Jaka zmywarka energooszczędna? Ranking 5 najlepszych modeli.

Zmywarka przestała być już dobrem luksusowym. Możemy ją spotkać w wielu polskich kuchniach. Zmywarka to oszczędność czasu i pieniędzy, a przede wszystkim ogromna wygoda. Zakup zmywarki energooszczędnej nie jest jednak zbyt prosty i ostateczną decyzję należy przemyśleć, a najpierw zapoznać się z niezbędnymi faktami.

Dla kogo jest zmywarka?

Zmywarka sprawdzi się w domach, gdzie z kuchni korzysta się często i regularnie. Na pewno będzie znakomitym rozwiązaniem tam, gdzie codziennie jada się domowe obiady, śniadania, gdzie funkcjonuje normalne życie rodzinne. Tylko bowiem wówczas korzystanie ze zmywarki ma sens. Nie sprawdzi się natomiast u singli. Nie opłaca się włączać niepełnej zmywarki z kilkoma talerzykami i szklankami. Zużycie wody i prądu jest wtedy niewspółmiernie wysokie do faktycznych korzyści.

Na co zwracać uwagę w czasie zakupu zmywarki?

Bardzo ważnym aspektem jest styl życia rodziny. Na rynku znajdziemy dwa rodzaje zmywarek: 60 cm i jest to wymiar standardowy oraz 45 cm. Osoby korzystające z kuchni w mniejszym zakresie powinny zdecydować się na ten mniejszy rozmiar. Należy jednak liczyć się wówczas z większymi kosztami zakupu. Nie bez znaczenia jest również wielkość samej kuchni.

zmywarka energooszczędna

W trakcie samego zakupu warto także zwrócić uwagę na to, czy zmywarka posiada szybki program ECO. Taki będzie najoszczędniejszy, ekonomiczny.

Ważne jest także zużycie energii. Tu pomagają standardowe oznaczenia. Powszechnie wiadomo, że im więcej plusów przy literze A, tym zmywarka czy to jakikolwiek inny sprzęt oszczędniejsza.

Plusy i minusy posiadania zmywarki energooszczędnej

Plusy:

  • oszczędność wody, prądu, a zatem pieniędzy, jak i czasu,
  • wygoda,
  • ekologia (o konieczności oszczędzania wody nie trzeba bowiem nikomu przypominać).

Minusy:

  • zajmuje miejsce w kuchni, co ma znaczenie w przypadku kuchni w blokach, zwykle małych i ciasnych,
  • głośność,
  • zmywarki mogą mieć problem z doczyszczeniem bardziej zabrudzonych i zaschniętych naczyń.

Podsumowując, zmywarka to bez wątpienia zakup bardzo atrakcyjny, ale i wymagający przemyślenia. W niektórych wypadkach może okazać się nie tylko nieopłacalny, ale wręcz przynoszący straty.,

Ranking 5 zmywarek energooszczędnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *