Jaki komputer do FIFA 15? Wymagania sprzętowe.

Kolejne odsłony gry FIFA stale przyciągają przed komputery i konsole szerokie grono odbiorców, czemu trudno się dziwić. Gra za każdym razem dostarcza wiele godzin rozrywki i sportowych emocji. W przypadku FIFY 15 oczekiwania graczy na PC są tym bardziej wygórowane.

FIFA 15 to już dwudziesta druga część kultowych i niemal legendarnych symulatorów rozgrywek piłki nożnej. Ogólne zasady gry pozostają niezmienne – gracz obejmuje kierownictwo nad drużyną piłkarską i prowadzi grę na murawie. To jeszcze nie wszystko. Do wyboru jest bowiem wiele trybów gry: można rozwijać karierę menedżerską, działać jako pojedynczy zawodnik w trybie „Zostań Gwiazdą”, odbywać pojedyncze spotkania sportowe oraz uczestniczyć w rozgrywkach na platformie online.

Ta odsłona popularnej serii, zarówno na komputerach, jak również na konsolach, działa w oparciu
o silnik EA Sports Ignite. To sprawia, że nie tylko posiadacze konsoli będą mogli cieszyć się świetną grafiką. Poprzednie odsłony gry na PC były słabsze, a wspomniany silnik napędzał jedynie wersje na konsole. FIFA 15 zrównuje więc możliwości graficzne, co jest niemałym wyzwaniem dla pecetów. O ile poprzednie części gry nie sprawiały trudności nawet kilkuletnim, starszym komputerom, o tyle FIFA 15 ma już o wiele bardziej wyśrubowane standardy i wymagania.

Wyższe wymagania sprzętowe są związane ze znacznie lepszą grafiką oraz animacjami. W tej odsłonie dodano liczne gesty i zachowania postaci, które mają imitować realistyczne zachowania piłkarzy na boisku i ich reakcje na określone zdarzenia. Twórcy gry zadbali również o poprawę licznych detali: od murawy, która dynamicznie zmienia się na skutek oddziaływania czynników atmosferycznych, po korektę sylwetek zawodników i inne drobne zmiany, które czynią grę jeszcze bardziej przyjemną dla oka.

To wszystko sprawia, że koniecznie należy zadbać o poprawną konfigurację sprzętu, by mieć pewność, że nie tylko uda się grę odpalić, ale również grać w nią na zadowalających ustawieniach grafiki.

Minimalne wymagania FIFA 15:

  • System operacyjny: Windows 7 64-bitowy
  • Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz lub AMD Phenom 9750 Quad-Core
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 650 1 GB lub AMD Radeon HD 7750
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Wolne miejsce: 15 GB

Rekomendowane wymagania FIFA 15:

  • System operacyjny: Windows 7 64-bitowy
  • Procesor: Intel Core i5-2550K 3.4 GHz lub AMD FX-6300
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 460 lub AMD Radeon HD 6870
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Wolne miejsce: 15 GB

Gotową konfigurację sprzętu znajdziecie tutaj!

FIFA 15 dostarcza wielu emocji. Gra ma odświeżoną, bardzo efektowną grafikę i realistyczne animacje. Z pewnością o wiele więcej zadowolenia dostarczy możliwość uczestniczenia w rozgrywkach na dobrze skonfigurowanym sprzęcie, który w pełni wykorzysta potencjał, jaki drzemie w tej sportowej produkcji.

Polecane gamepad do FIFA 15

Jaki komputer do FIFA 15? Wymagania sprzętowe.
5 3