Jaki komputer do The Sims 4? Wymagania sprzętowe.

Kolejna odsłona popularnego symulatora codziennego życia. The Sims 4 to gra, po którą może sięgnąć większość osób, gdyż wymagania sprzętowe nie powinny przysporzyć większych problemów. Gra zostanie obsłużona nawet przez starsze komputery, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich osób, które nie planują większych wydatków na nowy sprzęt.

Jaki komputer do The Sims 4? The Sims 4 wymagania sprzętowe.


The Sims 4 to kontynuacja popularnej serii symulatorów życia stworzonych przez amerykańskie studio Maxis. Seria ta cieszy się fenomenalną popularnością wśród graczy na całym świecie.

Ogólne zasady gry pozostały bez zmian w stosunku do poprzednich odsłon, ale twórcy tym razem położyli o wiele większy nacisk na wiarygodną kreację postaci i ich osobowości. W grze każdy z uczestników otrzymuje możliwość stworzenia od podstaw własnych Simów, które powinien następnie wyposażyć w określone cechy wyglądu oraz charakteru. Te wybory będą determinowały dalsze poczynania i zachowania postaci. Ciekawostką jest opcja ustalenia długofalowych celów, do których dążą poszczególni bohaterowie. To czyni rozgrywkę jeszcze bardziej zróżnicowaną i emocjonującą.

W The Sims 4, podobnie jak w poprzednich częściach, gracze mają do dyspozycji możliwość budowania i kreowania różnorodnych przestrzeni, budynków i ich wyposażenia. Do wyboru są dwa typy okolicy, w których można zacząć swoją przygodę z grą. Interfejs kreatora został w tej części poprawiony i udoskonalony, dzięki temu jest o wiele łatwiejszy w obsłudze.

The Sims 4 nie wprowadza wielkiej rewolucji w mechanice gry i w kwestiach graficznych. Twórcy skupili się za to na udoskonaleniu osobowości Simów, wyposażono ich w indywidualne emocje (coś na kształt sztucznej inteligencji). Od nadanych cech charakteru i innych wyborów będzie zależało zachowanie postaci na wielu etapach gry.

Gra otwiera przed uczestnikami wiele możliwości. Poza kontrolą Simów i zarządzaniem ich życiem na wielu płaszczyznach, można również łączyć się z ogromną społecznością graczy i pobierać różnego typu dodatki i postacie, które zostały przez nich wykreowane i udostępnione.

The Sims 4 to typowa gra single player, która oferuje podstawowe tryby: życia oraz budowania. Sterowanie jest bardzo proste i szybkie do przyswojenia. Operowanie kamerą można skonfigurować pod klawiszami WSAD lub pod przyciskami strzałek. Pozostałe interakcje i zdarzenia inicjuje się za pomocą kilku innych klawiszy. Trudno o łatwiejszą obsługę gry. Dość mocnym minusem jest jednak brak opcji szybkiego zapisu, co przy napotkaniu niespodziewanego błędu w grze, który spowoduje wyrzucenie do pulpitu, może oznaczać utratę dość długiego czasu rozgrywki.

Grafika w The Sims 4 jest na przyzwoitym poziomie, choć przy wielu obecnych produkcjach wypada raczej mizernie. Można w niej napotkać sporadyczne artefakty (np. pojedyncze piksele w dziwnych miejscach), które nie psują definitywnie ogólnego wrażenia, ale świadczą o lekkim niedopracowaniu tej kwestii.

Stosunkowo niskie wymagania techniczne do uruchomienia gry sprawiają, że posiadacze starszych komputerów także mają szansę zapoznać się z najnowszą odsłoną popularnego symulatora. Poniżej zestawienie minimalnych oraz optymalnych wymagań sprzętowych do The Sims 4.

Wymagania minimalne The Sims 4:

 • System: Windows XP, Vista, 7, 8 i 8.1
 • Procesor: 1,8 GHz Intel Core 2 Duo, AMD Athlon 64 Dual-Core 4000+ lub podobny
 • Grafika: Karta graficzna ze 128 MB pamięci VideoRAM i obsługą funkcji Pixel Shader 3.0. Obsługiwane karty graficzne: NVIDIA GeForce 6600 lub lepsza, ATI Radeon X1300 lub lepsza, Intel GMA X4500 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Miejsce na dysku: 10 GB
 • Do aktywacji gry niezbędne jest także połączenie z Internetem.

Wymagania rekomendowane The Sims 4:

 • System: 64-bitowy Windows 7, 8, 8.1
 • Procesor: Intel core i5 lub szybszy
 • Grafika: Karta graficzna NVIDIA GTX 650 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Miejsce na dysku: 10 GB
 • Do aktywacji gry niezbędne jest także połączenie z Internetem.

Pomimo tego, że The Sims 4 nie ma bardzo wygórowanych minimalnych wymagań sprzętowych, warto zadbać o dobrą konfigurację sprzętu, by cieszyć się dobrą jakością obrazu.

Polecane zestawy komputerowe do The Sims 4

Jaki komputer do The Sims 4? Wymagania sprzętowe.
5 (100%) 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *