Jaki dron na komunię? Ranking 5 najlepszych modeli.

Okres komunijny zbliża się wielkimi krokami. Warto już teraz zastanowić się co w trawie piszczy i wybrać prezent na miarę naszych czasów, który z pewnością ucieszy dziecko. Kiedyś na topie były rowery, zegarki i łańcuszki, teraz dzieci dostają smartwatche, smartfony i drony.

Drony obecnie budzą niezwykłe zainteresowanie na całym globie. Co ciekawe, zorganizowano nawet pierwsze międzynarodowe zawody w lataniu tymi bezzałogowymi statkami powietrznymi. Dobrego drona możemy dostać już za niecałe kilkaset złotych.

Co wyróżnia drony od innych sterowanych pojazdów latających? Możliwość filmowania okolicy, a także skomplikowana, napakowana najnowszą technologią konstrukcja. Drony wyposażone są w wysokiej klasy kamerki sportowe, które nagrywają obraz w Full HD, a w przypadku najdroższych sprzętów nawet w jakości 4K.

Ranking 5 najlepszych dronów

Dlaczego dron na komunię to świetny pomysł?

Przede wszystkim warto odróżnić „zabawkowe” drony, od tych półprofesjonalnych oraz profesjonalnych. Pierwsza grupa tworzona jest przez zabawki z przedziału cenowego od 50 do około 300 złotych. Są to małe, bezzałogowe statki, najczęściej bez kamerki.

dron na komunię

Półprofesjonalne i profesjonalne statki powietrzne wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt rejestrujący, który pozwala na nagrywanie w bardzo dobrej jakości. Pozwalają również wykonywanie zdjęć, a także śledzenie poruszającego się obiektu.

Urządzenia te wykorzystywane są obecnie w wielu gałęziach przemysłu. Poza tym używają ich naukowcy, rolnicy, synoptycy, archeolodzy, czy ratownictwo medyczne. Oznacza to, że drony to nie tylko gadżet, ale pełnoprawne narzędzie, które można używać na naprawdę wiele sposobów.

Dron jako prezent komunijny nie tylko sprawi niesamowitą frajdę obdarowanemu, ale również będzie miał mnóstwo walorów edukacyjnych. Dziecko będzie mogło poznać najbliższą okolicę z zupełnie innej perspektywy. Taki sprzęt może rozbudzić w nim zmysł inżyniera, odkrywcy, czy naukowca.

Nagrane materiały zrobią furorę wśród kolegów i koleżanek ze szkolnych ław, a sprzęt poza samym rejestrowaniem otoczenia, bardzo dobrze poradzi sobie w filmowaniu sportów wyczynowych, wycieczek rowerowych, czy różnych gier zespołowych.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Kamera

Warto zwrócić uwagę na obecność kamery oraz na jej parametry. Warto wybrać drona, który umożliwi rejestrowanie w jakości Full HD, albo chociaż HD. Poza tym dobry dron powinien umożliwić strumieniowanie wideo na ekran urządzenia mobilnego- smartfona, tabletu, lub laptopa. Użytkownik powinien mieć możliwość sterowania kamerą oraz zapisać materiały na karcie pamięci.

Waga i udźwig

Wybierając sprzęt z nieco lepszej półki cenowej, należy zwrócić uwagę na wagę drona oraz jego maksymalny udźwig. Sprzęt nie może ważyć powyżej 25 kg, ponieważ na tego typu urządzenia wymagane są specjalne pozwolenia. Poza tym dron powinien móc unieść minimum pół kilograma w przestrzeń powietrzną.

Bateria

Bateria jest kolejnym bardzo ważnym parametrem. Powinna być możliwie jak największa. Drony z niskiej półki cenowej umożliwiają loty jedynie przez 10- 15 minut, natomiast te lepsze nieco dłużej. Kupując sprzęt warto zwrócić uwagę na ten parametr, ponieważ to od niego zależeć będzie długość zabawy.

Konstrukcja

Dron, jako bezzałogowy statek powietrzny podatny jest na uszkodzenia mechaniczne, podmuchy wiatru i twarde lądowania na ziemi, krzakach lub betonie. W związku z tym warto zwrócić uwagę na jakość wykonania obudowy i zamontowanej kamery.

Należy wybierać urządzenia o jak najtrwalszej konstrukcji. O ile zwykły plastik jest najbardziej powszechny w najtańszych sprzętach, o tyle spasowanie elementów może stać na bardzo różnym poziomie i to właśnie na nie należy zwrócić szczególną uwagę. Wyższe półki oferują konstrukcje ze stopów lekkich metali i włókien węglowych.

Pamięć nośników danych

Im większa jakość nagrywanych materiałów, tym bardziej pojemna powinna być karta pamięci. W przypadku kamerek nagrywających w HD 4 GB powinno wystarczyć. Jeżeli sprzęt będzie nagrywał w jakości Full HD, wtedy dobrze oscylować w okolicach 8 GB kart pamięci. Umożliwią zapisanie wielu materiałów bez konieczności częstego opróżniania nośnika danych. Jeżeli dron nie jest wyposażony w slot kart pamięci warto rozważyć jeszcze większe pojemności.

Kontrolowanie drona

Bezzałogowe statki powietrzne mogą być sterowane za pomocą aplikacji na smartfona oraz w przypadku tańszych dronów, przez niskiej jakości piloty. Obydwa rozwiązania oferują kiepski zasięg i precyzję. Zdecydowanie lepiej wyposażyć się w półprofesjonalny lub profesjonalny kontroler. Niestety takie urządzenie jest w stanie kosztować nawet połowę kwoty drona.

Dobre kontrolery umożliwiają parowanie z więcej niż jednym dronem, możemy przypisywać przyciskom konkretne manewry i akcje (np. powrót do domu, czy awaryjne lądowanie), a także mają zdecydowanie większy zasięg i wskaźniki konkretnych parametrów drona- naładowanie baterii, czy prędkość statku.

dron na komunię ranking

Dron uczy i bawi

Drony to niezwykła gratka dla każdego fana najnowszych zdobyczy technologii. Już sama budowa tych bezzałogowych statków powietrznych może być inspiracją do wgłębienia się w świat inżynierii i ścisłej nauki.

Dla przeciętnego młodzieńca, tak duże możliwości eksploracji mogą być niezwykle stymulującym doświadczeniem, które połączy świetną zabawę jednym z najbardziej trendy gadżetów z nauką przez samodzielne odkrywanie otaczającego nas świata.

Ranking 5 najlepszych dronów

Jaki dron na komunię? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *