rusza w poszukiwania swoich bliskich, starając trzymać z dala od politycznych konfliktów. Już niedługo przekonamy się czy mu się to uda.

Wymagania, którym musi sprostać nasz komputer są nieco większe niż te w Wiedźmin 2: Zabójcy królów. Nowa odsłona Wiedźmina wymaga dość potężnej maszyny, jednak jest to cena która na pewno warto zapłacić za niesamowite detale jakimi ma zachwycić nas Dziki Gon. Wszyscy posiadacze dwurdzeniowych procesorów mają pecha i będą musieli nieco odświeżyć swoje podzespoły, gdyż wymagania sugerują posiadanie wydajnego procesora i karty graficznej.

Jeżeli macie problem z rozszyfrowaniem minimalnych lub rekomendowanych wymagań, czy też wahacie się jaki zestaw kupić, przygotowaliśmy dla Was przykładowe konfiguracje sprzętowe.

Minimalne wymagania systemowe Wiedźmin 3: Dziki Gon:

 • Procesor: INTEL CPU Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD CPU Phenom II X4 940
 • Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 660 lub AMD GPU Radeon HD 7870
 • Pamięć: 6 GB RAM
 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 64-bitowy Windows 8 (8.1)
 • DirectX: 11
 • Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca

Rekomendowane wymagania systemowe Wiedźmin 3: Dziki Gon:

 • Procesor: INTEL CPU Core i7 3770 3,4 GHz lub AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
 • Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 770 lub AMD GPU Radeon R9 290
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 64-bitowy Windows 8 (8.1)
 • DirectX: 11
 • Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca

Wiedźmin 3: dziki gon

Nasz komputer musi być wyposażony w 64-bitowego system Windows 7 (lub nowszy), z DirectX 11 oraz najmniej 40 GB miejsca na dysku twardym. To jeszcze nie brzmi tak źle, ale warto zapoznać się też z pełną listą przedstawionych niżej specyfikacji. Trzeba też mieć na uwadze, że jak na razie mamy do czynienia jedynie z rekomendowanymi wymaganiami, dlatego do czasu oficjalnej premiery gry, trudno powiedzieć jak rzeczywiście będą sprawować się poszczególne podzespoły.

Przedstawiamy także filmik, który bardziej szczegółowo omawia poszczególne wymagania i może okazać się bardzo pomocny przy okazji wyboru nowych podzespołów.

Podsumowując wymagania nie są małe, jednak na pewno zrekompensuje to jakość grafiki. Wysokie oczekiwania wobec naszych podzespołów nie są ostatnio niczym w świecie gier. Być może powinno to być impulsem dla twórców nowych generacji konsol by w końcu położyć kres limitowaniu grafiki aby zmieścić się we własnych, z góry narzuconych ramach sprzętowych.

Wiedźmina 3 będziemy mogli nabyć już 19 maja na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Studio CD Projekt Red już raz przesunęło datę premiery, aby dopilnować by gra była jak najlepiej dopracowana. Miejmy nadzieję, że warto będzie czekać.

Polecane zestawy komputerowe do Wiedźmina 3: Dziki Gon


Jaki komputer do Wiedźmina 3: Dziki Gon, wymagania sprzętowe
5 (100%) 2 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *