Jaki komputer do biura do 2500 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

Komputer do biura będzie służył przede wszystkim do obsługi edytorów tekstowych i wyszukiwania informacji w internecie. W zależności od charakteru wykonywanej pracy może też być używany do używania programów graficznych.

Dlaczego warto kupić do biura komputer do 2500 zł?

2500 zł to wystarczający budżet na komputer do biura. W zasadzie chodzi o stację roboczą, do pełnego zestawu trzeba zwykle dokupić:

  • monitor,
  • myszkę,
  • klawiaturę,
  • drukarkę,
  • skaner.

Z tego powodu, im mniej wydamy na jednostkę centralną, tym więcej pieniędzy zostanie nam na inne urządzenia. Można pokusić się o stwierdzenie, że dobry monitor o odpowiedniej rozdzielczości i dużej przekątnej jest prawie tak samo ważny, jak stacja robocza.

Zastosowanie komputera do biura za nie więcej niż 2500 zł

Komputer do biura powinien bez problemu obsługiwać program pocztowy, edytor tekstowy oraz program do tworzenia prezentacji. Nie może też sprawiać problemu przy korzystaniu z internetu, także z dokumentów i plików w chmurze. Za pomocą biurowego komputera powinno też być możliwe drukowanie i skanowanie, a także korzystanie z różnego rodzaju komunikatorów.

Dobry wybór do biura to komputer stacjonarny bądź mini stacja robocza, do których można podpiąć urządzenia peryferyjne. Pisanie na oddzielnej klawiaturze jest zdecydowanie wygodniejsze niż korzystanie z klawiatury na laptopie. Komputer stacjonarny w razie potrzeby sprosta także wymaganiom sprzętowym bardziej zaawansowanych programów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie komputera biurowego do 2500 zł?

komputer do biura do 2500 zł

Kupując komputer biurowy, warto zwrócić uwagę na dyski oraz ilość pamięci RAM. Im większa pamięć, tym lepiej – na pewno się przyda.

Dysk twardy w przypadku laptopa to dwie możliwości:

  • dysk SSD,
  • dysk HDD (talerzowy).

Jest też hybryda – dysk łączący funkcje dwóch powyższych.

Dysk SSD jest niewielki i nie nagrzewa się. Charakteryzuje go również odporność na wstrząsy. Dysk HDD natomiast bardzo szybko się nagrzewa, jest dość wolny i delikatny. Hybryda ma dużą pojemność i jest wydajna.

Jeśli chodzi o wybór procesora, to dobrym pomysłem jest Intel Core np. i5-4460. Ma nieduże zapotrzebowanie na energię. Warto też zwrócić uwagę na kartę graficzną i oczywiście ilość wejść USB. Płyta główna to także istotny element komputera stacjonarnego. Rozwiązanie, które warto polecić to oddzielenie układu dźwiękowego płyty głównej od reszty płyty.

Dobrze też, jeśli komputer ma zainstalowany pakiet biurowy, np. Microsoft Office.

Do wyboru są komputery typu mini Stick. Produkują je m.in. Hewlet Packard i MSI. Wersja MSI ma aż 320 GB pamięci na dysku SSD. Te komputery można kupić za około 500-600 złotych. Model HP 280 jest wyposażony w procesor Celeron G1840, który jest odpowiedni dla celów biurowych. Jego pamięć można rozszerzyć za pomocą dysku HDD lub SSD.

Mini Sticki się do monitora np. wejściem wideo HDMI. Pobiera on mało energii i jest cichy. Nie są może najwydajniejsze, ale w przypadku braku miejsca na standardową stację roboczą, spełnią swoje zadanie.

Do biura można też kupić laptopa. Są one dostępne już za ponad 1000 zł. Polecamy np. Lenovo bądź Dell (urządzenie All in One). Wydajność procesorów w tych laptopach jest jednak o połowę mniejsza niż w opisanych powyżej urządzeniach typu mini Stick. Laptop rozwiązuje kwestię miejsca na stację roboczą. Jest ono potrzebne w przypadku komputerów ze stacją roboczą.

Parametry komputera do biura za 2500 zł

Najlepiej wybrać popularną wersję Windowsa. Dostępne są np. wersje Windows 10 lub 8.1, które współgrają z dotykowym ekranem laptopa. Procesory, które oferują producenci komputerów poniżej 2500 zł to: Intel Atom, Intel Celeron 2957U, Intel Celeron N2849. Najczęściej pojawiająca się karta graficzna to Intel HD Graphics. Dostępna pamięć operacyjna to zazwyczaj 2 GB lub 4 GB. Duże zróżnicowanie pojawia się natomiast w przypadku dysków twardych: od 32 GB pamięci do 250 GB i aż 500 GB w dyskach HDD.

Polecane komputery do biura do 2500 zł

Jaki komputer do biura do 2500 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *