Jaki ekspres ciśnieniowy do 2000 zł? Top 5 najlepszych ekspresów!

Ekspres ciśnieniowy to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników małej (albo dużej) czarnej. Pozwala zrobić kawę, której nie powstydziłby się niejeden barista. Jeżeli nie jesteś pewien, który ekspres wybrać sprawdź porównanie najpopularniejszych modeli.

Ranking 5 ekspresów ciśnieniowych do 2000 zł

Ekspresy ciśnieniowe to jedna z dwóch podstawowych kategorii, na jaką możemy podzielić ekspresy do kawy (druga to przelewowe). Są to urządzenia zdecydowanie bardziej zaawansowane, co niestety wiąże się z ich wysoką ceną. Warto jednak czasem trochę więcej zainwestować, a otrzymać w zamian urządzenie wysokiej klasy, którym będziemy mogli cieszyć sie przez lata.

Jak dzielimy ekspresy ciśnieniowe?

Ekspres ciśnieniowy wykorzystuje wysokie ciśnienie do przyrządzenia kawy. Dodatkowo specjalna dysza pozwala spienić mleko. Dwie najpopularniejsze podkategorie to:

  • Ekspresy ręczne – odmierzoną ilość kawy po każdym zaparzeniu należy ręcznie usunąć z sitka.
  • Ekspresy automatyczne – zdecydowanie wygodniejsze w użyciu, ale tez droższe. Kawa wsypana do specjalnego pojemnika jest mielona zaraz przed zaparzeniem. Ekspres sam odmierzą jej odpowiednią ilość do przygotowania wyśmienitej kawy.

Ekspres ciśnieniowy to urządzenie, który znajdzie swoje zastosowanie zarówno w domu, jak i w biurze. Ponadto ekspresy automatyczne są niezwykle popularne w gastronomii – świetnie sprawdzają się w kawiarniach i restauracjach.

Jeżeli planujesz zakup ekspresu ciśnieniowego do 2000 zł, i zastanawiasz się jaki model wybrać spośród urządzeń marek takich DeLonghi, Saeco, Nivona, Krups, Philips oraz Zelmer, wybraliśmy te najpopularniejsze. Poniższe zestawienie porównuje je pod względem informacji takich jak rodzaj ekspresu, pojemność orz poziom ciśnienia.
Sprawdź ranking pięciu najpopularniejszych ekspresów ciśnieniowych do 2000 zł!

Ranking 5 ekspresów ciśnieniowych do 2000 zł


Sprawdź pełną ofertę popularnych ekspresów ciśnieniowych na stronie morelenet

Jaki ekspres ciśnieniowy do 2000 zł? Top 5 najlepszych ekspresów!
5 (100%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *