Jaki czytnik e-booków do 300 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

Długie jesienne i zimowe wieczory najlepiej spędzać z książką. Co jednak jeśli do biblioteki daleko, a lista tytułów do przeczytania jest długa? Już dziś wybierz dla siebie najlepszy czytnik i miej ulubioną książkę zawsze przy sobie.

Na rynku mamy wiele urządzeń, które pozwolą nam odtworzyć pliki pdf. W zasadzie e-booki możemy swobodnie odtwarzać nawet na ekranie smartfona. Jednak spójrzmy prawdzie w oczy, czy czytanie na tak małym ekranie będzie dla nas wygodne? Wierni fani tradycyjnych papierowych wersji z pewnością będą mieli problem, by przyzwyczaić się do wirtualnych książek. Dlatego najlepiej wybrać urządzenie, które jest specjalnie przystosowane do ich odtwarzania.

Dużą zaletą czytników jest technologia papieru elektronicznego (e-ink), która do oświetlenia ekranu wykorzystuje światło otoczenia, co umożliwia wydłużenie czasu pracy na baterii. Co więcej, takie rozwiązanie jest mniej męczące niż korzystanie z ekranów LCD, bo jest naturalne dla oczu.

Modele w kategorii cenowej do 300zł mają zwykle 6-calowy ekran, a pamięć wewnętrzna pozwala przechowywać 4 GB treści. Warto też przyjrzeć się dodatkowym funkcjom, do których może należeć kalendarz, słownik, przeglądarka zdjęć, a także gry. Za bardziej zaawansowane opcje jak łączność wi-fi, czy dotykowy ekran, trzeba jednak dopłacić (za wyjątkiem modeli LCD).

Ranking e-booków do 300 zł

Jaki czytnik e-booków do 300 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 1
Gazetka Morele.net
Poznaj wyjątkowe ekspresy Nespresso, teraz w promocji do 100 złotych taniej