Jaki aparat cyfrowy do 200 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

W dobie królowania smartfonów z bardzo dobrymi wbudowanymi aparatami, niektórzy nie widzą sensu zakupu małych aparatów kompaktowych. Inni natomiast pozostają wierni tradycji, uznając że telefon powinien służyć do dzwonienia a aparat do robienia zdjęć.

Aparat fotograficzny do 200 zł

Faktem jest, że smartfonem, w dobrych warunkach oświetleniowych, zrobisz fantastyczne zdjęcie. Żywe kolory, dobry kontrast i ostrość – to trio świadczy o bardzo dobrej jakości fotografii, wykonywanych telefonem. Jednak problem zaczyna się tam, gdzie trzeba zbliżyć znacznie obiekt albo ująć szerszy kadr obrazu, np. krajobraz czy grupę ludzi w małym pomieszczeniu. Wtedy niezastąpiony okazuje się aparat, nawet tani kompakt poradzi sobie znacznie lepiej z wyżej wymienionymi trudnościami. Nie będziesz też niepotrzebnie eksploatować telefonu, czerpać baterii i zapychać karty, a później przenosić zdjęć w inne miejsce.

Na co zwrócić uwagę kupując tani kompakt

Rozdzielczość i megapiksele

Wyświetlacz powinien mieć dobrą rozdzielczość, która przydaje się przede wszystkim podczas przeglądania zdjęć – lepiej widać każdy szczegół, kolory itd.  Dlatego więc rozdzielczość powinna wynosić przynajmniej milion pikseli. To zdecydowanie wystarczy. Jeśli będzie znacznie większa, a gęstość pikseli niska, to i tak aparat nie poradzi sobie  w wielu sytuacjach.

Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na jakość wykonywanych zdjęć, bo to jest cecha priorytetowa. Niestety jakość optyki w tanich aparatach jest zazwyczaj słaba i dużo się z niej nie da wycisnąć. Dlatego ważniejsza zdecydowanie jest ogniskowa – im mniejsza wartość, tym szerszy kąt fotografowanego obiektu. Jeśli jesteś fanem robienia fotek krajobrazu, to musisz kupić aparat z jak najszerszym kątem.

Wystarczy więc 6- megapikseli, aby zrobić proste zdjęcie podczas rodzinnych uroczystości czy na wycieczce.  Szukaj aparatów z lepszymi sensorami matrycy, np. BSi i CMOS, bo one są bardziej czułe na światło.

Zoooom

Jeśli chcesz zwiększyć wartość ogniskowej, to koniecznie kup aparat z zoomem. Dzięki niemu przybliżanie określonych punktów (zwierząt, przyrody) staje się proste i daje sporo radości. Obecnie nawet tanie aparaty cyfrowe posiadają zoomy dość potężne, jednak znów nie kieruj się wartością tego parametru podczas zakupu. Kompakt przybliży obraz, ale jakość zapisu nie będzie już wyśmienita – często mało ostra i prześwietlona. Jeśli wybierzesz więc mniejszy zoom, nic złego się nie stanie. Wiadomym jest, ze im większe przybliżenie, potrzeba jest także wysoce czułej matrycy i jasnego obiektywu, aby zdjęcia były dobre. Pamiętaj, że im mniejsza wartość jasności, tym lepiej.

Ranking aparatów do 200

Rollei Sportsline 100

Aparat cyfrowy Traveller – 10 megapikseli, 20 programów fotografii I automatyczne wykrywanie uśmiechu, zoom cyfrowy i optyczny 4X.  Oprócz zdjęć możesz tym mini kompaktem nagrać film, co w tej klasie cenowej jest dość rzadko spotykane. Ustawisz też balans bieli, czułość ISO a w razie potrzeby aparat przykręcisz do statywu.

Rollei Sportsline 100 Selfie

Mały aparat cyfrowy o całkiem dobrych parametrach. 5mln megapiskeli, ekran o przekątnej 2,5 cala. Fotografowany przedmiot za pomocą tego aparaty przybliżysz aż ośmiokrotnie. Za jego pomocą możesz zrobić selfie, co obecnie jest priorytetową cecha wielu smart fonów.

Rollei Sportsline 64

Przekątna ekranu w tym aparacie wynosi 2 cale a rodzaj matrycy to CMOS. Co ważne jest odporny na wstrząsy i wodoodporny do 3m. dzięki czemu spełni idealnie swoja rolę na wakacjach, przenoszony w plecaku czy torbie. Wyróżnia się ciepłymi pastelowymi kolorami obudowy, dzięki czemu jest mocno designerski i ładnie się prezentuje.

Zanim zastanowisz się jaki aparat do 200 zł wybrać, zapoznaj się z dokładniejszą specyfikacją tanich kompaktów. Nieraz za małe pieniądze można dostać całkiem dobry aparat, do którego będzie się wracać nie tylko na czas letnich wojaży.

Ranking 5 aparatów do 200 zł


Jaki aparat cyfrowy do 200 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
2.6 (51.43%) 7 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *