Jaki fotel dla gracza do 200 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

Fotel przy komputerze jest miejscem, gdzie spędzamy coraz więcej czasu. Dotyczy to nie tylko załatwiania ważnych spraw, ale również doświadczania relaksu i odpoczynku od pędzącego świata. Dobrze wiedzą o tym zapaleni gracze, którzy realizując się w hobby, zasiadują się z chęcią przed ekranem.

Tradycyjne fotele, krzesła czy stołki nie spełniają odpowiednich wymagań do wielogodzinnego grania. Często wymuszają nienaturalną postawę, a gracz po jakimś czasie zaczyna odczuwać dyskomfort, ból szyi, pleców i pośladków. Aby zapewnić sobie maksymalną wygodę i komfort grania, warto rozejrzeć się za fotelem dla gracza.

W artykule tym znajdziesz informacje, dlaczego warto kupić solidny fotel gamingowy, do jakich celów można go używać oraz na co zwrócić uwagę przy kupnie takiego fotela. Podamy również parametry, jakimi powinieneś się kierować, aby wybrać jak najlepszy fotel dla gracza w cenie do 200zł.

Dlaczego warto zainwestować w taki fotel?

Fotel dla gracza są przystosowane do długotrwałego użytku. Specjalna budowa i użyte materiały sprawiają, że nasze ciało przebywa przez kilka (czy nawet kilkanaście) godzin w wygodnej i bezpiecznej dla zdrowia pozycji. Priorytetem twórców tego typu mebli jest komfort użytkownika oraz uniknięcie dolegliwości bólowych spowodowanych tradycyjnymi siedziskami.

Gamingowy sprzęt do położenia czterech liter może posłużyć jako gadżet dedykowany nie tylko do spędzania czasu przy komputerze, ale również do przyjemnego spędzania czasu przed telewizorem, z ulubioną książką, czy ze słuchawkami na uszach.

Fotel dla gracza i jego zastosowanie

Z tej kategorii sprzętu korzystają najczęściej gracze spędzający w świecie wirtualnym długie godziny, zarówno e-sportowcy, jak i zapaleńcy gier przebywający w domowym zaciszu. Fotel nadaje się do długiego przebywania przed ekranem monitora zarówno podczas eksplorowania świata ulubionej gry, jak i do długich seansów filmowych.

Mimo dedykacji dla graczy fotele te nadają się jak najbardziej do pracy biurowej, odrabiania lekcji, czy zwykłego przebywania w sieci. Komfort użytkowania sprawia, że z przyjemnością może korzystać z nich dosłownie każdy.

Wysoka jakość materiałów i solidne wykonanie fotela sprzyja wielogodzinnemu, ciągłemu użytkowaniu, a porządna konstrukcja pozwoli na dopasowanie sprzętu pod własne warunki fizyczne.

fotel dla gracza do 200 zł ranking

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając fotel dla graczy – czyli kilka słów o fotelach dla graczy i ich parametrach.

Wybierając fotel gamingowy do 200 zł, nie powinniśmy spodziewać się cudów – nowinki techniczne takie jak wbudowana w fotel elektronika, czy obłędna ilość sposobów regulacji fotela są poza naszym zasięgiem.

Cena za porządny sprzęt niezłej jakości może jednak nie przekraczać progu 200zł, dzięki czemu za niewielkie pieniądze jesteśmy w stanie sprawić sobie wygodne siedzisko, które pomoże nam utrzymać nasze ciało przez długi czas w wygodnej pozycji- i co najważniejsze- w zdrowiu, z dala od bólu i wad kręgosłupa spowodowanych złym dopasowaniem mebla. W tym zakresie cenowym użytkownikowi powinno zależeć głównie na funkcjonalności sprzętu i komforcie użytkowania.

Parametry, na które warto zwrócić uwagę wybierając fotel dla gracza do 200 złotych

  • Jak najmniej plastiku

W cenie do 200zł niemożliwe jest uniknięcie elementów plastikowych. Warto jednak zwrócić uwagę na budowę fotela i zadbać, aby tych elementów było jak najmniej.

  • Stelaż

Wybór odpowiedniego materiału, z którego wykonany jest stelaż fotela, jest priorytetowy dla jego trwałości. Stelaże z plastiku zupełnie nie wchodzą w grę. W tym przedziale cenowym znajdziesz już opcje ze stelażem wykonanym z np. aluminium.

  • Obicie

Choć do 200zł można już znaleźć fotele z obiciem ze skóry ekologicznej, warto zdecydować się na tańszy materiał, a dzięki temu skupić na jakości pozostałych podzespołów. Wcale niezłym wyborem będzie zakup krzesła z siatki lub membrany. Pomimo obaw wielu konsumentów, siatka jako tworzywo zapewnia idealne dopasowanie się do kształtu ciała, jest wygodna i zapewnia prawidłową wentylację skóry.

  • Wypełnienie

Najlepszym materiałem wypełniającym, jaki można znaleźć w fotelu do 200zł, jest pianka. Aby siedzisko dobrze nam służyło, musi być ona odpowiednio twarda. Zaletą pianki jest fakt, że dopasowuje się ona dobrze do kształtu naszego ciała, wykazuje dużą trwałość i odporność na uszkodzenia. Wypełnienie z gąbki to rzecz, której należy unikać z tego względu, że lubi się ona po krótkim czasie ubić i siedzenie na fotelu nie będzie sprawiać przyjemności.

  • Kompatybilność z otoczeniem

Aby fotel dla gracza dobrze nam służył, musimy postarać się o jego odpowiednią wielkość. Odpowiednio dobrany sprzęt gamingowy nie powinien być zbyt duży, żeby nie zagracał nam mieszkania. Musi być również na tyle kompaktowy, by mógł się wsunąć pod biurko- dlatego przed jego wyborem dobrze jest przypatrzeć się otoczeniu, w jakim się on znajdzie, jak i parametrom dotyczącym jego wielkości.

Ranking 5 najlepszych foteli dla gracza do 200 zł


Jaki fotel dla gracza do 200 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
2.8 (55.48%) 31 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *