Jaki komputer do Assassin’s Creed Unity? Wymagania sprzętowe.

Firma Ubisoft wydała kolejną część gry, która swoją premierę miała 11 listopada 2014 roku. W Polsce gra została wydana 13 listopada tego samego roku. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w powyższy tytuł zachęcamy do przeczytania opisu gry oraz potrzebnych parametrów komputerowych do uruchomienia Assassin’s Creed Unity.

ac unity

Kolejna odsłona przygodowej gry akcji firmy Ubisoft zagościła na światowym rynku. Firma znana jest z takich serii jak Prince of Persia, Far Cry, Rayman, itd. Assassin’s Creed Unity jest jednym z największych projektów w całej historii gier video. Pracowało nad nim 10 zespołów rozłożonych w różnych państwach.

Przebieg gry

Gra toczy się w 1789 roku, kiedy to Francuska Rewolucja zniszczyła piękny Paryż i zamieniła to miejsce w piekło. Jako gracz wcielamy się w Arno, bohatera, który znajduję się w samym środku tych strasznych wydarzeń. Próbujemy rozwiązać uknutą przez Templariuszy intrygę. Bohater kieruje się również osobistymi powodami, ponieważ doznał wielkiej straty, za którą czuje się odpowiedzialny i szuka odkupienia.

Twórcy postarali się o dokładne odwzorowanie miejsc we francuskiej stolicy w tym między innymi o rzekę Sekwanę oraz katedrę Notre Dame. Gra doczekała się dużych zmian, w tym wprowadzenie systemu Adaptative Mission Mechanic, dzięki czemu nasz gracz nie jest już prowadzony za rękę. Jeśli w którymś momencie gry mamy za zadanie śledzenie kogoś i zgubimy tę osobę to nie musimy rozpoczynać rozgrywki od początku, tylko szukamy tę osobę i nadal ją obserwujemy. Dzięki temu gra ma wiele możliwości rozgrywania. W miarę postępu gry Paryż zmienia się na lepsze, a nasi wrogowie boją się nas i kryją się przed nami. Nasz bohater potrafi wspinać się po budynkach oraz skradać się. Walki nie są już tak łatwe jak we wcześniejszych częściach gry i nie jest już tak prosto wygrać z naszym przeciwnikiem. Arno podczas gry zmienia się, a dzięki twórcom możemy rozwijać naszą postać w jednej z czterech kategorii: skradania się, walki wręcz, walki strzeleckiej i aktywności dodatkowych.

Jaki komputer?

Jeśli chcecie zagrać w opisywaną grę, przeczytajcie koniecznie poniższe wymagania sprzętowe zalecane przez producenta.

Minimalne wymagania sprzętowe Assassin’s Creed Unity:

  • Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD Phenom II x4 940 3.0 GHz
  • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 660 / 3 GB Radeon HD 7970
  • Pamięć RAM: 6 GB
  • Miejsce na dysku: 50GB
  • System operacyjny: Windows 7(SP1)/8/8.1 64-bit

Gotową konfigurację znajdziecie tutaj

Zalecane wymagania sprzętowe Assassin’s Creed Unity:

  • Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD X8 FX-8350 4.0 GHz
  • Karta graficzna: 3 GB Geforce GTX 780 / Radeon R9 290X
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Miejsce na dysku: 50 GB
  • System operacyjny: Windows 7(SP1)/8/8.1 64-bit

Gotową konfigurację znajdziecie tutaj

Opisywana część Assassin’s Creed jest oparta o zupełnie nowy silnik. Dzięki niemu jest możliwe wyświetlenie nawet 5000 postaci na ekranie. Dodatkowo poza zwiedzaniem ulic Paryża jest możliwe wchodzenie do budynków, co znacznie uatrakcyjnia naszą rozgrywkę.

Polecane zestawy komputerowe do Assassin’s Creed Unity

Jaki komputer do Assassin’s Creed Unity? Wymagania sprzętowe.
5 1