Jaki antywirus wybrać? Ranking oprogramowania antywirusowego

Liczba zagrożeń bez ustanku rośnie, a z pewnością nie chcielibyśmy aby ktoś wykradł czy uszkodził nasze pliki i dokumenty.

Dlatego też musi zadbać o dobrej jakości zabezpieczenie, jak masywne drzwi z solidnym zamkiem chronią przed włamywaczem, tak mądry i wydajny program antywirusowy jest w stanie udaremnić atak hakerów.

Program antywirusowy powinien posiadać przede wszystkim takie funkcje, jak:

  • Skaner: główny moduł programu. To za pomocą niego jesteś w stanie znaleźć i wyeliminować groźne wirusy. Trzeba też pamiętać, aby program miał aktualną bazę danych, ponieważ oprogramowanie wyszukuje wirusy te które ma w swojej bazie. Wydajne oprogramowanie antywirusowe posługuje się metodami heurystycznymi, czyli jeśli natrafi na nieznane mu zagrożenie, to sam przeprowadzi analizę i podejmie decyzje o wyeliminowaniu niebezpieczeństwa.
  • Monitoring: nic innego, jak działanie antywirusa w tle. Skanuje on wtedy pliki pobierane przez nas, jak również te które już się znajdują w komputerze. Informuje nas na bieżąco o ryzykowanych operacjach, np. o niebezpiecznym pliku z nieznanej witryny.
  • Skaner online: każdy dobry program antywirusowy powinien być wyposażony w tę funkcje. Za pomocą jej możemy włączyć skanowanie logując się na stronie producenta.
  • Oprogramowanie zabezpieczające: zbiór narzędzi odpowiedzialnych za wykrywanie wirusów w sieci, blokowanie spamu oraz ujawnianie programów szpiegowskich.

Rynek programów antywirusowych jest szeroki, są one lepszej jakości i gorszej. Dlatego też poniższe zestawienie ma pomóc w wyborze najlepszego oprogramowanie, które ochroni przed największymi niebezpieczeństwami.

Sprawdź ofertę na: Programy antywirusowe

Ranking oprogramowanie antywirusowego

Jaki antywirus wybrać? Ranking oprogramowania antywirusowego
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *