Jaka zmywarka do zabudowy 45 cm? Jaka najlepsza? Top 5 zmywarek!

Zmywarka sama wykonuje lwią część pracy i pozwala zaprowadzić porządek w każdej kuchni. Naczynia wyjmuje się z niej dokładnie wyczyszczone, bez nieestetycznych, zaschniętych resztek czy smug. Nie trzeba ich już płukać ani wycierać – są suche i od razu nadają się do użycia. Zmywarkę można podłączyć do jednej instalacji wodnej razem z pralką, co zdecydowanie ułatwia montaż urządzenia.

Ranking 5 zmywarek do zabudowy 45 cm

MiejsceZdjęcieNazwa
1.Zmywarka, marka Bosch SPV50E70EUBosch SPV50E70EU
2.Zmywarka, marka Beko DIS28021Beko DIS28021
3.Zmywarka, marka Amica ZIM 436Amica ZIM 436
4.Zmywarka, marka Siemens SR64M081EUSiemens SR64M081EU
5.Zmywarka, marka Gorenje GV54110Gorenje GV54110

Dlaczego warto kupić zmywarkę

Dzięki zmywarce można estetycznie wykończyć kuchenne wnętrze z dbałością o wysoką estetykę. Rosnącą popularność tego typu urządzeń zawdzięczamy głównie wygodzie i względom ekonomicznym. Dodatkowo ręczne zmywanie naczyń nie jest zbyt higieniczne i zwiększa wkład gospodarstwa domowego w emisję gazów cieplarnianych. Zastosowanie dobrej jakości detergentów gwarantuje czyste, niezniszczone, błyszczące naczynia, bez konieczności wstępnego mycia ręcznego lub domywania ich po już zakończonej pracy sprzętu.

Zastosowanie zmywarki

Nowoczesne zmywarki umożliwiają dużą oszczędność czasu oraz skóry dłoni. Są wręcz niezbędne w domach z dużą ilością mieszkańców lub małych dzieci. Są przyjazne dla środowiska, a dzięki nim we wnętrzu łatwiej jest utrzymać porządek. Za ich posiadaniem przemawiają również obiektywne statystyki i kalkulatory kosztów zmywania ręcznego i w zmywarce.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki do zabudowy

Jak dobrać zmywarkę do zabudowy do konkretnego wnętrza? Przede wszystkim najważniejsze są jej gabaryty – wymiary fizyczne. Podstawa to dobrze wymierzone szerokość oraz głębokość urządzenia. Liczy się również klasa energetyczna, zużycie energii przez sprzęt, jego pojemność oraz ilość posiadanych programów pracy. Bardzo dobre modele spełniające wysokie wymagania są dostępne już w cenie poniżej 1200 złotych. Mogą one również posiadać następujące opcje dodatkowe:

  • wskaźniki braku soli czy nabłyszczacza,
  • opóźniony start,
  • składane uchwyty na noże, półki na filiżanki, szuflady bądź kosze na sztućce,
  • zabezpieczenia przed otwarciem przez dzieci.

Szerokość zmywarki

Najpopularniejsze zmywarki do zabudowy mają szerokość około 45 cm. Produkuje je zarówno Bosch, Siemens, Electrolux, jak i Amica, Miele, Teka czy każda z firm liczących się na rynku AGD. Sprzęt tej szerokości sprawdzi się również w niewielkich kuchniach i nie będzie zajmował zbyt wiele cennego miejsca.

Głębokość zmywarki

Dobranie zmywarki do zabudowy o odpowiedniej głębokości umożliwi stworzenie w kuchni jednej, równej, estetycznej linii ze wszystkimi szafkami. Na rynku dostępne są urządzenia o głębokości wahającej się od około 50 do nawet 62 cm.

Klasa energetyczna

Najczęściej spotykane klasy energetyczne zmywarek to A+ i A++. Gwarantują one największą możliwą oszczędność wody i energii w trakcie cyklu pracy sprzętu oraz trybu czuwania i po wyłączeniu. Na rynku dostępne są także klasy A i A+++.

Zużycie energii i wody

Na etapie wyboru zmywarki można porównać parametry sprzętu, dotyczące oszczędności energii oraz wody. W trakcie jednego cyklu pracy urządzenie zużywa przykładowo do 10 litrów wody, co odpowiada rocznemu zużyciu do 2660 litrów. Zmywarka potrzebuje około 0,79 kWh na jeden cykl, co rocznie daje średnio 222 kWh.

Pojemność zmywarki

Pojemność zmywarek mierzona jest ilością kompletów naczyń, które mieszczą się w nich jednocześnie. Jest to szczególnie istotne w mieszkaniach lub domach, gdzie znajduje się dużo talerzy, szklanek i sztućców, dzięki czemu mycie części z nich nie utrudnia funkcjonowania gotującej i spożywającej posiłki rodziny. W zmywarkach do nie największych kuchni (urządzeniach do zabudowy o szerokości 45 cm) zmieści się naraz nawet 10 kompletów naczyń, co stanowi bardzo dobry wynik. W części urządzeń można także nastawić program dla jedynie połowy ich wsadu.

Ilość programów zmywarek

Najnowocześniejsze zmywarki do zabudowy mają wmontowane nawet kilkanaście programów pracy, umożliwiające ich indywidualny dobór w zależności od potrzeb czy specyfiki zabrudzeń garnków lub talerzy. Dla przeciętnego użytkownika ilością wystarczającą w zupełności jest 4-6 programów. Najbardziej podstawowe z nich to: normalny, płukanie, energiczny (bądź też szybki) oraz ekonomiczny.

Sprawdź ranking pięciu najpopularniejszych zmywarek do zabudowy 45 cm!

Ranking 5 zmywarek do zabudowy 45 cm

Jaka zmywarka do zabudowy 45 cm? Jaka najlepsza? Top 5 zmywarek!
3.7 (74.12%) 17 votes