Jaki komputer do Minecraft? Wymagania minimalne i zalecane.

Minecraft to gra, w którą nie może grać żaden hipster, bo jest modna. Najbardziej charakterystyczną cechą tego tytułu jest jednak to, że nie jest to w zasadzie żadna nowość, a tryb, który był dawniej podstawą dziś jest najwyżej dodatkiem do rozgrywki. Tak oto Minecraft z gry typowo strategicznej stał się modną zabawą, wirtualnym odpowiednikiem Lego o dużo bardziej rozbudowanych możliwościach.

Polecane laptopy do grania w Minecrafta

komputer do Minecraft

O co chodzi w Minecrafcie? A czy ktoś to wie? Dziś przede wszystkim o to, żeby stworzyć swój własny, kanciaty świat. Niby nic trudnego, ale żeby tworzyć, trzeba mieć z czego, a to już kwestia szczęścia i pomysłowości. Grafika? Precz z płynnością, niech żyje anachronizm. To jednak nie oznacza, że Minecraft jest prymitywny. Raczej klimatyczny, bo detale są dopracowane właśnie w swojej niedoskonałości.

Podstawową zabawą jest wykorzystywanie wyobraźni Minecraft to gra pozbawiona fabuły, tak naprawdę również pozbawiona celu, czasu, limitu rozgrywki – ograniczeniem jest tylko fantazja gracza. Warto jednak wspomnieć, że Minecraft swego czasu, znaczy u zarania własnej historii, miał być grą polegającą na budowaniu fortec, które następnie były poddawane próbie w czasie ataków potworów. Dziś został z tego tryb Survival, który zdumiewa jednym: jeśli w ciągu dnia świat minecraftowy jest idealnie sielankowy, to jakim cudem w nocy zamienia się w miejsce, z którego każdy zwiewa co najmniej za mury tego, co udało się za dnia zbudować?

Jako posiadacza (niezbyt zresztą dumnego) sprzętu, który jest prawdziwym skarbem dla kustosza muzeum techniki, cieszę się jeszcze z jednej rzeczy, a mianowicie wymagań Minecrafta, które wyglądają następująco:

Minimalne wymagania Minecraft:

 • System operacyjny: Windows XP 32-bitowy
 • Procesor: Intel Pentium 4 1.6 GHz lub AMD Athlon XP 1600+
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 4 MX 440 lub AMD Radeon HD 3200
 • Pamięć RAM: 500 MB
 • Wolne miejsce: 1  GB

Rekomendowane wymagania Minecraft:

 • System operacyjny: Windows XP 32-bitowy
 • Procesor: Intel Pentium 4 3.0 GHz lub AMD Athlon XP 2600+
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8600 GS lub AMD Radeon HD 6320
 • Pamięć RAM: 1 GB
 • Wolne miejsce: 1 GB

Oczywiście wymagania podane wyżej są dobre dla „surowej” wersji, bo te okraszone setką modów będą wymagały znacznie, znacznie potężniejszego sprzętu. A Minecraft modów ma wiele, spora część z nich cieszy się zaskakująco dużą popularnością, więc pewnie nawet ja będę musiał pomyśleć nad modernizacją zestawu.

Polecane zestawy komputerowe do Minecraft

Minecraft ma bardzo niskie wymagania sprzętowe, co sprawia, że uruchomimy go już na bardzo podstawowym laptopie, a przy tym będziemy mieć dostępny zapas mocy. Laptopy powyżej 1000 złotych będą w stanie uruchomić grę w najwyższych detalach i przy tym zachować pełną płynność.

Jaki komputer do Minecraft? Wymagania minimalne i zalecane.
4.3 (86.67%) 3 votes

Jedna myśl na temat “Jaki komputer do Minecraft? Wymagania minimalne i zalecane.

 • 27 czerwca 2017 o 13:34
  Permalink

  na 500 mega nie pójdzie. Wiem bo sprawdzałem (na wersji 1.5.2)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *