Jaki gamepad do 100 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

Popularne jeszcze do niedawna joysticki zostały zastąpione przez gamepady. Są one wykorzystywane zarówno w konsolach jak i komputerach PC. Podobnie jak wszystkie sprzęty elektroniczne, również pady są proponowane w różnych wariantach cenowych. Na co zwrócić uwagę, kiedy budżet ogranicza się np. do 100 zł?

c6b63aaa-7205-4717-9636-8067d38d0559

O wyborze gamepada w dużym stopniu decyduje cel jaki przyświeca zakupowi – czy ma być to dodatek do komputera czy niezbędny element do obsługi konsoli.

Czy wszystkie modele pasują do konsoli?

Nie. Dlatego przed zakupem trzeba dowiedzieć się, z którym urządzeniem będzie współpracować posiadana konsola. Z jednej strony, rynek oferuje kontrolery zaprojektowane przez tego samego producenta, z drugiej – istnieje wiele urządzeń stworzonych przez niezależne firmy.

A do komputera?

Tutaj wybór jest szerszy. Gracze mogą wykorzystać posiadane gamepady do Playstation czy Xboxa, a także te zaprojektowane specjalnie dla komputerów.

Na co szczególnie zwrócić uwagę przy ograniczonym budżecie?

Warto przeanalizować funkcjonalność tego urządzenia. Każdy gamepad posiada zestaw podstawowych przycisków. Jednak niektórzy producenci proponują dodatkowe, które można samodzielnie zaprogramować. W przypadku wyboru tańszego sprzętu warto zwrócić uwagę na sposób jego działania, np. czy wciśnięte równocześnie klawisze działają poprawnie.

Aby wygodnie korzystać z posiadanego gamedapa ważne jest także rozmieszczenie klawiszy. Podczas gry wygoda korzystania z urządzenia stanowi ważną kwestię. Dlatego też, przed zakupem warto przetestować je w sklepie.

Kolejną ważną kwestią jest zasilanie. Wyróżniamy pady bezprzewodowe oraz podłączone za pomocą kabla. Pierwsze rozwiązanie nie ogranicza swobody ruchów, jednak należy pamiętać o naładowaniu baterii oraz sprawdzeniu zasięgu urządzenia. W przypadku drugiej opcji, gracz ograniczony jest długością kabla.

Przy tak ograniczonym budżecie należy zrezygnować z wielu dodatkowych funkcji oferowanych przez producentów, m. in. z panela dotykowego czy możliwości obsługi głosowej.

Ranking 5 gamepadów do 100 zł

Jaki gamepad do 100 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
4 2