Jaki czytnik e-booków do 500 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

 

Czytnik e-booków o wbudowanej pamięci wewnętrznej wynoszącej 4 GB oznacza, że na urządzeniu zmieści się nawet… ponad 1000 książek! Gromadzenie ulubionych pozycji z biblioteczki w formie elektronicznej to ogromna oszczędność pieniędzy oraz miejsca. Sprzęt mieści się w torebce bądź kieszeni i można zabrać go na każdą wycieczkę, aby mieć dostęp do każdej książki zawsze i wszędzie.

W poniższym artykule zawarliśmy skrót wiedzy na temat parametrów czytników e-booków. Po lekturze na pewno wybierzesz coś dla siebie spośród urządzeń w cenie do 500 złotych.

Dlaczego warto kupić czytnik e-booków do 500 złotych

W cenie do 500 złotych można nabyć najnowocześniejszy czytnik e-booków z silną i wytrzymałą baterią. To urządzenia proste w obsłudze, wygodne w podróży i bezpieczne dla oczu, nawet w dość skąpym świetle. Intuicyjny interfejs, płynna praca i możliwość wgrywania plików tekstowych bez okablowania to ich dodatkowe zalety. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. I nie ma już więcej potrzeby dźwigania w walizce ciężkich tomów – wszystko pomieści malutki czytnik książek elektronicznych.

Ranking 5 czytników e-booków do 500 zł

Zastosowanie czytników e-booków

Jak stosować czytniki e-booków? To sprzęt na tyle wielofunkcyjny, że nie będzie z tym najmniejszego problemu. Urządzenia są świetnym pomysłem na prezent, zarówno dla dzieci, jak i dla lubiącej technologiczne nowinki osoby w podeszłym wieku. To wspaniała rozrywka i fantastyczny pomysł na spędzanie wolnego czasu, a jednocześnie spora oszczędność pieniędzy na nowych, papierowych pozycjach w domowej biblioteczce. Można zabrać je ze sobą wszędzie, a nawet schować do niewielkiej kieszeni.

Większość książek elektronicznych można kupić przez internet lub specjalne aplikacje. Są one dostępne często od razu po ukazaniu się tradycyjnych książek bądź w tym samym czasie. Nie ma więc obaw, że kolekcjonując e-booki, opuści się premierę długo wyczekiwanej powieści.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze czytnika do 500 złotych

Przy wyborze czytnika e-booków najistotniejsze parametry to producent urządzeń, przekątna, rozdzielczość i rodzaj wyświetlacza, a także wbudowana pamięć wewnętrzna. Często można ją także rozszerzyć za pomocą wkładanej do czytnika karty microSD. Z innych parametrów można zwrócić uwagę także na posiadane WiFi, możliwość obsługi plików PDF oraz wygodne polskie menu.

Czy producent czytników e-booków jest istotny

Zakup czytnika e-booków do 500 złotych nie powinien nastręczać wielu trudności. Na rynku wyróżniają się następujący producenci cenionych urządzeń: PocketBook, Kruger&Matz, Lark, Bookeen, inkBOOK. W atrakcyjnej cenie można znaleźć także coraz więcej modeli Amazon, z mocnymi procesorami, nowoczesną konstrukcją i świetnymi parametrami.

Jaką przekątną ekranu czytnika e-booków wybrać

Wśród czytników e-booków do 500 złotych można wybrać urządzenia z dużymi wyświetlaczami. My polecamy te największe, minimum sześciocalowe. Są one najwygodniejsze, nadają się do czytania nawet niezbyt dużej czcionki. Ich całkowita waga często nie przekracza nawet 200 gramów, co jest niezwykle komfortowe podczas podróży.

Rodzaj ekranu czytnika e-booków

Standardem w czytnikach e-booków jest technologia e-ink, zwana również e-papier. Ekran jest specjalnie zaprojektowany, aby zapewniać maksymalną energooszczędność i umożliwiać pracę na urządzeniu bez konieczności ciągłego doładowywania baterii. To same korzyści dla właściciela gadżetu, który musi podłączyć go do prądu maksymalnie raz na miesiąc, a podczas czytania jego wzrok nie pogarsza się.

Rozdzielczość wyświetlacza czytnika e-booków ma znaczenie

Wśród czytników e-booków z półki cenowej do 500 złotych najczęściej można znaleźć urządzenia o rozdzielczości 800×600 pikseli. Często spotykane są również 1024×758 pikseli. Przy sześciocalowym ekranie to w zupełności wystarczy. Warto wybrać sprzęt z podświetlanym ekranem, co szczególnie przydaje się w ciemności i redukuje uczucie zmęczenia oczu.

Pamięć wewnętrzna czytnika e-booków

Im większa pamięć wewnętrzna czytnika e-booków, tym więcej książek można na nim przechowywać. Popularne cztero- bądź ośmiogigowe wbudowane pamięci rozszerza się kartami microSD. Maksymalne osiągi czytników sięgają wówczas nieraz nawet 32 GB, co jest naprawdę imponującym wynikiem.

Inne parametry czytników e-booków do 500 złotych

Zastanawiasz się, na co jeszcze warto zwrócić uwagę na etapie wyboru oraz zakupu czytnika e-booków do 500 złotych? Przyda się więc dodatkowo jeszcze:

  • Wi-Fi, umożliwiające bezkablowe połączenia różnego rodzaju,

  • możliwość obsługi plików PDF,

  • polskie menu, dla zwyczajnej wygody użytkownika.

Ranking 5 czytników e-booków do 500 zł

Jaki czytnik e-booków do 500 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
4.5 (90%) 2 votes