Jaki dysk twardy 1TB do laptopa? Ranking 5 najlepszych modeli.

Laptopy nie wydają się urządzeniami, które podlegają modyfikacjom. Aczkolwiek wymiana dysku w wielu modelach jest łatwa i czemu by nie zwiększyć ilości dostępnego miejsca?

Na potrzeby tego artykuły przyjrzymy się dyską 1TB. Przede wszystkim na początku warto przypomnieć, że laptopy ze względu na „ciasnotę” w obudowie korzystają z dysków 2,5-calowych.

dysk twardy do laptopa 1TB

Przed zakupem należy zwrócić uwagę przede wszystkim na prędkość obrotową dysku, zwykle standardowe dyski kręcą się z prędkością 5400 obr./min, dlatego też powinno się poszukać takiego urządzenia, którego prędkość obrotowa oscyluje w 7200 obr./min. Przy czym trzeba pamiętać, że prędkość obrotowa nie jest jedynym parametrem, który ma wpływ na wydajność dysku. Innym nie mniej ważnym parametrem jest pamięć podręczna, czyli miejsce w którym magazynują się dane w kolejce do odczytu. Optymalną wartością jest od 16 MB do 64 MB.

Poza tymi dwoma najważniejszymi parametrami, znaczenie mają również różnego typu technologie, które odpowiadają za cichą pracę dysku, zużycie prądu oraz szybkość wczytywania danych.

Ranking 5 najlepszych dysków twardych 1TB do laptopa


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *