Jaki etui do tabletu 10 cali? Ranking 5 najlepszych modeli.

Tablety to jedne z urządzeń mobilnych, które najbardziej narażone są na upadki, otarcia i uszkodzenia. Smartfony najczęściej przechowujemy w ciepłej kieszeni spodni, podczas gdy, tablety, z racji tego, że są o wiele większe, lądują najczęściej w plecakach, torebkach lub zwyczajnie transportujemy je w rękach.

Urządzenia elektroniczne mają to do siebie, że delikatnie obchodzimy się z nimi jedynie parę miesięcy (maksymalnie pół roku) po kupnie. W późniejszych okresach przestajemy aż tak bardzo o nie dbać.

Żeby zabezpieczyć swój tablet, a jednocześnie móc korzystać z różnych dodatkowych funkcjonalności, warto pomyśleć o kupnie odpowiedniego pokrowca. W artykule podpowiemy, jakie może być zastosowanie pokrowców na 10-calowe tablety, dlaczego warto je kupić, jakie są najciekawsze i najpopularniejsze konstrukcje oraz jakimi cechami powinny odznaczać się solidne etui.

Zastosowanie pokrowca na 10-calowy tablet

Podstawową funkcją ochronnego etui, pokrowca, czy case’a jest ochrona tabletu przed zarysowaniami ekranu i obudowy, ochrona podzespołów przed upadkami, wstrząsami i warunkami atmosferycznymi.

Poza tym duża część etui i pokrowców oferuje użytkownikom ciekawe funkcje- rączki do transportu, podkładki, dzięki którym postawimy tablet w pozycji prawie-pionowej, czy doczepiane na magnes klawiatury.

Dlaczego warto dokupić pokrowiec na 10-calowy tablet?

Warto zawczasu zabezpieczyć się przed ślepym losem i ochronić tablet. Nie przewidzimy wypadków, a zawsze lepiej inwestować w prewencyjne zabezpieczenia, niż później płakać nad rozlanym mlekiem.

Tablety, zwłaszcza 10-calowe są drogimi urządzeniami. Niektórzy wydają na nie nawet równowartość dobrej jakości laptopa lub całego komputera stacjonarnego, podczas gdy inni zadowolą się tabletem, którego cena nie przekracza tysiąca złotych. Mimo wszystko ochrona jest niezwykle pożądana w każdym przypadku.

Etui i pokrowce są również przydatne do zabezpieczenia sprzętu podczas codziennego użytkowania. Każde urządzenie elektroniczne podczas regularnego korzystania łapie kurz i zabrudzenia, a także jego obudowa i ekran podatne są na zarysowania.

etui do tabletu 10 cali

Popularne konstrukcje etui na 10-calowe tablety

Jednymi z popularniejszych rozwiązań są etui, które umożliwiają komfortowe podparcie tabletu w wielu różnych płaszczyznach. Dzięki temu ustawimy tablet pod odpowiadającym nam katem i będziemy mogli cieszyć się filmem lub ebookiem bez niewygodnego trzymania sprzętu w ręce.

Inne pokrowce w formie etui posiadają wygodne rączki, które ułatwiają transport tabletów. Dodatkowe kieszonki wszyte w zewnętrzna warstwę torebki pozwalają na noszenie zasilaczy, słuchawek lub innych akcesoriów wraz z tabletem.

Najprostszymi i najtańszymi ochraniaczami na tablety są sylikonowe nakładki na „plecy” urządzenia- tak zwane case’y. Dostępne są w wielu różnych kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Ich jedyną funkcją jest ochrona obudowy i rogów tabletu przed otarciami.

Pokrowce i etui na tablet spełniają również funkcje estetyczne. Jeżeli korzystamy z urządzenia w ostrożny, nieinwazyjny sposób i jednocześnie chcemy podnieść jego walory wizualne, warto pomyśleć o skórzanych, eleganckich pokrowcach lub etui w specjalne motywy i wzory.

Na jakie cechy i parametry zwracać uwagę wybierając pokrowiec na 10-calowy tablet?

  • Wymiary

Jeżeli mamy 10-calowy tablet, koniecznie musimy zaopatrzyć się w kompatybilny pokrowiec. Mniejszych pokrowców nie założymy na tablet, a większe będą zbyt luźne i bardzo szybko zsuną się z naszego sprzętu.

  • Materiał i wykonanie

Jeżeli użytkujemy tablet w terenie, warto postawić na solidną obudowę, która ochroni tablet przed warunkami atmosferycznymi, błotem, wodą i upadkami. Jeżeli tablet służy nam głównie w biurze, warto pomyśleć nad skórzanym pokrowcem, który nadaje urządzeniu elegancji.

Jeśli korzystamy ze sprzętu zarówno w domu, jak i podróży, warto pomyśleć o pokrowcu wykonanym z materiałów sztucznych, które odpowiednio zabezpieczą tablet i jednocześnie będą funkcjonalne- np. będą posiadały specjalną rączkę lub uchwyt do wygodnego transportowania tabletu.

Ranking 5 etui do tabletów 10 cali


Jaki etui do tabletu 10 cali? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *