Jaki dysk zewnętrzny 2 TB wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.

Dysk zewnętrzny ma wiele zastosowań, może służyć jako serwer plików, miejsce na przechowywanie danych, jak również dysk sieciowy do którego dostęp będą mieć wszyscy domownicy. Możliwości jest nie mało, a pojemność jest ograniczona, dlatego też wybór dysku o pojemności 2 TB jest słuszny. Co powinien posiadać, na co zwrócić uwagę, aby spełnił nasze oczekiwania?

W celu zawężenia poszukiwań najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy będzie to 2.5-calowy, czy może 3.5-calowy dysk. Różnica polega, oprócz tej oczywistej czyli wymiarów, również na sposobie zasilania. Dysk o mniejszych gabarytach jesteśmy w stanie zasilać bezpośrednio z portów USB, a modele 3.5-calowy wymagają mocniejsze zasilani, najczęściej tego z gniazdka.

dysk zewnętrzny 2TB

Kolejnym ważną cechą wydajnego dysku zewnętrznego jest posiadanie portu USB 3.0. Staje się on powoli standardem na rynku, ale warto pamiętać, aby wybrać urządzenie, które zostało wyposażone w taki port, wtedy kopiowanie i odczytywanie danych będzie znacznie sprawniejsze w porównaniu do leciwego już standardu USB 2.0.

Ostatnim elementem na który należy zwrócić uwagę, to z czego została wykonana obudowa dysku zewnętrznego. Jest to istotne, jeśli często podróżujemy z urządzeniem lub nieumyślnie spadnie on nam podłogę, nie chcielibyśmy, aby w takiej sytuacji stracili wszystkie nasze dane.

Ranking 5 dysków zewnętrznych 2TB

Jaki dysk zewnętrzny 2 TB wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.
3.7 (73.33%) 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *