Jaki komputer do Dying Light? Wymagania minimalne i zalecane.

Dying Light to rodzima produkcja , która powstała w polskim studio Techland a tytuł ten to typowy  survival gdzie zmagamy się z zombie. 

dyinglight

Głównym bohaterem w grze jest Kyle Crane, który  trafia do miasta Harran, zakażonego  wirusem zmieniającym ludzi w zombie, jak i zmutowane stwory. W trakcie rozgrywki czekają  nas nie lada wyzwania a gra momentami potrafi przysporzyć szybszego bicia serca. O ile Zombie w ciągu dnia są dość ospale i  mało groźne to zupełnie inaczej wygląda sprawa nocą. Tutaj niestety przydaje się instynkt przetrwania i nie można się zbytnio wdawać w potyczki z zombiakmai, bo kończy się to zazwyczaj dla nas źle.

Smaczku grze dodaje  fakt, że główną bronią jest broń biała i obuchowa, jak maczety, młotki, siekiery, czy tez kije baseballowe, ale nie zabraknie tez zwyczajnej dubeltówki czy pistoletu – nie są one jednak tak skuteczne jak porządny kawal rury z kranem na końcu. Broń można również ulepszać dodając do niej inne przedmioty, które pozornie wydają się być bezużyteczne.

Nasz bohater potrafiłby zawstydzić niejednego parkour’owca. Jako że potrafi przemieszczać się po dachach budynków, zwinnie po nich skacząc, co z pewnością zwiększa szanse przetrwania ale również  i możliwość dotarcia do miejsc normalnie niedostępnych dla przeciętnego śmiertelnika. Poza tym, na dachach budynków, czy tez miejscach  ciężko dostępnych dla zombie znajdują się skrzynie, w których można znaleźć przydatne przedmioty. Niestety, nie zawsze jest to takie proste jakby się wydawało, bo niektóre schowki są zamknięte i aby je otworzyć, zamiast klucza musimy posłużyć się spinaczem do papieru.

Poza misjami głównymi mamy misje poboczne. Jest ich całkiem sporo, także gra nie zakończy się po kilkugodzinnej rozgrywce.

W grze dostępny jest nie tylko tryb Single Player. Istnieje również opcja gry w trybie co-op, gracze mogą do nas dołączać w dowolnej chwili, oczywiście jeżeli włączymy tę opcję w menu gry. To z pewnością przyda się w przechodzeniu cięższych misji, ale tez podczas nocnych „wypadów na miasto”.

Dying Light działa na szóstej generacji silnika Chrome Engine, oferując naprawdę świetne efekty jak i super grafikę. Niestety, z tym wiążą się wymagania gry, które przedstawiają się następująco:

Minimalne wymagania sprzętowe Dying Light:

  • Procesor: Intel Core i5-2500 3.3 GHz / AMD FX-8320 4.0 GHz
  • Pamięć operacyjna: 4 GB Karta grafiki: 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6870 lub lepsza
  • System operacyjny: Windows 7 / 8 / 8.1 64-bit
  • Wymagane miejsce na dysku HDD: 40 GB

Gotową konfigurację sprzętową znajdziecie TUTAJ

Zalecane wymagania sprzętowe Dying Light:

  • Procesor: Intel Core i5-4670K 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • Pamięć operacyjna: 8 GB
  • Karta grafiki: 3 GB GeForce GTX 780/4 GB Radeon R9 290 lub lepsza
  • System operacyjny: Windows 7 / 8 / 8.1 64-bit
  • Wymagane miejsce na dysku HDD: 40 GB

Gotową konfigurację sprzętową znajdziecie TUTAJ

Jak widać, żeby zagrać w ten tytuł musimy mieć dość mocnego peceta i nawet w przypadku wymagań minimalnych jest to procesor czterordzeniowy, choć w dzisiejszych czasach jest standardem.

Na ustawieniach niskich  w rozdzielczości Full HD gra zadowoli się karta z średniej polki cenowej i pogramy spokojnie na karcie typu GTX 750Ti czy tez R7 260X, należy jednak pamiętać aby karta miała co najmniej 2 GB pamięci na pokładzie.

Na ustawieniach wysokich  do płynnej rozgrywki polecam kartę co najmniej pokroju GTX970 lub R9 290X. Wtedy dopiero możemy mówić o średniej FPS na poziomie 60 klatek.

Polecane zestawy komputerowe do Dying Light

Jaki komputer do Dying Light? Wymagania minimalne i zalecane.
5 1